Kolędowanie z Seniorami
piątek, 05 stycznia 2018 11:27

W dniu 4.01.2018r.  wolontariusze  z klasy II B Liceum Ogólnokształcącego im. Bartosza Głowackiego w Opatowie zawitali do  Dziennego Domu „Senior – WIGOR” z noworoczną kolędą i pastorałką.

Choć święta Bożego Narodzenia już przeminęły i na następne trzeba czekać cały rok, to atmosferę tych dni wciąż jeszcze można odczuć w domach, szkołach i instytucjach. Świadczy o tym świąteczny wystrój, choinki, blask lampek i dekoracji na ulicach i placach miejskich. Staropolską tradycję wędrowania po domach z powinszowaniem noworocznym, młodzież Liceum podtrzymuje odwiedzając opatowskie instytucje z programem artystycznym (wcześniej gościli w Środowiskowym Domu Samopomocy Społecznej).

Szczere podziękowania kierownika placówki Pana Józefa Komisarka, włączenie się we wspólne śpiewanie i radość w oczach pensjonariuszy była najlepszym dowodem na to, że integracja międzypokoleniowa jest możliwa.

Przedsięwzięcie wpisuje się w Szkolny Program Wolontariatu współrealizowany z Samorządem Uczniowskim.

 
Ta strona korzysta z plików cookies (tzw. "ciasteczek"). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie. Dowiedz się więcej...