Wizyta w Politechnice Świętokrzyskiej
wtorek, 12 grudnia 2017 10:14

W dniu 7 grudnia 2017 roku uczniowie klas 2b,2c,2d uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych przez Politechnikę Świętokrzyską w Kielcach. Wykład dr Andrzeja Lenarcika na temat: „O dowodzeniu w matematyce” przybliżył młodzieży sposoby rozwiązywania zadań logicznych za pomocą rozumowego myślenia z wykorzystaniem twierdzenia Pitagorasa oraz harmonii kwadratu.

 

Poza zajęciami naukowymi atrakcją wycieczki było obejrzenie w kinie filmu pt. „Najlepszy” w reżyserii Łukasza Palkowskiego. Film podobał się licealistom, a ukazana w nim historia wywarła ogromne wrażenie.

Był to niezwykle interesujący seans filmowy. Uświadomił nam, że pomimo zmagania się z własnymi słabościami, dzięki konsekwencji ,wytrwałości, a przede wszystkim ciężkiej pracy nad samym sobą, można osiągnąć wymarzony cel –ocenił jeden z uczniów.

Uczniowie  uczestniczyli w wyjeździe pod opieką pań Moniki Wosik, Barbary Szczechury, Małgorzaty Kołodziej i pana Mirosława Pargieły.

 
Ta strona korzysta z plików cookies (tzw. "ciasteczek"). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie. Dowiedz się więcej...