Możesz być w służbach mundurowych! Sukces uczniów Bartosza
poniedziałek, 11 grudnia 2017 13:02

Już po raz drugi Zakład Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach gościł uczestników II Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności, którzy w eliminacjach szkolnych uzyskali kwalifikacje do etapu wojewódzkiego. Zadania testowe postawione przed uczestnikami tego etapu dotyczyły bardzo szczegółowej wiedzy o współczesnym świecie - o NATO oraz agendach ONZ i Unii Europejskiej odpowiedzialnych za bezpieczeństwo w Europie i na świecie.

 

Liceum Ogólnokształcące im. Bartosza Głowackiego w Opatowie reprezentowali uczniowie: Marcin Wróblewski, Michał Frejlich, Kamil Adamczyk, Patryk Kos i Wojciech Kasprzyk. Spośród nich aż czterech zakwalifikowało się do etapu centralnego, zajmując odpowiednio miejsca:

Miejsce I - Michał Frejlich,

Miejsce III - Marcin Wróblewski,

Miejsce IV - Kamil Adamczyk,

Miejsce VII - Patryk Kos.

Uczniowie będą reprezentować województwo świętokrzyskie w finale olimpiady, która odbędzie się w dniach 23-24 marca 2018 na Uniwersytecie Warszawskim.

To kolejny sukces uczniów „Bartosza” w zmaganiach dotyczących obronności, bowiem w ubiegłym roku tytuł laureata tej olimpiady uzyskał uczeń Wojciech Kasprzyk. Opatowscy licealiści oprócz zdobytej wiedzy i nagród rzeczowych zyskują możliwość podjęcia nauki na uczelniach wojskowych. Olimpiada Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności organizowana jest przez Uniwersytet Warszawski oraz Akademię Sztuki Wojskowej.

Udział w etapie wojewódzkim był dla uczniów okazją do wysłuchania wykładów na temat współczesnych zagrożeń, konfliktów oraz terroryzmu.

Szkolnym opiekunem uczniów – olimpijczyków jest pan Piotr Kaptur.

 
Ta strona korzysta z plików cookies (tzw. "ciasteczek"). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie. Dowiedz się więcej...