Inauguracja roku szkolnego 2017/2018
wtorek, 05 września 2017 12:12

Społeczność Liceum Ogólnokształcącego im. Bartosza Głowackiego w Opatowie udziałem we mszy świętej w klasztorze OO. Bernardynów rozpoczęła nowy rok szkolny 2017/2018. Młodzież i nauczyciele modlili się o dary Ducha Świętego i łaski boże na najbliższe dziesięć miesięcy.

Pani Dyrektor Barbara Kasińska podczas uroczystej inauguracji wskazała na wielkie znaczenie tego dnia, bowiem wpisuje się on w obchody Jubileuszu 100-lecia Szkoły. Podkreśliła również tradycję naszej szkoły i jej  rolę w kształtowaniu postaw społeczności opatowskiej.  Ze szczególną troską zwróciła się do uczniów klas pierwszych, którzy rozpoczynają nowy etap swojej edukacji, dziękując im za wybór tej szkoły i zaufanie, jakim obdarzyli opatowskiego „Bartosza”.

Młodzież i nauczyciele pamiętali również o 78. rocznicy wybuchu II wojny światowej, przypadającej 1 września, którą społeczność Liceum im. Bartosza Głowackiego uczciła minutą ciszy i złożeniem wiązanki biało – czerwonych kwiatów pod pomnikiem upamiętniającym nauczycieli pomordowanych w czasie wojny.

Następnie przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Weronika Kalita  złożyła życzenia Dyrekcji, Gronu Pedagogicznemu i Koleżankom i Kolegom - wytrwałości i zapału do nauki i pracy. Na zakończenie uczniowie poszczególnych klas spotkali się po raz pierwszy w tym roku z wychowawcami w salach lekcyjnych.

 
Ta strona korzysta z plików cookies (tzw. "ciasteczek"). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie. Dowiedz się więcej...