Podsumowanie akcji ,,Zbiórka potrzebnych rzeczy dla Przytuliska na Wiśniowej’’
środa, 14 listopada 2018 10:00

Chciałybyśmy ogromnie podziękować uczniom ,,Bartosza’’ za wsparcie naszej inicjatywy na rzecz czworonożnych przyjaciół z "Przytuliska na Wiśniowej". Trwająca przez blisko dwa tygodnie zbiórka okazała się być niemałym sukcesem, bowiem wspólnymi siłami udało nam się zgromadzić ponad 350 kilogramów karmy!! Jednak to nie wszystko. Magazyny i schowki schroniska zostały wypełnione także wszelakiego rodzaju preparatami, takimi jak specjalistyczne środki na stawy, czy witaminami dla najmłodszych Przytulnych. Dziękujemy wszystkim uczniom i każdemu z osobna za okazane serce, dobroć i zainteresowanie naszym pomysłem. Szczególną wdzięczność kierujemy w stronę klas:

I ,,c’’, II ,,c’’ oraz II ,,b’’, które w największym stopniu zaangażowały się w niesienie bezinteresownej pomocy oraz dały wyraz swojej klasowej integracji i odpowiedzialności. Nie śmiałybyśmy zapomnieć o naszych nauczycielach, którzy na każdym kroku mobilizowali i motywowali wszystkich do działania, przyczyniając się w ten sposób do osiągnięcia naszego sukcesu.

Zebrane rzeczy dostarczyliśmy w poniedziałek (tj. 12.11.2018) do schroniska, które powitało nas z otwartymi ramionami. Przez parę godzin poznawaliśmy od środka pracę wolontariuszy oraz odbywaliśmy długie spacery wzdłuż Wisły z fantastycznymi Przytulnymi u boku. Wszystkie psiaki są niebywale zadbane oraz obdarzone ogromem miłości, dzięki czemu odpłacają się ludziom tym samym; nawet pomimo tego, iż większość z nich została niegdyś dotkliwie skrzywdzona przez człowieka. Cudownie spędziłyśmy swój wolny czas i jesteśmy pewne, iż mimo nawału szkolnych obowiązków, będziemy regularnie wracać do Przytuliska. Korzystając z okazji, chciałybyśmy również zachęcić wszystkich z Was do rozważenia adopcji, która jest szansą dla czworonogów na zyskanie domu pełnego ciepła i opieki oraz kochającego właściciela, a dla nas samych – możliwością poznania życiowego towarzysza i najwierniejszego przyjaciela. Zachęcamy także do zaangażowania się w wolontariat, który pozwala na bliski kontakt ze światem zwierząt oraz zetknięcie się z obowiązkami towarzyszącymi opiece nad nimi, dzięki czemu możemy nauczyć się odpowiedzialności i otworzyć się na nowe wyzwania. Naszym obowiązkiem jest niesienie pomocy wszystkim żywym stworzeniom, nigdy o tym nie zapominajmy.

Jeśli ktoś zechciałby bliżej zapoznać się z tematem, służymy pomocą –chętnie odpowiemy na nurtujące Was pytania.

Dziękujemy Wam wszystkim raz jeszcze i w pas się kłaniamy. Marzy nam się, aby podobne inicjatywy były szerzone w naszej szkole przez długie lata.

Asia, Kinga i Julka

 
Ta strona korzysta z plików cookies (tzw. "ciasteczek"). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie. Dowiedz się więcej...