Sukces geograficzny młodzieży z Bartosza
wtorek, 12 grudnia 2017 10:45

Kolejny raz młodzież Liceum Ogólnokształcącego im. B. Głowackiego w Opatowie znalazła się w gronie elity geograficznej  województwa świętokrzyskiego, bowiem sześcioro uczniów  z klas II i III Filip Grzyb, Daniel Gorazd, Mateusz Leszczyński, Sebastian Majecki, Daria Grzywacz i Aleksandra Karnas zostało zakwalifikowanych przez Komitet Główny  XLIV Olimpiady Geograficznej do etapu okręgowego.

 

Uczniowie w etapie szkolnym przegotowali prace badawcze na następujące tematy: Wpływ gleb na rozwój społeczno-ekonomiczny wybranej  gminy, Wycieczka hydrologiczna, Opatów i jego związki z otoczeniem, kierując się wytycznymi określonymi w regulaminie olimpiady.

Udział w olimpiadzie daje możliwość poszerzenia i ugruntowania wiedzy geograficznej, potrzebnej do uzyskania wysokiego wyniku na maturze z geografii na poziomie rozszerzonym, a w dłuższej perspektywie edukacyjnej podjęcie studiów na kierunkach  związanych z tym przedmiotem, min: ekonomia, geodezja, prawo, logistyka na  prestiżowych uczelniach (np. SGH,UJ,AGH).

Etap okręgowy  XLIV Olimpiady Geograficznej odbędzie się w dniach 10-11 lutego 2018roku.

Opiekę merytoryczną nad uczniami-olimpijczykami sprawują: pani prof. Małgorzata Stępień i pani prof. Małgorzata Kołodziej - nauczycielki geografii.

 
Ta strona korzysta z plików cookies (tzw. "ciasteczek"). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie. Dowiedz się więcej...