Konkursy
Konkursy w roku szkolnym 2016/17
środa, 22 lutego 2017 08:24

Konkursy w roku szkolnym 2016/2017

 

KONKURSY

Data

Etap

Uczniowie biorący udział

Nauczyciel-opiekun

Imię i nazwisko

Kl.

KNOW AMERICA.
O Stanach Zjednoczonych wiesz wszystko.

10.10.2016

B. Słowiński

Ia

M. Kasprzyk

XXII Ogólnopolski Konkurs
„O literacki Laur Arbuza 2016”

październik 2016

ogólnopolski

M. Szczepańska

Ia

J. Lawęda

Świętokrzyski Matematyczny Maraton Maturalny – poziom rozszerzony

październik 2016

szkolny

cała klasa IIIb

IIIb

A.Nowak

Olimpiada Wiedzy
„Lingua Plus”

21.10.2016

G. Grad
K. Kaczmarska (laureatki III stopnia)
T. Zimnicki (laureat IV stopnia)
A. Kargul
B. Wołcerz (laureaci V stopnia)

Ic
Ic
IIb
Ic
Ic

M.Czerwińska
A. Grad

Ogólnopolski Konkurs Polonistyczny „Fraszka”

23.11.2016

ogólnopolski

J. Kaptur
K. Kaczmarska
K. Kaptur
A.Basak
B. Chrapek
W.Kalita
M.Stępień
M.Szcześniak

Ic
Ic
IcIIc
IIc
IIc
IIc
IIc
IIe

E. Cybula
E.Wójtowicz
M. Zając

Ogólnopolski Konkurs Geograficzny „Geo – Planeta”

24.11.2016

ogólnopolski

32 uczniów

I - III

M. Kołodziej
M. Stępień

Ogólnopolski Turniej Literacki „Misja książka”

listopad 2016

pierwszy

J. Kaptur
K. Kaczmarska
K. Kaptur
I. Adamska
W. Sobczyk
G. Grad
A. Kargul
A. Karnas
D. Soboń

Ic

E. Cybula
Ł. Kasprowicz

English High Flier

30.11.2016

ogólnopolski

W.Szemraj
A.Basak
M. Chodorek
R. Koza

Ia

IIc

IIb

Ia

M. Czerwińska
A. Grad
A. Kucharczyk

Understand

08.12. 2016

ogólnopolski

G. Grad
(IV m. w kraju i Iw województwie)

M. Frejlich
(V m. w województwie)

T. Zimnicki
(VI m. w województwie)

M. Czerwińska
A. Grad
A. Kucharczyk

Ogólnopolski Konkurs Chemiczny im. A. Swinarskiego

10.12. 2016

Kielce

pierwszy

K. Mirowski
M. Grześkiewicz

IIIc
IIIc

B. Szczechura

Świętokrzyski Matematyczny Maraton Maturalny – poziom rozszerzony

16.12.2016

Kielce

wojewódzki

A.Wesołowska
K. Zając
K. Gdowski
M. Golińska
Ł. Lulin
D. Łata
A. Wosik

IIIb

A.Nowak

Konkurs matematyczny „Internetowa Przygoda z Matematyką”

styczeń 2017

pierwszy

uczniowie z klas Ib,IIb

Ib
IIb

M. Wosik

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o św. Siostrze Faustynie

13.01. 2017

szkolny

K. Orłowska
N. Stawiarz

Id
Id

o. Demetriusz

Ogólnopolski Konkurs Literacki „Misja Książka”

styczeń 2017

ogólnopolski

O. Szafrańska
A. Kargul
G. Grad
K. Kaczmarska
D. Soboń
J. Kaptur
K. Kaptur
W. Sobczyk
A. Karnas
I. Adamska

(X miejsce)

Ic

E.Cybula
Ł. Kasprowicz

Ogólnopolski Konkurs „Eko - Planeta”

styczeń 2017

ogólnopolski

M. Furmańska
M. Lasota
E. Sabat

IIc
Ic
IIc

E. Basak

Ogólnopolski Konkurs „Eko – Planeta”

styczeń – czerwiec 2017

Szkolny centralny

15 osób – Ic
10 osób IIc
wyróżnienia:
A. Basak
M. Furmańska

Ic
IIc
IIc
IIc

E. Basak

VI Świętokrzyski Dzień Bezpiecznego Internetu

11.02.2017

wojewódzki

M. Chodorek
P. Rycąbel

IIb

Ł. Kasprowicz

Ogólnopolski Konkurs Chemiczny im. A. Swinarskiego

luty 2017

okręgowy

K. Mirowski
M. Grześkiewicz

IIIc
IIIc

B.Szczechura

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o św. Siostrze Faustynie

28.02. 2017

rejonowy

K. Orłowska
N. Stawiarz

Id
Id

o. Demetriusz

XIII Konkurs Papieski „Patriotyzm Karola Wojtyły 1920-2005”

27.02.2017

szkolny

A.Motyła
M. Rutkowska

Id
Id

o. Demetriusz

Konkurs Matematyczny „Świętokrzyski Maraton Maturalny z Matematyki- poziom rozszerzony”

luty 2017

wojewódzki

M. Golińska
A. Wosik
A.Wesołowska
K. Zając
Ł. Lulin
D. Łata
K. Gdowski

IIIb

A.Nowak

Konkurs Wiedzy o Solidarności

10.03.2017

szkolny

P. Kos

Ia

M. Grządziel

Ogólnopolski Konkurs Chemiczny im. A.Swinarskiego

10 – 11.

03.2017

ogólnopolski

K. Mirowski
(finalista)

IIIc

A. Szczechura

Ogólnopolski Konkurs Geograficzny „Geo – Planeta Plus”

15.03..2017

ogólnopolski

35 uczniów
M. Leszczyński

wyróżnienie

I – II

IIe

M. Kołodziej
M. Stępień

Konkurs Matematyczny im. gen. Sylwestra Kaliskiego

17.03.2017

ogólnopolski

Ł. Lulin
M. Małasinski

IIIb

A.Nowak

Konkurs matematyczny „Internetowa Przygoda
z Matematyką”

25.03.2017

ogólnopolski

A.Wosik

(finalistka)

IIIb

A.Nowak

XVII Ogólnopolski Konkurs na Pracę z Literatury dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych

marzec 2017

ogólnopolski

K. Surma (laureatka)
K. Adamczyk
A. Staniek
O. Szafrańska
M. Stępień
(wyrożnienie II stopnia)

IIe,Id

IIc

E. Wójtowicz
M. Zając

XVII Ogólnopolski Festiwal Herbertowski

marzec 2017

ogólnopolski

M. Furmańska (wyróżnienie)

IIc

M. Zając

XIII Festiwal Wielkopostny (konkurs poetycki, konkurs plastyczny)

17.03.2017

szkolny

J. Chłodnicki
W. Kabat
N. Saniawa

Id
Ib
Ib

o. Demetriusz

Ogólnopolski Konkurs Pożarniczy „Młodzież Zapobiega Pożarom”

13.03.2017

gminny

M. Furmańska (I miejsce)

T. Jarosz (III miejsce)

IIc
IIIb

A. Stefańska

Konkurs Wiedzy o Solidarności

11.04.2017

okręgowy

P. Kos

Ia

M. Grządziel

Ogólnopolski Konkurs Pożarniczy „Młodzież Zapobiega Pożarom”

11.04.2017

powiatowy

T. Jarosz (Imiejsce)
M. Furmańska (I Imiejsce

IIIb
IIc

A.. Stefańska

Ogólnopolski Konkurs „Tadeusz Kościuszko – niezłomny bojownik w walkach o niepodległość”

kwiecień 2017

ogólnopolski

W.Sobczyk (laureatka

I miejsce)

M. Furmańska

W. Kita

Ic

IIc

Id

M. Zając

Lekcja o Funduszach Europejskich

20.04.2017
26.04.2017

szkolny

uczniowie z klas Ib i Ic

Ib
Ic

M. Kasprzyk

Konkurs „Bonum Publicum im. A. Patkowskiego

maj 2017

ogólnopolski

A.Borzęcka (I miejsce)
J. Kaptur (II miejsce)
K. Kaptur
W. Sobczyk

Ic

M. Kołodziej

Ogólnopolski Konkurs „Poszukiwanie Talentów”

maj 2017

ogólnopolski

J. Kapsa

M. Kolera

M. Łucki

IIb

M. Pargieła

Powiatowy Konkurs Ekologiczny „Bądź Eko”

07.06.2017

międzyszkolny

uczniowie gimnazjów powiatu opatowskiego

E. Basak
A. Gach

Konkurs Wiedzy o Francji

08.06.2017

szkolny

uczniowie klas II

II

B.Zwolińska - .Kaptur

Konkurs Języka Angielskiego (Staszów 2017)

czerwiec 2017

międzypowiatowy

G. Grad
(I miejscew województwie)

M. Frejlich
(IV miejsce w województwie)

Ic
Ia

M. Czerwińska
A. Kucharczyk


Konkursy w roku szkolnym 2015/2016

KONKURSY

Data

Etap

Uczniowie biorący udział

Nauczyciel-opiekun

Imię i nazwisko

Kl.

Międzynarodowy Konkurs Języka Angielskiego

wrzesień 2015

T. Zimnicki

M. Jakóbczyk

M. Giepard

Ib

Ie

Ie

A.Grad

A.Kucharczyk

XXVI Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego „Plus Lingua”

23.10.2015

ogólnopolski

19 uczniów

Ib,Ic,

IIb,IId,

IIe,IIIa

A.Grad

Oxford Plus

październik 2015

klasy I-III

M. Czerwińska – Minkina

A.Grad

A.Kucharczyk

Ogólnopolski Konkurs „Szkoła Zawodowych Perspektyw”.

Studium Prawa Europejskiego

październik 2015-styczeń 2016

ogólnopolski

cała szkoła

(zdobycie certyfikatu)

M. Kołodziej

A. Miśkiewicz

M. Zając

Konkurs Literacki „O Laur Arbuza”

październik 2015

szkolny

A.Banach

N. Berbeś

Ic

IIa

E Cybula

M. Zając

English High Flier

02.11.2016

klasy I-III

M. Czerwińska – Minkina

A.Grad

A.Kucharczyk

Stefan Żeromski

15.11.2015

wojewódzki

M. Stępień

IIa

E. Cybula

Lekcje z ZUS

16.11.2015

szkolny

16 uczniów

Ib, Ic,

Id

M. Kasprzyk

Ogólnopolski Konkurs Geograficzny „Geo – Planeta”

18.11.2015

ogólnopolski

43 uczniów

I i II

M. Kołodziej

M. Stępień

Ogólnopolski Konkurs Polonistyczny „Fraszka”

19.11.2015

ogólnopolski

A.Basak

M. Stępień

M. Szcześniak

A.Swatek

P. Kos

M. Stępień

W. Skrzypczak

Ic

Ic

Ic

Ic

Ie

IIa

IIa

E. Cybula

E. Wójtowicz

M. Zając

Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego „Lingua Plus”

listopad 2015

ogólnopolski

W. Baran

K. Mirowski

IIb

IIc

M. Serwicka

Ogólnopolski Konkurs Chemiczny im.

A.Swinarskiego

listopad 2015

ogólnopolski

P. Nowak

IIIc

B. Szczechura

XV Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego „English High Filer”

02.12.2015

ogólnopolski

24 uczniów

I i II

A.Kucharczyk

V Dzień Bezpiecznego Internetu

08.12.2015

wojewódzki

A.Basak

A.Piwowarczyk

A.Rybus

P. Rowińska

Ic

M. Kasprzyk

Konkurs Matematyczny im. gen. prof. Sylwestra Kaliskiego

09.12. 2015

I etap

30 uczniów

awans do II etapu:

M. Duda

P. Wąsik

IIIb

M. Wosik

Świętokrzyski Matematyczny Maraton Maturalny

styczeń

2016

finał

P. Wąsik

(I miejsce)

3 uczniów

6 uczniów

IIIb

IId

IIIb

A.Nowak

M. Wosik

Konkurs Astronomiczny „Odyseusz II”

30.01. 2016

I etap

M. Kolera

M. Ostatek

P. Rycombel

Ib

M. Pargieła

Dzień Bezpiecznego Internetu- „Lepszy Internet zależy od Ciebie”

08.02.2016

A.Basak

A. Piwowarczyk

P. Rowińska

A. Rybus

Ic

M. Kasprzyk

Konkurs Matematyczny

PANGEA

03.03.2016

29.04.2016

ogólnopolski

Klasy Ib, Ie, Ic, IIb, IIc, IIe

K. Mirowski

(finalista)

nauczyciele matematyki

A.Nowak

Ogólnopolski Konkurs Chemiczny „Alchemik”

09.03.2016

ogólnopolski

klasy Ic, IIc, IIIc

W. Baran - IIIc

(III miejsce

w kraju)

K. Grześkiewicz - IIc

(wyróżnienie)

B. Szczechura

Ogólnopolski Konkurs Pożarniczy „Młodzież zapobiega Pożarom”

10.03.2016

gminny

M. Furmańska

(I miejsce)

M. Michalski

(II miejsce)

Mirowska

(III miejsce)

Ic

IIIb

IIIb

Sz. Madej

Ogólnopolski Konkurs Geograficzny „Geo-Planeta Plus”

16.03.2016

ogólnopolski

I - III

M.Kołodziej

M. Stepień

Konkurs

Wiedzy o Ubezpieczeniach Społecznych

24.03.2016

wojewódzki

Ic

(IV miejsce)

M. Kasprzyk

Turniej Jednego Wiersza

29.03.2016

M. Furmańska

Ic

M. Zając

Konkurs Regionalny „Cudze chwalicie, swego nie znacie”

30.03.2016

szkolny

klasy I

M. Kołodziej

M. Stepień

III Wojewódzki Konkurs Fotograficzny „Pamięć Przeszłości”

04.04.2016

wojewódzki

M. Furmańska

Ic

M. Zając

Konkurs Wiedzy o Nanoinżynierii

kwiecień 2016

ogólnopolski

A.Kaptur

IIIb

M. Pargieła

IV Wojewódzki Konkurs Recytatorski „Spotkania ze słowem”

25.04.2016

wojewódzki

A.Basak

J. Foryś

Ic

M. Zając

Ogólnopolski Konkurs Informatyczny TIK – TAK

maj 2016

I etap

klasa IIb

Z. Gubernat

Ł. Kasprowicz

„Cichociemni wracali pod osłoną nocy”. Konkurs w Roku Cichociemnych.

czerwiec 2016

M. Stępień

Ic

M. Zając

XX Ogólnopolski i XXXIV Wojewódzki Przegląd Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Literackiej Lipa 2016

czerwiec 2016

ogólnopolski

A.Banach

A. Basak

M. Furmańska

P. Rowinska

M. Stępień

A. Swatek

Ic

M. Zając

 
V Ogólnopolski Konkurs Informatyczny „TIK?-TAK!”
czwartek, 09 kwietnia 2015 10:59
tik-tak

V Ogólnopolski Konkurs Informatyczny „TIK?-TAK!” dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych organizowany jest przez Polskie Towarzystwo Informatyczne.

Więcej…
 
Regionalnie w Bartoszu
wtorek, 29 kwietnia 2014 08:34

W dniu 24 kwietnia 2014r w Liceum Ogólnokształcącym im Bartosza Głowackiego w Opatowie odbył się „Dzień Regionalny", który był jednocześnie podsumowaniem konkursów regionalnych. Konkursy były skierowane do uczniów klas pierwszych i miały przede wszystkim zachęcić do poznania najbliższego otoczenia, naszej „Małej Ojczyzny".

Więcej…
 
Ogólnopolski Konkurs Pożarniczy Młodzież Zapobiega Pożarom
piątek, 11 kwietnia 2014 12:20

Dnia 10 kwietnia w Liceum Ogólnokształcącym im. B. Głowackiego w Opatowie odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Konkursu Pożarniczego „Młodzież Zapobiega Pożarom”, których organizatorem jest Powiatowa Komenda Państwowej Straży Pożarnej w Opatowie.

Więcej…
 
Cudze chwalicie swego nie znacie… - szkolny konkurs wiedzy o regionie
piątek, 11 kwietnia 2014 12:15

W dniu 11 kwietnia 2014 w Liceum Ogólnokształcącym im. Bartosza Głowackiego w Opatowie 46 uczniów klas pierwszych przystąpiło do pierwszego etapu konkursu regionalnego.

Celem konkursu jest:

Więcej…
 
Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych
środa, 09 kwietnia 2014 13:03

W dniu 8 kwietnia 2014 r. w Zespole Szkół w Ożarowie im. Marii Skłodowskiej – Curie odbyła się X edycja Powiatowego Konkursu Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych pod patronatem Starosty Opatowskiego Pana Bogusława Włodarczyka.

Więcej…
 
Powiatowy Konkurs Ekologiczny BĄDŹ EKO
środa, 26 marca 2014 14:31

W dniu 25 marca 2014 roku w Liceum Ogólnokształcącym im. Bartosza Głowackiego odbył się Powiatowy Konkurs Ekologiczny „BĄDŹ EKO” pod honorowym patronatem Starosty Opatowskiego Pana Bogusława Włodarczyka.

W konkursie wzięło udział 6 drużyn z gimnazjów znajdujących się na terenie Powiatu Opatowskiego: Sadowia, Tarłowa, Lipnika, Włostowa, Iwanisk oraz Gimnazjum Nr 1 w Opatowie.

Więcej…
 
Konkurs Wiedzy Pożarniczej - Młodzież Zapobiega Pożarom
środa, 19 marca 2014 15:17

18 marca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom". W eliminacjach na szczeblu gminnym reprezentowało nasze liceum dziesięcioro uczniów: Czosnek Aleksander I b, Jop Przemysław I b, Kolasiński Stanisław I b, Michalski Mariusz I b, Mirowska Diana I b, Czerwik Tomasz II c, Iskra Kamila I a, Ostatkiewicz Anita I a, Wójcik Anna II b i Podsiadło Marcin III b.

Więcej…
 


Ta strona korzysta z plików cookies (tzw. "ciasteczek"). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie. Dowiedz się więcej...