XXX Olimpiada Wiedzy Ekologicznej
poniedziałek, 26 stycznia 2015 12:51

Jak co roku, w styczniu w Liceum Ogólnokształcącym im. B. Głowackiego w Opatowie odbyły się szkolne eliminacje Olimpiady Wiedzy Ekologicznej. Cieszy się ona dużym zainteresowaniem wśród uczniów klas o profilu medycznym. Jej głównym celem jest upowszechnianie wiedzy dotyczącej aktualnych zagadnień ekologii i ochrony środowiska przyrodniczego.

W 30. Edycji olimpiady uczestniczyło 19 uczniów z klas Ic, IIc i IIIc, którzy rozwiązywali test składający się z 50 pytań. Troje spośród nich: Magda Grzesik i Krystian Mirowski z klasy Ic oraz Wioletta Słapek z klasy IIc, uzyskało co najmniej 80% prawidłowych odpowiedzi i zakwalifikowało się do eliminacji wojewódzkich. Odbędą się one 18 kwietnia 2015 roku na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Uczniowie przygotowują się do Olimpiady Wiedzy Ekologicznej pod kierunkiem nauczycieli biologii: pani Ewy Basak oraz pani Marii Banasińskiej.

 
Ta strona korzysta z plików cookies (tzw. "ciasteczek"). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie. Dowiedz się więcej...