Stypendium prezesa Rady Ministrów dla uczennicy „Bartosza”
poniedziałek, 18 grudnia 2017 11:28

„Wymagajcie od siebie nawet wtedy gdy od Was nie będą wymagać” – tymi słowami Jana Pawła II świętokrzyski kurator oświaty pan Kazimierz Mądzik przywitał młodzież i nauczycieli na uroczystości wręczania stypendium prezesa Rady Ministrów, która odbyła się w świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim w Kielcach. Stypendia w imieniu pani premier Beaty Szydło wręczała Wojewoda Świętokrzyski - Agata Wojtyszek oraz Świętokrzyski Kurator Oświaty Kazimierz Mądzik.

 

„Jesteście najlepsi z najlepszych, gorąco Wam gratuluję” –powiedziała pani wojewoda życząc stypendystom sukcesów  na dalszych etapach kształcenia i rozwoju.

W województwie świętokrzyskim stypendium przyznano 133 uczniom, w tym 6 z Powiatu Opatowskiego.

Wśród nich znalazła się uczennica klasy IIIc o profilu medycznym z Liceum Ogólnokształcącego im. Bartosza Głowackiego w Opatowie - Aleksandra Basak.

Zgodnie z ustawą o systemie oświaty stypendium przyznaje się 1 uczniowi ze szkoły, który otrzymał promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą średnią ocen i wykazuje szczególne uzdolnienia i sukcesy, w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki.

Ola uzyskała najwyższą średnią ocen w szkole 5,33 i jest finalistką Olimpiady Wiedzy Ekologicznej na szczeblu centralnym, zdobywczynią wyróżnienia w ogólnopolskim Konkursie EKO-PLANETA oraz konkursach z języka polskiego i angielskiego. Aktywnie uczestniczy w różnorodnych przedsięwzięciach artystycznych w szkole i środowisku lokalnym, będąc niejednokrotnie ich inicjatorem.

„Jestem bardzo dumna z wyróżnienia i dziękuję dyrekcji szkoły i nauczycielom za wytypowanie mnie do tej nagrody oraz za umożliwienie mi rozwoju w różnych obszarach moich zainteresowań.W naszej szkole każdy uczeń może liczyć napomoc i wsparcie nauczycieli, nie tylko w kwestiach naukowych, ale również w sprawach dotyczących indywidualnych predyspozycji. Stypendium pozwoli mi rozwijać moje pasje i zainteresowania oraz zaplanować moją przyszłą edukację”- powiedziała Ola.

 
Ta strona korzysta z plików cookies (tzw. "ciasteczek"). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie. Dowiedz się więcej...