Europejskie Dni Dziedzictwa z udziałem uczniów Bartosza
wtorek, 19 września 2017 12:39

W piątek, 15 września o godz. 17:00 w Powiatowym Centrum Kultury, Turystyki i Rekreacji w Opatowie (Podziemia Opatowskie) w ramach Europejskich Dni dziedzictwa, odbyła się prelekcja połączona z prezentacją multimedialną pod hasłem „Literackie krajobrazy Ziemi Opatowskiej”.

W prelekcji, wygłoszonej przez regionalistów, Pana Zbigniewa Zybałę i Pana Marka Lisa, przedstawiony został Opatów i jego okolice w twórczości poetów, pisarzy i pamiętnikarzy, związanych bezpośrednio z ziemią opatowską lub przebywających na niej na przestrzeni lat.

Prelekcja wzbogacona była w recytację tekstów rodzimych poetów, m.in.: S. Czernika, S. Cieszkowskiego, Z. Kabaty „ Bobo”, Z. Kawki i R. Miernika w wykonaniu uczniów Bartosza: z klasy IIIc – A. Basak, A. Golca, J. Forysia i M. Ziółkowskiego oraz klasy IC- W. Batorskiej, M. Jareckiej i O. Skiby pod kierunkiem nauczycielki j. polskiego M. Zając. Wykłady połączone były z wystawą fotografii przedstawiającą opatowskie krajobrazy.

 
Ta strona korzysta z plików cookies (tzw. "ciasteczek"). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie. Dowiedz się więcej...