Studniówka 2018 [Aktualizacja - artykuł]
poniedziałek, 19 lutego 2018 07:51

"Za wszystkim, czego się uczymy, stoi  pewna tradycja’’

Paulo Coelho

W sobotę 10.02.2018 roku tegoroczni maturzyści  Liceum Ogólnokształcącego im. Bartosza Głowackiego w Opatowie, bawili się w murach szkoły na balu studniówkowym. Zgodnie z tradycją, uczniowie pięciu klas „Bartosza” rozpoczęli bal dostojnym, staropolskim tańcem - polonezem, za który nagrodzeni zostali gromkimi brawami.

Następnie głos zabrali przedstawiciele rodziców - Katarzyna Bogdańska, Adam Kmiecicki, Grzegorz Skuza. - Rok szkolny 2017/2018 to rok jubileuszowy - mówiła przedstawicielka komitetu studniówkowego. -Szkoła świętuje 100-lecie swojego istnienia. Czujemy się zaszczyceni, że to naszym dzieciom przypadło w udziale celebrować studniówkę w czasie wielkiego jubileuszu szkoły. Mamy nadzieję, że maturzyści rocznik 2018, pozostawią w tej historii piękny ślad.

Słowa podziękowania rodzice skierowali do dyrekcji szkoły - pani Barbary Kasińskiej oraz pani Haliny Najmanowicz za wielkie zaangażowanie w tworzenie kolejnej historii wielkiego Bartosza oraz do wychowawców i grona pedagogicznego.

Głos zabrała również dyrektor liceum, Pani Barbara Kasińska. – Szanowni rodzice, dziękuję za słowa uznania dla naszej pracy. Dziękuję, że trzy lata temu zaufaliście nam i Wasze dzieci są uczniami naszej szkoły. Mam nadzieję, że spełniliśmy wasze oczekiwania. Zapewniam, że dołożymy wszelkich starań, aby egzamin maturalny zakończył się sukcesem naszej młodzieży, a osiągnięte wyniki pozwoliły jej studiować na prestiżowych uczelniach.

 

Pani dyrektor zwróciła się również do maturzystów - Droga młodzieży, dzisiejszego wieczoru zapomnijcie o nauce, uczyńcie ten bal wyjątkowym i niepowtarzalnym. Życzę wam udanej zabawy, a w maju dobrze zdanego egzaminu dojrzałości. Życzę, aby uzyskane wyniki pozwoliły wam zrealizować swoje pasje i marzenia.

Z kolei w imieniu maturzystów i społeczności szkolnej podziękowania złożyła przewodnicząca szkoły Weronika Kalita, która podkreśliła wspaniałe warunki lokalowe szkoły, oraz wsparcie i wyrozumiałość dyrekcji szkoły i nauczycieli dla uczniowskich słabości.

- Pobyt w „Bartoszu” pozwolił nam  nie tylko zdobywać wiedzę i umiejętności, przygotować się do czekających nas egzaminów maturalnych, zawiązać przyjaźnie, ale także umożliwił rozwijanie zainteresowań, pasji i talentów. Dziś jesteśmy dumni, że trzy lata temu dokonaliśmy właściwego wyboru - powiedzieli zgodnie przewodnicząca szkoły oraz prowadzący część oficjalną uczniowie: Aleksandra Basak, Magdalena Religa i Michał Ostatek.

Podziękowali także komitetowi studniówkowemu rodziców za zaangażowanie w organizację balu oraz wszystkim rodzicom za troskę i wychowanie.

- Zapewniamy, że dołożymy wszelkich starań, aby nie zawieść siebie, ani oczekiwań naszych rodziców i pedagogów zarówno podczas dzisiejszego balu jak i  w maju, podczas egzaminów - deklarowali maturzyści.

Wyrazami wdzięczności trzecioklasistów były piękne bukiety kwiatów, które otrzymali dyrekcja szkoły i wychowawcy klas trzecich: Anna Gach, Ewa Basak, Bożena Domagała-Rej, Małgorzata Stępień i Jacek Cheba.

Część oficjalną balu zakończyły dedykacje taneczno-muzyczne w wykonaniu utalentowanych maturzystów Bartosza, również z gościnnym udziałem absolwentów.

Piosenkę „Aleja Gwiazd” wykonał szkolny zespół muzyczny w składzie: Barbara Chrapek-wokal, Jakub Kapsa, Paweł Szcześniak-instrumenty klawiszowe, Michał Ostatek-gitara elektryczna, Marcin Chodorek - perkusja oraz nauczyciel Łukasz Kasprowicz - gitara basowa.

Taniec nowoczesny wykonali maturzyści: Aleksandra Basak, Aleksandra Piwowarczyk, Jakub Foryś oraz absolwentki Wiktoria Skrzypczak i Anna Zięba

Piosenkę „Kocham Cię życie” zaśpiewała Paulina Lipiec.

-Podczas każdego tańca, któremu oddajemy się z radością, umysł traci swoją zdolność kontroli, a ciałem zaczyna kierować serce - zacytowali słowa Paulo Coelho prowadzący uroczystość uczniowie, zapowiadając główną dedykację wieczoru dla Dyrekcji, Wychowawców, Nauczycieli i Rodziców. Był to wspaniały walc w wykonaniu maturzystów. Cudownie wirujące pary uczniów zabrały wszystkich w magiczny świat uczuć wyrażonych tańcem.

-Sprawmy, by ten wieczór zamienił się w liczne wspaniałe doznania, które postawią w naszych sercach wspomnienia, do których z przyjemnością będziemy wracać nawet po wielu latach - tymi słowami  maturzyści zakończyli część oficjalną balu.

Zabawę na parkiecie zainaugurowano walcem, do którego młodzież porwała nauczycieli. Organizatorzy zadbali o doskonałą atmosferę, wyśmienite menu i oprawę muzyczną. Bawiono się  do pierwszego piania kura.

 

Galeria zdjęć Echa Dnia: http://www.echodnia.eu/swietokrzyskie/studniowki/a/studniowka-w-liceum-ogolnoksztalcacym-imienia-bartosza-glowackiego-w-opatowie-zdjecia,12926418/

 
Ta strona korzysta z plików cookies (tzw. "ciasteczek"). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie. Dowiedz się więcej...