Uczennica „Bartosza” uchwyciła „Wiatr w żagle”
piątek, 05 stycznia 2018 13:14

Przysłowiowy „wiatr w żagle” udało się uchwycić Mai Nowak, uczennicy klasy Ia, która wzięła udział w konkursie literackim, zorganizowanym, już po raz kolejny, przez Fundację im. Agnieszki Skrobackiej. Konkurs ten skierowany był do młodzieży szkolnej i studentów z województwa świętokrzyskiego.

Jego celem była aktywizacja młodych ludzi do podejmowania trudnych tematów współczesności w myśleniu, własnej twórczości i w działaniu;upowszechnienie wśród młodzieży i dorosłych postawy odpowiedzialności  za innych, ale przede wszystkim promowanie myśli przewodniej Fundacji: „Wierzymy, że każdy ma obowiązek pozostawienia świata trochę lepszym niż go zastał. Pragniemy, abyście się stali naszymi partnerami w takim działaniu. O smaku życia decyduje przecież to, CZY ZŁAPIEMY WIATR W ŻAGLE”. Zadanie konkursowe polegało na napisaniu eseju na temat „Smartfon - moja miłość?”.

Szczególnie gratulujemy Mai, że udało jej się zmierzyć z nową, wcześniej nieznaną jej formą literacką. Uczennica bardzo ciekawie przedstawiła swoją opinię dotyczącą problemu bardzo aktualnego w dzisiejszym świecie, ogarniętym technologią komórkową. W swoich przemyśleniach odniosła się nie tylko do literatury, ale także do znanych dzieł filmowych, a nawet badań naukowych. Praca Mai Nowak została bardzo wysoko oceniona przez jury i uzyskała II miejsce w konkursie i nagrodę pieniężną. Esej uczennicy zostanie opublikowany na stronie fundacji „Wiatr w żagle”. W związku z tym, zapraszamy serdecznie całą społeczność „Bartosza” do zapoznania się z jego treścią.

Oprócz Mai do konkursu przystąpiły uczennice klasy Ia: Karolina Kałuża, Kamila Polit, Anna Surma, oraz uczennica klasy IIIe, Katarzyna Surma. Prace powstawały pod kierunkiem nauczycieli języka polskiego Ewy Cybuli i Magdaleny Zając.

Jesteśmy bardzo dumni z wszystkich uczestniczek i życzymy im dalszych sukcesów literackich. Finał konkursu i wręczenie nagród nastąpi na uroczystej gali, która odbędzie się 06.01.2017roku w Domu Środowisk Twórczych, w Pałacyku Zielińskiego.

 

 
Ta strona korzysta z plików cookies (tzw. "ciasteczek"). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie. Dowiedz się więcej...