Eliminacje Olimpiady Wiedzy Ekologicznej
środa, 22 stycznia 2014 10:24

Jak co roku w naszej szkole w styczniu odbyły się eliminacje szkolne Olimpiady Wiedzy Ekologicznej. Celem Olimpiady jest kształtowanie świadomości ekologicznej, właściwych postaw młodzieży wobec środowiska przyrodniczego oraz popularyzacja problematyki w aspekcie skutecznego przeciwdziałania zanieczyszczeniu i degradacji środowiska przyrodniczego.

Do eliminacji szkolnych przystąpiło 20 uczniów z klas I, II i III o profilu medycznym, którzy rozwiązywali test wyboru składający się z 50 zadań.Na drodze eliminacji 3 najlepszych uczniów stanowić będzie reprezentację w eliminacjach wojewódzkich. Niezbędnym warunkiem do tego było uzyskanie minimum 80% poprawnych odpowiedzi w teście. Do eliminacji II stopnia, które odbędą się w kwietniu 2014 roku zakwalifikowali się: Grad Sylwia i Heba Sylwia z klasy Ic oraz Wiszowata Agata z klasy IIIc. Uczniowie przygotowują się do Olimpiady pod kierunkiem nauczycieli biologii – pani Marii Banasińskiej i pani Ewy Basak.

 
Ta strona korzysta z plików cookies (tzw. "ciasteczek"). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie. Dowiedz się więcej...