Podsumowanie Ogólnopolskiego Konkursu Regionalnego „Bonum Publicum”
środa, 14 listopada 2018 14:33

W dniu 11 listopada 2018 roku na Zamku Królewskim w Sandomierzu odbyło się wręczenie nagród w XVI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Regionalnego „Bonum Publicum” o nagrodę Burmistrza Miasta Sandomierza im. Aleksandra Patkowskiego. Celem nagrody  jest zachęcanie i inspirowanie młodzieży do kontynuacji działań ojca polskiego regionalizmu - Aleksandra Patkowskiego a tym samym  wyzwalania aktywnego stosunku wobec własnego środowiska, rozwijania badań z zakresu przeszłości i kultury regionu, utrwalanie odrębności lokalnej  oraz popularyzacja tzw. małych ojczyzn.

 

W tej edycji konkursu uczennica klasy IIa z opatowskiego „Bartosza”  - Maja Nowak zdobyła wyróżnienie. Maja przygotowała na konkurs pracę „Mała ojczyzna widziana oczami wielkiego Polaka. Czyli świętokrzyskie w artystycznej odsłonie.”

W pracy zaprezentowała sylwetkę i twórczość artysty promującego w swoich pracach Ziemię Świętokrzyską, a szczególnie okolice Opatowa - mieszkającego w Leszczkowie- Zbigniewa Niewiadomskiego. Praca powstała na podstawie wywiadów przeprowadzonych przez Maję z artystą.

Gratulujemy Mai sukcesu. Opiekunem uczennicy jest p. Małgorzata Stępień – nauczyciel geografii.

 
Ta strona korzysta z plików cookies (tzw. "ciasteczek"). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie. Dowiedz się więcej...