Uczniowie „Bartosza” w finale konkursu Dzień Bezpiecznego Internetu 2018
wtorek, 06 lutego 2018 12:21

„Dzień Bezpiecznego Internetu: tworzymy kulturę szacunku w sieci” - to hasło przewodnie VII Świętokrzyskiego Dnia Bezpiecznego Internetu, którego finał odbył się w poniedziałek, 5 lutego 2018 r., w Wyższej Szkole Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych w Kielcach.

 

Świętokrzyski Dzień Bezpiecznego Internetu jest częścią przedsięwzięcia o zasięgu europejskim, zainicjowanego przez Komisję Europejską w 2004 r. Poprzez konkurs i związane z nim działania edukacyjne organizatorzy propagują wśród uczniów zasady bezpiecznego korzystania z zasobów Internetu oraz uświadamiają zagrożenia, z jakimi mogą się spotkać w sieci.

Z hasłem przewodnim tegorocznego ŚDBI zmierzyli się uczniowie – Jakub Chyc i Damian Stan z klasy Ib Liceum Ogólnokształcącego im. Bartosza. Głowackiego w Opatowie, którzy przygotowali film ukazujący zagadnienia związane z kulturą szacunku wobec innych użytkowników sieci Internet.

Do tegorocznego konkursu zgłosiło się 536 uczniów z 50 szkół województwa Świętokrzyskiego, z których napłynęło łącznie 89 prac. Uczniowie opatowskiego „Bartosza” ze swoją pracą zdobyli wyróżnienie wśród szkół ponadgimnazjalnych.

Podczas finału konkursu na młodzież czekały warsztaty i spotkania z ekspertami, którzy mówili między innymi o anonimowości w sieci, prawach osób fotografowanych, językowym wizerunku użytkowników Internetu, czy jak się bronić przed zagrożeniami z sieci.

Opiekunem uczniów jest nauczyciel informatyki Łukasz Kasprowicz.

 
Ta strona korzysta z plików cookies (tzw. "ciasteczek"). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie. Dowiedz się więcej...