Pierwszoklasiści i rajd integracyjny
piątek, 06 października 2017 11:55

W dniu 3 października 2017 roku odbył się rajd integracyjny klas pierwszych na Święty Krzyż. Uczniowie wraz z opiekunami, po wejściu na szczyt, uczestniczyli we Mszy Świętej w Sanktuarium Relikwii Krzyża Świętego, odprawionej przez ojca Demetriusza. Licealiści modlili się w intencjach własnych oraz grona pedagogicznego naszej szkoły. Prosili również o Boże błogosławieństwo na lata nauki w opatowskim Bartoszu.

 

Następnie młodzież wysłuchała opowieści pani przewodnik, która przybliżyła wszystkim historię tego magicznego miejsca. Uczestnicy wyjazdu mieli również okazję zobaczyć Kaplicę Relikwii Krzyża Świętego, w której każdy mógł ucałować sacrum, a po wspólnej modlitwie różańcowej otrzymać błogosławieństwo.

Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie klasztornego muzeum. Po obejrzeniu wystawy wszyscy udali się na ciepły posiłek, podczas którego rozmowom nie było końca.Posileni i mimo deszczowej pogody, zadowoleni i dumni z siebie wróciliśmy bezpiecznie do domów. Opiekunami młodzieży byli wychowawcy klas pierwszych: panie-Ewa Cybula, Marlena Serwicka, Beata Zwolińska-Kaptur, opiekunowie-pan Marcin Słapek i Jacek Cheba. Opiekę duchową sprawował Ojciec Demetriusz.

Sylwia Kubik i Katarzyna Saracen IA

 
Ta strona korzysta z plików cookies (tzw. "ciasteczek"). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie. Dowiedz się więcej...