Powiatowy Konkurs Ekologiczny BĄDŹ EKO
środa, 26 marca 2014 14:31

W dniu 25 marca 2014 roku w Liceum Ogólnokształcącym im. Bartosza Głowackiego odbył się Powiatowy Konkurs Ekologiczny „BĄDŹ EKO” pod honorowym patronatem Starosty Opatowskiego Pana Bogusława Włodarczyka.

W konkursie wzięło udział 6 drużyn z gimnazjów znajdujących się na terenie Powiatu Opatowskiego: Sadowia, Tarłowa, Lipnika, Włostowa, Iwanisk oraz Gimnazjum Nr 1 w Opatowie.

Uczestników i ich opiekunów przywitała Dyrektor szkoły Pani Barbara Kasińska, która podziękowała nauczycielom gimnazjów i młodzieży za przyjęcie zaproszenia oraz życzyła dobrej zabawy i zdrowej rywalizacji.

Konkurs, przygotowany przez nauczycielki liceum panią Ewę Basak i panią Annę Gach oraz młodzież klas IIc i IIe, składał się z pięciu konkurencji. W pierwszej gimnazjaliści rozwiązywali test wiedzy ekologicznej składający się z dwudziestu pytań zamkniętych. Następnie rozpoznawali „Ekoznaki” i wyjaśniali ich znaczenie. Trzecie zadanie polegało na udzieleniu odpowiedzi na dwa pytania dotyczące treści ekologicznych i ochrony środowiska. Doskonałą zabawą okazały się kalambury, polegające na przedstawieniu hasła o tematyce ekologicznej. Największe emocje wzbudziła jednak ostatnia konkurencja, podczas której członkowie poszczególnych drużyn prezentowali przygotowane przez siebie stroje ekologiczne.

Ponadgodzinne zmagania zakończyły się zwycięstwem drużyny Gimnazjum w Iwaniskach w składzie: Katarzyna Zalewska, Dorota Kunik, Magda Grześkiewicz, Aleksandra Dobosz, Konrad Mazur. Opiekunem grupy była pani Beata Prokop.

Drugie miejsce zajęła drużyna z Gimnazjum Nr 1 w Opatowie: Martyna Luzak, Kamila Bator, Aleksandra Basak, Jakub Kapsa, Konrad Zygadło, pod opieką pani Agnieszki Karnas.

Trzecia miejsce przypadło w udziale młodzieży z Gimnazjum w Sadowiu reprezentowanym przez: Angelikę Stępień, Dominikę Dębicką, Gabriela Grabowskiego, Piotra Czajkę, Krystiana Rzepkę. Uczniowie pracowali pod kierunkiem Pani Katarzyny Kudas.

Wyróżnieni zostali również pozostali uczestnicy i ich nauczyciele: gimnazjaliści z Lipnika i pani Adela Grześkiewicz-Szczurek, młodzież z Tarłowa z panią Elżbietą Główką oraz uczniowie z Włostowa z panią Renatą Utnik.

Otrzymali oni nagrody rzeczowe i dyplomy ufundowane przez Starostę Opatowskiego Pana Bogusława Włodarczyka i Radę Rodziców Liceum Ogólnokształcącego im. Bartosza Głowackiego w Opatowie. Nagrody w imieniu Pana Starosty wręczyła Dyrektor opatowskiego liceum – Pani Barbara Kasińska.

Zmaganiom konkursowym towarzyszyła wspaniała rywalizacja i dobra zabawa. Mamy nadzieję, że Powiatowy Konkurs Ekologiczny „Bądź Eko” wpisze się na stałe w kalendarz imprez opatowskiego liceum.

Foto: Ola Iskra

 
Ta strona korzysta z plików cookies (tzw. "ciasteczek"). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie. Dowiedz się więcej...