Wielki Jubileusz Szkoły
piątek, 15 września 2017 09:46

100-lecie istnienia Liceum Ogólnokształcącego im. Bartosza Głowackiego w Opatowie to wielkie święto społeczności szkolnej ale także Powiatu Opatowskiego, bowiem to ta Szkoła wydała absolwentów stanowiących dziś elitę tego regionu. Z tego względu uroczystości jubileuszowe odbywają się również w siedzibie starostwa powiatowego. Jedną z nich jest otwarcie przez Starostę Powiatu Opatowskiego – Pana Bogusława Włodarczyka - w dniu 15 września 2017r. wystawy poświęconej historii Szkoły.

W wystąpieniu skierowanym do Gości, Dyrekcji, Nauczycieli i Uczniów Pan Starosta podkreślił wielki wkład Szkoły na przestrzeni minionego wieku w rozwój regionu, pomimo różnorodnych uwarunkowań dziejowych, a także na elitarny charakter tej placówki. Pani Dyrektor Szkoły – Barbara Kasińska – wskazała natomiast na piękną tradycję Szkoły, kształtującą postawy i system wartości wychowanków. Podziękowała także za wsparcie organu prowadzącego w różnorodnych działaniach oraz za zapowiedzianą nową inwestycję dla Szkoły – budowę nowoczesnego boiska sportowego zewnętrznego. Pani Dyrektor prezentując wystawę, na której można znaleźć fotografie wielu roczników uczniów Szkoły, zaznaczyła, że jest to jedynie cząstka, w której uwieczniony jest dorobek 100-lat istnienia Szkoły.

 
Ta strona korzysta z plików cookies (tzw. "ciasteczek"). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie. Dowiedz się więcej...