Posadzili Jodły Pamięci
czwartek, 21 września 2017 07:21

W dniu 20 września 2017 r. uczniowie, nauczyciele opatowskiego „Bartosza” wraz z Bogusławem Włodarczykiem, opatowskim Starostą posadzili Jodły Pamięci poświecone członkom Komitetu Włościańskiego Ziemi Opatowskiej, inicjatorom założenia Prywatnego Gimnazjum Realnego im. Bartosza Głowackiego. Ceremonię poprzedził ogólnoszkolny test wiedzy o historii szkoły, która w tym roku obchodzi 100-lecie powstania.

- Dzisiejszy test jednym z elementów uroczystych obchodów 100-lecia naszej szkoły –powiedziała Barbara Kasińska, dyrektor opatowskiego LO im. Bartosza Głowackiego.- Dziś będziemy sadzić Jodły Pamięci aby uczcić pamięć inicjatorów założenia naszej szkoły. Pamiętajcie, że nie było jeszcze państwa polskiego, a ci ludzie założyli szkołę. Należy im dziękować i o nich pamiętać.

Do testu nafaszerowanego szczegółowymi pytaniami na temat historii opatowskiego LO im. Bartosza Głowackiego przystąpiły trzyosobowe reprezentacje każdej z obecnych klas. Po części pisemnej cztery najlepsze drużyny odpowiadały ustnie na pytanie jury w skład którego wchodzili Piotr Kaptur i Agnieszka Miśkiewicz. Po kilku seriach pytań najwięcej punktów zdobyła drużyna z III c i tym samym wywalczyła dla swojej klasy dzień bez pytania i klasówek. Kolejne miejsca przypadły zespołom z klas III e i II c.

Uczestnikom rywalizacji gratulowali wiedzy Starosta Opatowski Bogusław Włodarczyk i dyrektor „Bartosza” Barbara Kasińska.

- „Bartosz” to elitarna szkoła, której absolwenci są elitą nie tylko powiatu –podkreślił starosta Włodarczyk.- Zasadzimy Jodły Pamięci dla założycieli placówki. Jednym z nich był Kacper Dulny, działacz społeczny, członek Polskiego Stronnictwa Ludowego i z ramienia tej partii poseł na Sejm w latach międzywojennych. Po zamachu majowym prześladowany przez sanację. Gratuluję wam, że jesteście uczniami tej szkoły i bądźcie z tego dumni.

Uczestnicy zmagań wraz ze starostą przeszli przed budynek szkoły, gdzie posadzili Jodły Pamięci dla uhonorowania: Walentego Dąbrowskiego, Kacpra Żółciaka, Michała Kucharczaka, Jana Oficjalskiego, Józefa Pacańskiego, Józefa Polaka, Jana Skuzy, Franciszka Tomaszewskiego, Aleksandar Zielińskiego, Jana Żółciaka.

Ogólnoszkolny test wiedzy o historii najstarszej szkoły w regionie zorganizowali: Piotr Kaptur i Jerzy Strzyż.

Składy drużyn: Ia: Maja Nowak, Karolina Kałuża, Aleksandra Pałka; Ib: Adrian Szczepański, Patryk Adamczyk, Jan Bilski; Ic: Krzysztof Kiec, Agnieszka Luzak, Martyna Jarecka; IIa: Aleksandra Buttner, Oliwia Brodalka, Błażej Słowiński; IIb: Gabriela Wosik, Filip Gawroński-Kryj, Katarzyna Mroczek; IIc: Gabriela Grad, Jakub Sobolewski, Małgorzata Lasota; IId: Natalia Stawiarz, Bernardetta Łojek, Katarzyna Charymska; IIIa: Kamil Baran, Paulina Piotrowska, Mateusz Pawłowski; IIIc: Marcelina Furmańska, Szymon Wójcik, Adrian Golec; IIIb: Kamila Bator, Julia Skuza, Filip Gałat; IIId: Filip Płeszka, Kamila Witkowska, Mateusz Dyka; III e: Paweł Kos, Sebastian Majecki, Kamil Adamczyk.

J. Strzyż

 
Ta strona korzysta z plików cookies (tzw. "ciasteczek"). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie. Dowiedz się więcej...