Świętokrzyski Matematyczny Maraton Maturalny
środa, 13 grudnia 2017 08:32

Świętokrzyski Matematyczny Maraton Maturalny to spotkania matematyczne uczniów województwa świętokrzyskiego, organizowane przez Politechnikę Świętokrzyską w Kielcach, podczas których młodzież rozwiązuje zadania matematyczne na poziomie rozszerzonym. W tym roku liczna grupa licealistów z Bartosza uzyskała w zawodach powiatowych awans do finału wojewódzkiego. Są to uczniowie klasy III B o profilu politechnicznym: Kacper Bielecki, Norbert Gumuła, Mateusz Schab, Małgorzata Wiatrowska, Alan Batóg, Julia Skuza, Maciej Kaczmarczyk. Uczniowie przygotowują się pod opieką pani Moniki Wosik.

 

Finał Świętokrzyskiego Matematycznego Maratonu Maturalnego odbędzie się 14 grudnia 2017r. Udział w Maratonie to wielka próba dla licealistów, bowiem muszą się zmierzyć z trudnymi zagadnieniami matematycznymi. Jest to jednocześnie doskonała forma przygotowania do egzaminu maturalnego, dlatego tak ważna dla uczniów.

 
Ta strona korzysta z plików cookies (tzw. "ciasteczek"). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie. Dowiedz się więcej...