Gdy rodziła się Nasza Szkoła i Niepodległa Polska
czwartek, 01 marca 2018 09:01

Gdy rodziła się Nasza Szkoła i Niepodległa Polska to wystawa przygotowana w Liceum Ogólnokształcącym im. B. Głowackiego w Opatowie w ramach projektu Wielka Polska – Niepodległa. Przedstawia ona myśli, poglądy polityczne i społeczne oraz fotografie Józefa Piłsudskiego – twórcy Legionów Polskich i Naczelnika Państwa Polskiego, który w znaczący sposób przyczynił się do odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918r.

Portrety tego wielkiego Wodza i Polaka umieszczone są pomiędzy gablotami ze szkolnymi eksponatami, pochodzącymi z pierwszych lat funkcjonowania Liceum Ogólnokształcącego im. B. Głowackiego w Opatowie, aby  podkreślić, że początki Niepodległej Polski i Naszej Szkoły przypadają na ten sam czas.

Wystawa została przygotowana przez młodzież oraz opiekunów projektu Wielka Polska – Niepodległa – panią M. Grządziel, E. Cybulę i E. Siwecką.

 
Ta strona korzysta z plików cookies (tzw. "ciasteczek"). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie. Dowiedz się więcej...