Ogólnopolski Konkurs Pożarniczy Młodzież Zapobiega Pożarom
piątek, 11 kwietnia 2014 12:20

Dnia 10 kwietnia w Liceum Ogólnokształcącym im. B. Głowackiego w Opatowie odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Konkursu Pożarniczego „Młodzież Zapobiega Pożarom”, których organizatorem jest Powiatowa Komenda Państwowej Straży Pożarnej w Opatowie.

W konkursie uczestniczyło 16 uczniów szkół podstawowych, 16 uczniów szkół gimnazjalnych i 6 uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Opatowskie liceum reprezentowali: Ania Wójcik z klasy II B i Marcin Podsiadło z klasy III b.

Pierwsza część zmagań polegała na rozwiązywaniu trudnego testu z zakresu wiedzy pożarniczej: historii Straży Pożarnej, przepisów przeciwpożarowych, zasad ewakuacji, przepisów prawa, sprzętu ratowniczego. Druga część na odpowiedzi na zadane przez komisję pytania.

Po dwóch godzinach zmagań i kilku dogrywkach komisja wyłoniła zwycięzców. W kategorii szkół ponadgimazjalnych pierwsze miejsce zajął Marcin Podsiadło, drugie Ania Wójcik. Marcin będzie reprezentował opatowskiego „Bartosza” na eliminacjach wojewódzkich, które odbędą się 26 maja 2014 r. w Kielcach.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali upominki, zwycięzcą wręczono cenne nagrody rzeczowe. Nagrody i upominki ufundowali: Urząd Marszałkowski, Starostwo Powiatowe w Opatowie, Komenda Powiatowej Straży Pożarnej w Opatowie, Nadleśnictwa z Łagowa, Ostrowca i Staszowa oraz Urzędy Gminy z powiatu opatowskiego.

 
Ta strona korzysta z plików cookies (tzw. "ciasteczek"). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie. Dowiedz się więcej...