LXI Olimpiada Chemiczna
piątek, 16 stycznia 2015 13:46

Krystian Mirowski, uczeń klasy Ic Liceum Ogólnokształcącego im. Bartosza Głowackiego w Opatowie został zakwalifikowany przez Komitet Główny do II etapu 61. Olimpiady Chemicznej. Zawody II etapu odbędą się w dniach 30-31 stycznia 2015 roku na wydziale Chemii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Przejście tego etapu zapewni Krystianowi zwolnienie z egzaminu maturalnego z chemii.

Jest to duże osiągnięcie ze względu na to, iż jest on jedynym uczniem klas pierwszych z Okręgu Kieleckiego, który zakwalifikował się do II etapu. W zawodach udział wzięli także Kinga Srok z IIIc oraz Paweł Nowak z IIc zdobywając wysokie wyniki. Olimpiada znacznie poszerza podstawę programową nauczania chemii w szkole średniej. Opiekunem uczestników jest mgr Barbara Szczechura.

Krystian zakwalifikował się także do II etapu Ogólnopolskiej Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH”. Eliminacje II etapu odbędą się 01.02.2015 roku w Pińczowie.

Życzymy Krystianowi sukcesów.

 
Ta strona korzysta z plików cookies (tzw. "ciasteczek"). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie. Dowiedz się więcej...