Warsztaty w Centrum Języków Obcych UJK
czwartek, 21 grudnia 2017 08:38

15 grudnia 2017 uczniowie klas III B, III C oraz przedstawiciele innych klas z Liceum Ogólnokształcącego im. Bartosza Głowackiego zainteresowani językiem angielskim wraz z nauczycielami M.Czerwińską,  A.Grad oraz ojcem Demetriuszem mieli okazję uczestniczyć w warsztatach organizowanych przez kieleckie UJK. Zajęcia możliwe były dzięki współpracy opatowskiego liceum z Uniwersytetem Jana Kochanowskiego i dzięki uprzejmości dr Sylwestra Łodeja  (Assistant Professsor of Linguistics).

 

Wizyta w kampusie uczelni rozpoczęła się wykładem w języku angielskim prowadzonym przez  dr Sylwestra Łodejana temat:  „Słowa pułapki w wymowie języka angielskiego i jak sobie z nimi radzić” (Introduction to the International Phonetic Alphabet). Kolejnymi  zajęciami  były  warsztaty dziennikarskie, które  dotyczyły  reklamy, a w szczególności pułapek jakie są zastawiane aby skłonić konsumentów do kupna towaru lub skorzystania z usługi oraz jakie prawa chronią obywatela przez nieuczciwymi sprzedawcami.

W dalszej kolejności grupa licealistów wraz z opiekunami zwiedziła  Bibliotekę Uniwersytecką, podczas której zaznajomiono młodzież z zasadami korzystania  z księgozbioru oraz zademonstrowano jakie rozwiązania techniczne i udogodnienia dla czytelników – również niepełnosprawnych-  biblioteka oferuje. Wizyta zakończyła się wykładem w języku angielskim, tym razem dotyczącym historii języka angielskiego na temat  „Słowa, słowa, słowa czyli o języku W. Szekspira”, przeprowadzonym przez dr Pawła Kaptura.

Młodzież z entuzjazmem wypowiadała się na temat zajęć, w których aktywnie i chętnie uczestniczyła. Nie tylko język wykładowców, ale również ich osobowość i świetny kontakt z młodym odbiorcą był przyczyną tylu pozytywnych ocen. Wkrótce planujemy  kolejny wyjazd  z następnymi  grupami młodzieży.

 
Ta strona korzysta z plików cookies (tzw. "ciasteczek"). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie. Dowiedz się więcej...