Regionalnie w Bartoszu
wtorek, 29 kwietnia 2014 08:34

W dniu 24 kwietnia 2014r w Liceum Ogólnokształcącym im Bartosza Głowackiego w Opatowie odbył się „Dzień Regionalny", który był jednocześnie podsumowaniem konkursów regionalnych. Konkursy były skierowane do uczniów klas pierwszych i miały przede wszystkim zachęcić do poznania najbliższego otoczenia, naszej „Małej Ojczyzny".

W roku szk. 2014/15 młodzież uczestniczyła w dwóch etapach konkursów regionalnych. W pierwszym etapie uczniowie wykazywali się znajomością wiedzy o regionie rozwiązując test. W drugim etapie uczniowie mieli za zadanie przygotowanie prezentacji, filmu, gry edukacyjnej na jeden z trzech zaproponowanych przez organizatorów tematów.

Konkurs spotkał się z dużym zainteresowaniem młodzieży. W pierwszym etapie wzięła udział liczna grupa uczniów z klas pierwszych. Największą znajomością regionu wykazali się: Diana Mirowska z ki b (1-e miejsce), Przemysław Zasuwa z ki Ic (2-gie miejsce) i Aleksander Czosnek z ki Ib (3-cie miejsce). Natomiast w drugim etapie konkursu najciekawsze prace przygotowały drużyny:

1-e miejsce. Anna Pater, Marlena Ścibisz, Paulina Banasiewicz z ki I a. Uczennice przygotowały krótki film o zamku Krzyżtopór w Ujeździe.

2-e miejsce. Klaudia Lasota, Anna Zięba, Katarzyna Choda z ki Ic. Dziewczyny w swojej prezentacji przybliżyły nam postaci znanych i mniej znanych postaci związanych z Opatowem.

3-cie miejsce. Dagmara Wąs i Wiktoria Młynarczyk z kl la. Autorki trzeciej nagrodzonej pracy zabrały nas na wycieczkę po najciekawszych zakątkach Opatowa.

Nagrodzeni autorzy zaprezentowali publiczności swoje pracy.

Program urozmaiciły wiersze o Opatowie autorstwa Ryszarda Miernika i Stanisława Czernika w wykonaniu uczennic z ki II d Moniki Wiewiór i Edyty Kuźmińskiej oraz „Moje miasto" - hymn szkoły w wykonaniu Patrycji Rozmus i Agaty Soja. Mamy nadzieję, że spotkanie przybliżyło młodzieży nasz region i zachęciło do poznawania jego historii i teraźniejszości.

Inicjatorkami i organizatorkami konkursów oraz Dnia Regionalnego są nauczycielki geografii p. Małgorzata Stępień i p. Małgorzata Kołodziej.

 
Ta strona korzysta z plików cookies (tzw. "ciasteczek"). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie. Dowiedz się więcej...