Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych
środa, 09 kwietnia 2014 13:03

W dniu 8 kwietnia 2014 r. w Zespole Szkół w Ożarowie im. Marii Skłodowskiej – Curie odbyła się X edycja Powiatowego Konkursu Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych pod patronatem Starosty Opatowskiego Pana Bogusława Włodarczyka.

Celem konkursu było:

· rozbudzanie zainteresowania uczniów życiem społeczno-politycznym, historią, kulturą, turystyką oraz polityką zagraniczną krajów niemieckojęzycznych,

· integracja z krajami Unii Europejskiej,

· aktywizacja uczniów do samodzielnego studiowania oraz poszerzania swoich wiadomości o krajach niemieckojęzycznych,

· poszerzanie znajomości języka niemieckiego.

W konkursie wzięło udział 13 uczniów. Do konkursu przystąpili uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. B. Głowackiego w Opatowie, uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Opatowie oraz uczniowie z Zespołu Szkół w Ożarowie im. M. Skłodowskiej-Curie.

W części pierwszej konkursu zadaniem uczestników było napisanie testu w języku niemieckim, a w części drugiej w języku polskim.

Opatowskiego „Bartosza” reprezentowały uczennice klasy II B: Katarzyna Gawlik, Karolina Wojciechowska i Anna Wójcik oraz dwie uczennice z klasy II D: Karolina Łapa i Martyna Małaczek. Uczennice do konkursu przygotowywały nauczycielki języka niemieckiego: pani Marlena Serwicka i pani Patrycja Gapińska.

II miejsce zajęła uczennica opatowskiego liceum Katarzyna Gawlik.

Nagrodę dla Katarzyny oraz dyplomy dla uczniów za udział w konkursie wręczył dyrektor ZS w Ożarowie im. Marii Skłodowskiej-Curie Mirosław Adamek.

 
Ta strona korzysta z plików cookies (tzw. "ciasteczek"). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie. Dowiedz się więcej...