Koncert dla Niepodległej
czwartek, 18 października 2018 09:26

Koncert dla Niepodległej, który odbył się 15.10.2018 to kulminacja projektu edukacyjnego pt. Wielka Polska–Niepodległa – realizowanego od stycznia 2018 roku w Bartoszu, dla uczczenia Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Koncert obejmował poezję i pieśni patriotyczno – religijne powstałe pomiędzy rokiem 1795 a 1918, czyli w okresie zaborów i walk o odzyskanie wolności narodowej. Uczniowie recytując utwory A. Mickiewicza, J. Słowackiego, C. K. Norwida i M. Konopnickiej przybliżyli swoim kolegom wartość, znaczenie i cenę polskich zmagań niepodległościowych oraz kultury polskiej.

Dopełnieniem recytacji i śpiewu pieśni, był taniec narodowy. Uczniowie wykonali poloneza do muzyki Ogińskiego pt. Pożegnanie Ojczyzny oraz mazura do utworu L. Łubińskiego pt. Ostatni Mazur. Uroczystość została przygotowana przez uczniów klas II oraz opiekunów projektu – M. Grządziel, E. Cybulę, M. Szczepańską i E. Siwecką.

 
Ta strona korzysta z plików cookies (tzw. "ciasteczek"). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie. Dowiedz się więcej...