Szlachetna Paczka 2017
piątek, 08 grudnia 2017 09:16

W dniu 8 grudnia 2017r. uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. B. Głowackiego w Opatowie po raz kolejny wzięli udział w finale akcji „Szlachetna paczka”. To już po raz piąty młodzież obdarowała prezentami rodzinę, która potrzebuje pomocy. W bieżącym roku, w Polsce, prawie 19 tys. rodzin otrzyma pomoc dzięki blisko 11 tysiącom  darczyńców „Paczki”.

 

Ale jak mówi pomysłodawca akcji Ksiądz Jacek Stryczek: „Nie o rekordy tutaj chodzi, pracujemy przez cały rok nad tym, by zmieniać historie życia ludzi w potrzebie”. Przekazanie paczki jest jedynie końcowym momentem, weekendem cudów dla obdarowanych ale trzeba przygotować ją znacznie wcześniej. W naszej szkole to Samorząd Uczniowski zajmuje się wybraniem rodziny, rozdzieleniem zadań i dopilnowaniem, aby wszystkie potrzeby zostały zaspokojone. W przedsięwzięciu bierze udział każda klasa, gromadząc odpowiednie produkty m.in. słodycze, długoterminową żywność, środki chemiczne, pościel czy koce. Zawsze też koordynator akcji opisuje, co sprawiłoby szczególną radość obdarowywanym. Wtedy najczęściej wymieniane są zabawki, elementy odzieży czy artykuły szkolne, wówczas i te potrzeby staramy się zapewnić.

W tym roku pomagaliśmy rodzinie dotkniętej niepełnosprawnością i chorobą. Takie sytuacje - gdy stan zdrowia nie pozwala na podjęcie pracy, są niezwykle trudne.

Szlachetna paczka przygotowywana przez licealistów z Bartosza jest okazała i bogata. Dostarczone artykuły mogą stanowić zapasy na wiele miesięcy. Wolontariusze akcji każdego roku podziwiają rozmiary  paczki, która wyróżnia się swoim ogromem wśród innych.

Jak co roku Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami serdecznie dziękują wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy przyczynili się do przygotowania tego wyjątkowego prezentu.

 
Ta strona korzysta z plików cookies (tzw. "ciasteczek"). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie. Dowiedz się więcej...