Wielka Polska - Niepodległa
czwartek, 18 stycznia 2018 09:51

31 stycznia 2018r. w Liceum Ogólnokształcącym im. B. Głowackiego w Opatowie zainaugurowano obchody 100-rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, którym poświęcony jest projekt edukacyjny Wielka Polska - Niepodległa.

Projekt ten to cykl działań przewidzianych na Rok Jubileuszowy, realizowanych od stycznia do listopada 2018 r., których celem jest uczczenie i upamiętnienie rocznicy odzyskania niepodległości. W ramach projektu będą realizowane różnorodne działania o charakterze edukacyjnym, artystycznym, patriotycznym i kulturowym.

Pierwszym z nich była sesja popularno-naukowa, przygotowana we współpracy z Biblioteką Pedagogiczną w Opatowie, obejmująca następujące tematy: Okoliczności utraty niepodległości przez Polskę - prezentacja przygotowana przez uczniów kl.IIa Michała Frejlicha i Błażeja Słowińskiego oraz Ślady działań niepodległościowych na Ziemi Opatowskiej - prezentacja przygotowana przez Pana Marka Lisa.

Wzbogaceniem przekazanych treści historycznych było wykonanie przez uczniów kl.II - Filipa Ozdobę, Błażeja Słowińskiego i Mateusza Kędzierskiego pieśni patriotycznej pt. Pieśń konfederatów barskich, z towarzyszeniem instrumentów muzycznych.

Honorowy patronat nad projektem objął Starosta Opatowski - Pan Bogusław Włodarczyk.

Projekt został opracowany przez nauczycieli szkoły -  Małgorzatę Grządziel, Ewę Cybulę i Ewę Siwecką.

 
Ta strona korzysta z plików cookies (tzw. "ciasteczek"). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie. Dowiedz się więcej...