Szkoła muzyczna w „Bartoszu”
środa, 13 grudnia 2017 12:34

„Muzyka to najsubtelniejsza forma przekazu,

można stwierdzić, że żadna dziedzina sztuki

nie porusza ani nie wpływa na podświadomość tak, jak muzyka” (Dawid Crossby)

29 listopada 2017 roku Rada Powiatu opatowskiego podjęła uchwałę intencyjną w sprawie akceptacji działań zmierzających do założenia Szkoły Muzycznej I stopnia z siedzibą w budynku Liceum Ogólnokształcącego im. Bartosza Głowackiego w Opatowie. Inicjatorem powstania szkoły Muzycznej jest Pan starosta Powiatu Opatowskiego - Bogusław Włodarczyk.

Szkoły muzyczne zapewniają dzieciom i młodzieży – w szerokiej skali społecznej – możliwość wykrycia, wspierania talentów i rozwijania uzdolnień muzycznych.  Niestety często dziecko nie rozwija swoich pasji i zainteresowań muzycznych z powodów finansowych, w związku z tym istnieje potrzeba założenia publicznej bezpłatnej szkoły muzycznej, która umożliwiłaby rozwijanie talentu muzycznego dzieciom pochodzącym z rodzin o różnym statusie materialnym”- argumentował powstanie szkoły Pan Starosta.

Organizacją szkoły zajmuje się Pan Andrzej Zuzański, skrzypek i pedagog, wieloletni dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Kielcach, a przede wszystkim muzyk o ogromnej pasji i talencie pedagogicznym.

Pan Andrzej Zuzański wraz z panią Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. B. Głowackiego podkreślają, że ważnym aspektem funkcjonowania szkoły w Opatowie byłby aspekt środowiskowy, który oznacza przede wszystkim współdziałanie szkoły z najbliższym środowiskiem społecznym w tworzeniu jej edukacyjnie wartościowego poziomu kulturalnego.

- Pomysł uruchomienia szkoły muzycznej narodził się przed rokiem – mówi Barbara Kasińska, dyrektor Liceum imienia Bartosza Głowackiego w Opatowie. - Wielu rodziców pytało o założenie szkoły, tu, na miejscu. Nasze liceum ma bardzo dobre warunki. Przeprowadziliśmy badanie potrzeb środowiska, z którego wynika, że takie zapotrzebowanie jest. Nauka w szkole, co trzeba głośno podkreślić, byłaby bezpłatna. Pani Dyrektor Barbara Kasińska entuzjastycznie podchodzi do utworzenia takiej szkoły, wspominając swoje młodzieńcze doświadczenia muzyczne - gry na akordeonie.

W chwili obecnej trwa wstępna rekrutacja do Szkoły.

Deklaracje przyjęcia: Deklaracja wersja .pdf ; Deklaracja wersja .doc

 
Ta strona korzysta z plików cookies (tzw. "ciasteczek"). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie. Dowiedz się więcej...