XVI Olimpiada Znajomości Afryki
środa, 20 grudnia 2017 13:51

W dniu 18 grudnia2017r. uczniowie Zespołu Szkół Nr 2 w Opatowie po raz kolejny przystąpili do eliminacji szkolnych Olimpiady Znajomości Afryki. W tegorocznej,  XVI edycji Olimpiady wzięło udział 18-tu uczniów klas pierwszych, drugich i trzecich.

 

Olimpiada ma charakter interdyscyplinarny.Jej celem jest kształtowanie postaw zrozumienia i tolerancji wobec odmiennych kultur, obyczajów i przekonań, mieszczących się w kanonie wartości cywilizacyjnych.

Uczestnicy biorący udział w olimpiadzie muszą się wykazać wiedzą z zakresu geografii, społeczeństwa, kultury i historii kontynentu afrykańskiego.

Etap szkolny polegał na rozwiązaniu, w ciągu 90 minut, testu składającego się z 50 pytań.

Uczniowie przygotowywali się do olimpiady pod kierunkiem nauczycieli geografii: Małgorzaty Stępień i Małgorzaty Kołodziej .

Do drugiego etapu, zgodnie z regulaminem olimpiady,zakwalifikowano trzech uczniów,którzy uzyskali najwyższą liczbę punktów. W tym roku są to: Sebastian Majecki i Daniel Gorazd z kl.III e oraz Dawid Marcjan z kl. II a. Eliminacje okręgowe odbędą się 5 marca 2018r. Mamy nadzieję ,że w tym roku szkolnym, podobnie jak w poprzednich latach,nasi uczniowie również znajdą się w finale olimpiady.

Szkolnym opiekunem i koordynatorem olimpiady jest pani Małgorzata Stępień - nauczyciel geografii.

 
Ta strona korzysta z plików cookies (tzw. "ciasteczek"). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie. Dowiedz się więcej...