Uczniowie Bartosza na zajęciach matematycznych Politechniki Warszawskiej
poniedziałek, 02 października 2017 13:22

W dniu 14 września 2017 roku w Politechnice Warszawskiej odbył się III Dzień Popularyzacji Matematyki. Wzięli w nim udział uczniowie naszej szkoły z klasy IIb i IIIb pod opieką pani Moniki Wosik, pani Agnieszki Miśkiewicz oraz pana Mirosława Pargieły. W ramach Akademickich Spotkań Matematycznych młodzież uczestniczyła w wykładach, które objaśniały niecodzienne zagadki matematyczne oraz w warsztatach rozwijających wyobraźnie przestrzenną.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia na tematy: „Jak matematycy grają w gry, czyli podstawy teorii gier”, „Pokaz wirtualnej rzeczywistości” oraz „Robot w służbie matematyki – LEGO® MINDSTORMS”. Uczniowie rozwijali także swoje umiejętności za pomocą gier i łamigłówek. Zajęcia te były ciekawą formą poznania świata matematyki z innej strony. Z niecierpliwością czekamy na kolejną odsłonę Dnia Popularyzacji Matematyki, która odbędzie się w przyszłym roku.

 
Ta strona korzysta z plików cookies (tzw. "ciasteczek"). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie. Dowiedz się więcej...