Misja - Wolontariat
środa, 20 grudnia 2017 13:59

Okres przedświąteczny sprzyja akcjom pomocowym i charytatywnym. Nie brakuje ich w ramach działań Szkolnego Programu Wolontariatu Liceum im. B. Głowackiego w Opatowie. Wystarczy wymienić wizyty w domach osób będących w trudnej sytuacji życiowej, szlachetną paczkę czy kolędowanie w Środowiskowym Domu Samopomocy Społecznej.

 

Tym razem młodzież Liceum zaangażowała się w działalność edukacyjną , przeprowadzając zajęcia w Gimnazjach w Sadowiu (13.12.2017r.) i Bidzinach (15.12.2107r). Celem tych  spotkań było przybliżenie idei i zasad wolontariatu, sylwetki wolontariusza, ale przede wszystkim podzielenie się doświadczeniami jakie zdobyli uczniowie liceum działając na rzecz innych. Podczas zajęć gimnazjaliści angażowali się w różne zadania, mając okazję wcielić się w role opiekunów osób niepełnosprawnych ale także doświadczyć utrudnień jakie spotykają tych ludzi w codziennym życiu. Okazało się, że „kwalifikacjom” wolontariusza takim jak: życzliwość, otwartość czy cierpliwość muszą towarzyszyć spore umiejętności praktyczne i wytrzymałość fizyczna, jako warunki skutecznej pomocy.

Zajęcia dla gimnazjalistów przygotowały uczennice z klasy II D: Magdalena Kot, Bernadetta Łojek oraz Katarzyna Charymska pod kierunkiem opiekunów Samorządu Uczniowskiego M. Kołodziej, A. Miśkiewicz i M. Zając.

 
Ta strona korzysta z plików cookies (tzw. "ciasteczek"). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie. Dowiedz się więcej...