Europejski Dzień Języków Obcych
środa, 27 września 2017 19:06

26 września ogłoszony został przez Radę Europy jako Dzień Języków Obcych. Ma on zwrócić uwagę społeczeństw na różnorodność języków obcych i potrzebę ich znajomości.

Jak co roku dzień ten zaakcentowany został w naszym liceum, które przyozdobione zostało naklejkami z powiedzeniami w różnych językach jak również plakatami promującymi naukę języków obcych.

Uroczystość w naszej szkole przeznaczona była dla uczniów klas pierwszych. Imprezę rozpoczęła pani dyrektor Barbara Kasińska, która zwróciła uwagę na rolę języków obcych we współczesnym świecie. Następnie pani Marlena Serwicka przedstawiła cel spotkania i zapoznała uczniów z różnymi ciekawostkami dotyczącymi języków obcych. Uwagę młodzieży skupiły prezentacje multimedialne dotyczące krajów europejskich przygotowane przez uczniów z klasy I b.

Głównym punktem uroczystości był konkurs wiedzy o krajach europejskich. Każda klasa wystawiła swoją reprezentację. Po serii pytań, w dogrywce zwyciężyła klasa I b, II miejsce przypadło klasie I a, trzecie natomiast uzyskała klasa I c. Reprezentacje klas otrzymały dyplomy i drobne upominki od organizatorów.

O roli języków obcych w życiu codziennym uczniowie przekonali się oglądając scenkę sytuacyjną w wykonaniu uczniów z klasy II a i II b. Na zakończenie imprezy odbyła się parada znanych postaci z życia polityki, kultury, filmu i muzyki.

Spotkanie uświetniły Paulina Lipiec i Marcelina Furmańska, które zaśpiewały obcojęzyczne piosenki.

 
Ta strona korzysta z plików cookies (tzw. "ciasteczek"). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie. Dowiedz się więcej...