Spotkanie w blasku jubileuszu
poniedziałek, 02 października 2017 13:13

W dniu 28 września 2017r. klasy IA, IB i II D miały przyjemność uczestniczyć w niecodziennym spotkaniu z absolwentem naszego liceum-panem Przemysławem Łastowieckim. Obecnie jest on lekarzem endokrynologiem. Mieszka i pracuje od ponad 20 lat w Stanach Zjednoczonych. Pan Łastowiecki przyjął nasze zaproszenie, aby opowiedzieć nam o tym, jak potoczyło się jego życie od momentu ukończenia liceum.

W 1978r. został laureatem olimpiady biologicznej, a następnie studentem Akademii Medycznej w Warszawie. Po ukończeniu uczelni pracował naukowo. W pewnym momencie swego życia doszedł do wniosku, że jednak chce się rozwijać jako czynny lekarz. Z tego tez powodu wyjechał za granicę do Stanów Zjednoczonych. Opowiadał o tym, jak wygląda życie na emigracji, że na początku było trudno, jednak udało mu się osiągnąć upragniony cel. Zachęcał nas do tego, aby zawsze dążyć do wyznaczonych sobie celów, bo tylko wtedy można być spełnionym i szczęśliwym. Mówił, że trzeba kochać to, co się robi. W dalszej części spotkania mieliśmy okazję zadawać pytania naszemu Gościowi, który bardzo chętnie na nie odpowiadał. Bardzo miło było nam spotkać się z kimś, kto tak jak my zaczynał w „Bartoszu”.

Katarzyna Charymska i Bernadeta Łojek uczennice klasy II D

 
Ta strona korzysta z plików cookies (tzw. "ciasteczek"). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie. Dowiedz się więcej...