Ogólnopolska Konferencja TST i SSA
poniedziałek, 18 grudnia 2017 12:18

W dniach 7-9 grudnia 2017 r. odbyła się Ogólnopolska  Konferencja Szkół zrzeszonych w Towarzystwie Szkół Twórczych i Stowarzyszeniu Szkół Aktywnych. TST i SSA są to stowarzyszenia o charakterze reformatorskim. Z naszego województwa do TST należy IV LO w Kielcach a do SSA Liceum Ogólnokształcące im. Bartosza Głowackiego w Opatowie. TST powstało w 1983 roku z inicjatywy dr Danuty Nakonecznej. Głównym celem jest rozwijanie współpracy szkół w zakresie doskonalenia procesów nauczania i wychowania.

 

TST współpracuje z powstałymi później Stowarzyszeniem Szkół Aktywnych oraz Stowarzyszeniem Nauczycieli Olimpijskich tworząc federację. SSA istnieje od 1993 roku. Skupia 30 liceów ogólnokształcących z całej Polski o znaczących osiągnięciach i tradycjach, najlepsze w swoich miastach, powiatach czy województwach. Jest organizacją skupiającą najznakomitsze szkoły w Polsce połączone ideą innowacyjności i wymiany doświadczeń.

Celem federacji jest wspólna troska o dobro uczniów, nauczycieli. Upowszechnienie wśród członków TST i SSA idei nowatorstwa pedagogicznego. Pobudzanie pedagogów do twórczej, zaangażowanej pracy. Zrzeszone szkoły  wypracowują i wdrażają system wykrywania i wspomagania w rozwoju uczniów szczególnie uzdolnionych. Tworzą system wychowawczy, wsparty o trójczynnikową teorię osobowości. W czasie konferencji, która odbyła się w IX LO w Częstochowie dyrektorzy zrzeszonych szkół uczestniczyli w panelu dobrych praktyk w sekcji siatkarskiej, muzycznej, informatycznej oraz projektów europejskich. W ramach panelu kulturowego uczestnicy zwiedzili Bibliotekę Jasnogórską. Konferencję zakończyła wspólna kolacja wigilijna.

 
Ta strona korzysta z plików cookies (tzw. "ciasteczek"). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie. Dowiedz się więcej...