Bezpieczni w sieci
czwartek, 18 stycznia 2018 09:50

W dniu 24.01.2018 roku młodzież z Liceum Ogólnokształcącego im. B. Głowackiego w Opatowie uczestniczyła w warsztatach dotyczących bezpieczeństwa w sieci. Internet jest nie tylko źródłem informacji czy centrum rozrywki, ale także ważnym, a niekiedy głównym środowiskiem funkcjonowania.

Aktywności podejmowanych w Internecie jest bardzo dużo i są na tyle atrakcyjne, że młodzież poświęca jej bardzo dużo czasu. Może prowadzić to do uzależnienia od tego medium a także być przyczyną kłopotów z prawem poprzez zjawisko cyberprzemocy. Cyberprzemoc  to nowe oblicze przemocy rówieśniczej z wykorzystaniem technologii informacyjnych np. poczty elektronicznej, czatu, komunikatów, blogów.

O tych zjawiskach młodzież rozmawiała z Michałem Maciejakiem trenerem umiejętności miękkich z Fundacji Nowe Horyzonty. Pan Maciejak przeprowadził również szkolenie dla nauczycieli, którzy zapoznali się z zagrożeniami płynącymi z nieograniczonego korzystania z e-mediów.

Zajęcia  dla młodzieży jaki i szkolenie dla nauczycieli zostały  zrealizowane dzięki Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, która poniosła całkowity koszt przedsięwzięcia. Komisja od lat wspiera działania podejmowane w Liceum, dotyczące szeroko rozumianej profilaktyki a są to m.in.: spektakle profilaktyczne, konkursy, zakupy materiałów edukacyjnych oraz  współorganizowanie zajęć podczas ferii zimowych.

 
Ta strona korzysta z plików cookies (tzw. "ciasteczek"). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie. Dowiedz się więcej...