Informator szkolny 2018/2019
poniedziałek, 24 czerwca 2019 10:49

Informator szkolny 2018/2019

Informacje zebrały i zredagowały:

Joanna Lawęda i Ewa Wójtowicz

I. KONKURSY

KONKURSY

Data

Etap

Uczniowie biorący udział

Nauczyciel-opiekun

Imię i nazwisko

Kl.

Ogólnopolski Konkurs Geograficzny „Geo – Planeta”

listopad 2018

ogólnopolski

25 uczniów

Wyróżnienia:

K. Słapek

M. Masternak

A. Krakowiak

P. Dyka

M. Maciąg

I - III

IIIb

IIIb

IIb

IIIb

Ib

M. Kołodziej

M. Stępień

Ogólnopolski Konkurs Polonistyczny „Fraszka”

22.11.2018

ogólnopolski

9 osób z klasy IIIa

Wyróżnienia:

B. Słowiński

N. Szczucka

A. Strzyż

IIIa

J. Lawęda

Konkurs Wojewódzki o Bezpieczeństwie, Ratownictwie i Obronie Cywilnej

23.11.2018

wojewódzki

P. Jędrzejewski

Ib

A.Gach

Konkurs

„Wiatr w żagle”

listopad 2018

wojewódzki

M. Nowak

IIa

E. Cybula

Ogólnopolski Konkurs „Bezpieczeństwo w pracy. Poznaj swoje prawa pracy”

styczeń 2019

regionalny

D. Pawlicki

A. Wójcik

IT

B. Kasińska

„Cudze chwalicie, swego nie znacie”.

Konkurs wiedzy

o turystyce Regionu Świętokrzyskiego

styczeń 2019

szkolny

40 uczniów

I-III

M. Kołodziej

M. Stępień

„Cudze chwalicie, swego nie znacie”.

Konkurs wiedzy

o turystyce Regionu Świętokrzyskiego

22.02.2019

Kielce

wojewódzki

A.Wosik

(udział)

P. Jędrzejewski

(wyróżnienie)

IT

IB

M. Kołodziej

M. Stępień

Bitwa na głosy

14.02.2019

szkolny

klasy pierwsze

i drugie

I i II

M. Czerwińska

A. Grad

A. Kucharczyk

Międzyszkolny

Konkurs Wiedzy

o Krajach Anglojęzycznych

26.02.2019

powiatowy

klasy I - III

Lipnik, Klimontów

M. Czerwińska

A. Grad

A. Kucharczyk

Ogólnopolski Konkurs

Eko - Planeta

4.03.2019

ogólnopolski

P. Buczkowska

M. Pater

A. Nawodzińska

M. Witkowski

I. Adamski

IIc

IIc

IIc

IIc

Ic

E. Basak

Międzyszkolny Konkurs Poezji Francuskiej

„Zen Maz”

7.03.2019

Ostrowiec Św.

międzyszkolny

A.Surma

(I miejsce)

M.Nowak

(wyróżnienie)

IIa

IIa

B. Zwolińska - Kaptur

Konkurs Biblijny

13.03.2019

szkolny

G. Gierach

M. Nowak

I Strugała

J. Bilski

IIa

IIa

IIa

IIb

o. Demetriusz

Konkurs Interaktywny „Understand”

21.03.2019

ogólnopolski

M. Pater

M. Kaleta

K. Kałuża

G. Grad

M. Szczepańska

B. Słowiński

K. Mrotek

J. Krakowiak

P. Zioło

IIc

IIb

IIa

IIIc

IIIa

IIIa

IT

Ic

Ia

M. Czerwińska

A. Grad

A. Kucharczyk

Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego „Faces

of America”

22.03. 2019

ogólnopolski

W. Grudzień

N. Nowak

J. Lis

(finaliści)

Ib

A.Grad

Ogólnopolski Konkurs Geograficzny

„Geo - Planeta

Plus”

marzec 2019

ogólnopolski

9 uczniów

wyróżnienia:

K. Sudy

M. Kozłowska

IIIb

IIIb

M. Kołodziej

M. Stępień

Konkurs Geologiczny

„Nasza Ziemia -

Środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś, jutro”

marzec 2019

I etap

A. Gardynik

D. Kołodziej

Ib

Ib

M. Stępień

Ogólnopolski Konkurs Chemiczny

„Alchemik”

marzec 2019

ogólnopolski

A. Bespalov

J. Adamski

M. Witkowski

P. Buczkowski

M. Pater

A. Nawodzińska

P. Kędziora

(wyróżnienie)

Ic

Ic

IIc

IIc

IIc

IIc

IIc

B.Szczechura

“Napisz, zaśpiewaj, zagraj-dzień z życia rolnika”.

Konkurs KRUS

marzec-kwiecień 2019

wojewódzki

A. Szczepański

B. Bara

K. Zugaj

(wyróżnienie)

J. Marchewka

(wyróżnienie)

IIb

IIb

IT

IT

M.Stępień

M.Kołodziej

„Świat oczami młodych. Ratujmy tradycyjne sady”

marzec-maj

2019

ogólnopolski

A. Krakowiak

IIb

M. Stępień

XV Powiatowy Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych

3.04.2019

Ożarów

powiatowy

B. Zybała

(III miejsce)

A.Krakowiak

(wyróżnienie)

IIb

IIb

M. Serwicka

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”

5.04.2019

Opatów

powiatowy

K. Czerwik

(I miejsce)

P. Tracz

IIc

Ib

A.Gach

Konkurs Palm Wielkanocnych

(Klasztor O.O. Bernardynów)

14.04.2019

I. Kot

IIa

o.Demetriusz

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”

2404.2019

Kielce

powiatowy

K. Czerwik

(wyróżnienie)

IIc

A.Gach

Konkurs Biblijny

26.04.2019

diecezjalny

G. Gierach

M. Nowak

J. Bilski

IIa

IIa

IIb

o.Demetriusz

Matematyczne pojedynki

w „Bartoszu”

16.05.2019

szkolny

klasy trzecie gimnazjum

oraz klasy ósme szkoły podstawowej

Z. Herbuś

A. Nowak

M. Wosik

Konkurs

„Święta Jadwiga”

29.05.2019

diecezjalny

A. Puk

IT

o. Demetriusz

Powiatowy Konkurs Ekologiczny

„Bądź Eko”

3.06.2019

powiatowy

młodzież z powiatu opatowskiego

E. Basak

A. Gach

II. OLIMPIADY

Rodzaj olimpiady (pełna nazwa)

Data

i miejsco-

wość

Etap

Uczniowie biorący udział

Zajęte miejsce

Nauczyciel-opiekun

Imię i nazwisko

Kl.

Olimpiada Fizyczna

wrzesień - listopad 2018

I etap

M. Kaleta

IIb

udział

M. Pargieła

XLIII Olimpiada Języka Angielskiego

12.11. 2018

szkolny

G. Grad

IIIc

udział

M. Czerwińska

III Olimpiada Statystyczna

4.12.2018

szkolny

11 uczniów

IIb

IIIb

udział

M.Stępień

M.Wosik

III Olimpiada Statystyczna

5.01.2019

okręgowy

M.Grześkiewicz

A.Krakowiak

A.Szostak

IIb

IIb

IIb

wyróżnienie

udział

udział

M.Stępień

M.Wosik

XLIII Olimpiada Języka Angielskiego

7.01. 2019

okręgowy

G. Grad

IIIc

udział

M. Czerwińska

XXXIV Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

9.01.2019

szkolny

J. Kaptur

P. Lis

J. Wanat

P. Buczkowska

M. Pater

M. Witkowska

I. Adamski

IIIc

IIIc

IIIc

IIc

IIc

IIc

Ic

udział

E. Basak

XLVOlimpiada Geograficzna

9-10.02.

2019

Kielce

okręgowy

D. Chmielewska

D. Kasprzycki

IIb

Ia

udział

w etapie okręgowym

M. Stępień

XLV Olimpiada Historyczna

22.01.2019Kielce

okręgowy

S. Kubik

IIa

finalistka etapu okręgowego

P. Kaptur

XLIX

Olimpiada Języka Polskiego

16.02.2019

okręgowy

M. Nowak

IIa

udział

E. Cybula

LV Olimpiada Wiedzy

o Polsce i Świecie Współczesnym.

luty 2019

Kielce

okręgowy

M. Wróblewski

M .Frejlich

B. Słowiński

IIa

IIIa

IIIa

udział

P. Kaptur

LX Olimpiada Języka Rosyjskiego

2-3.03.

2019

okręgowy

A.Bespalov

Ic

udział

A.Gach

XIVII Misyjna Olimpiada Znajomości Afryki

6.03.2019

Lublin

okręgowy

A Gardynik

D .Marcjan

Ib

IIa

etap okręgowy

awans do finału

M. Stępień

XIVII Misyjna Olimpiada Znajomości Afryki

10.04.2019

Warszawa

centralny

D. Marcjan

IIa

finalista etapu centralnego

M. Stępień

XXXIV Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

14.04.2019

okręgowy

J. Kaptur

P. Lis

I. Adamski

IIIc

IIIc

Ic

udział

E. Basak

III Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy

o Bezpieczeństwie

i Obronności

22-23.

03.2019

Warszawa

centralny

M. Frejlich

IIIa

laureat etapu centralnego

P. Kaptur

XXI Olimpiada Wiedzy o Prawie

30.03.2019

Ostrołęka

centralny

A. Szostak

IIIa

finalistka etapu centralnego

P. Kaptur

Olimpiada Solidarności

kwiecień 2019

wojewódzki

D. Marcjan

IIa

awans do etapu centralnego

M. Grządziel

Olimpiada Solidarności

5-7.06.

2019

centralny

D. Marcjan

IIa

M. Grządziel

III. SPORT

Rodzaj olimpiady (pełna nazwa)

Data i miejscowość

Etap

Uczniowie biorący udział, Klasa

Zajęte miejsce

Nauczyciel-opiekun

Sztafetowe Biegi Przełajowe

wrzesień 2018

powiatowy

I-II

I miejsce

J. Cheba

Drużynowe

i Indywidualne

Biegi Przełajowe

kwiecień 2019

wojewódzki

I-II

XII miejsce

J. Cheba

IV. ZAJĘCIA WYRÓWNAWCZE

Rodzaj prowadzonych zajęć

Termin i miejsce

KLASA

OPIEKUN

Zajęcia z języka polskiego dla młodzieży polskiego pochodzenia z Ukrainy

wtorki i czwartki

I T

M. Zając

Zajęcia dodatkowe z języka polskiego

środy i czwartki

Ia

B.Domagała - Rej

Zajęcia z języka polskiego

dla klas maturalnych

(poziom rozszerzony)

poniedziałki

III

E. Cybula

Zajęcia z języka polskiego

dla klas maturalnych

(poziom rozszerzony)

środy

IIIa

J. Lawęda

Zajęcia z języka polskiego

dla klas maturalnych.

poniedziałki i wtorki

IIIc

E. Siwecka

Zajęcia dodatkowe z historii

poniedziałki

Ib

B.Kasińska

Dodatkowe zajęcia dla uczniów zdających maturę z geografii

poniedziałki

wtorki

IIIa

IIb

M. Stępień

Dodatkowe zajęcia dla uczniów zdających maturę z geografii

środa

IIIa i IIId

M. Kołodziej

Zajęcia dodatkowe

z matematyki.

Przygotowanie do matury

wtorki i piątki

IIIa

Z. Herbuś

Zajęcia dodatkowe dla uczennicy klasy IIa.

Program IPET.

wtorki

IIa

Z. Herbuś

Zajęcia dodatkowe dla ucznia klasy IT z Ukrainy.

środy

IT

Z. Herbuś

Zajęcia dodatkowe

z matematyki

środy

piątki

IIb

IIIb

M. Wosik

Zajęcia dodatkowe

z matematyki

poniedziałki

środy

Ib

IIc

A.Nowak

Przygotowanie uczniów do Konkursu Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych

na bieżąco

IIb

M. Serwicka

Zajęcia dodatkowe

z języka francuskiego

czwartki

IIa

B. Zwolińska - Kaptur

Przygotowanie ucznia

I. Adamskiego do Olimpiady Biologicznej

poniedziałki i wtorki

Ic

E. Basak

Zajęcia dodatkowe z biologii

wtorki

piątki

Ic

IIC,IIIc i IIId

E. Basak

Zajęcia dodatkowe z fizyki

dla klas maturalnych.

czwartki

IIIb

M. Pargieła

Dodatkowe zajęcia dla maturzystów z informatyki

wtorki

IIIb

Ł. Kasprowicz

Zajęcia dodatkowe

z pracowni ekonomicznej

środa

IT

E. Spychaj

Przygotowanie uczniów do egzaminów zawodowych A.35

na bieżąco

IT

E. Spychaj

V. KOŁA ZAINTERESOWAŃ

Rodzaj prowadzonych zajęć

KLASA

Nauczyciel - opiekun

Koło dziennikarskie.

Praca z redakcją gazetki szkolnej „Bartek News”

IIIa i Ia

J. Lawęda

Koło dziennikarskie.

Audycje w Radiu Opatów

„Bartosz w eterze”

Ia i IIa

J. Strzyż

Koło historii regionalnej

Ib i IT

B. Kasińska

Zajęcia w ramach SKS

I - III

J. Cheba

A. Waszczyk


VI. WYCIECZKI KLASOWE

Trasa wycieczki

Termin

Nauczyciel - opiekun

Klasa

Tokarnia

11.09.2018

M. Kołodziej

J. Lawęda

M. Zając

M. Pargieła

IIIa, IIId

samorządy klas

Zochcinek

Rajd integracyjny klas pierwszych.

20.09.2018

M. Stępień

A.Nowak

Z. Herbuś

A. Grad

A.Kucharczyk

J. Cheba

Ia, Ib, Ic, IT

Kielce

Energetyczne Centrum Nauki

5.12.2019

M. Serwicka

B.Zwolińska - Kaptur

IIb i IIc

Kielce - UJK

Warsztaty,

wyjazd do kina.

17.12.2018

M. Stępień

A.Nowak

Z. Herbuś

A. Gach

M.Kołodziej

M. Zając

Ia, Ib, Ic

Kielce

Zajęcia w IPN-ie

oraz w Energetycznym Centrum Nauki

1.02.2019

Z. Herbuś

M. Grządziel

E. Cybula

IIa, IIIa

Warszawa

Udział w nagraniu teleturnieju

„Koło Fortuny”

14.02.2019

J. Lawęda

M. Kołodziej

M. Zając

A. Miśkiewicz

IIIa i IIId

Opatów

Sąd Rejonowy

28.02.2019

J. Lawęda

IIIa

Kielce

Zajęcia

w WSEPiNM.

13.03.2019

M. Stepień

Z. Herbuś

B. Domagała- Rej

J. Komisarek

Ia, Ic

Opatów

Sąd Rejonowy

14.03.2019

E. Cybula

IIa

Opatów

Sąd Rejonowy

20.03.2019

B. Domagała - Rej

Ia

Kraków

Dni Otwarte UEK.

21.03.2019

M. Wosik

M. Stępień

B. Domagała- Rej

J. Komisarek

IIb, IIIb, IT

Częstochowa

Pielgrzymka maturzystów

na Jasną Górę

12.04.2019

M. Wosik

J. Lawęda

B. Szczechura

M. Kołodziej

o. Demetriusz

IIIa, IIIb, IIIc i IIId

Lublin

Dzień otwarty Uniwersytetu Medycznego

26.04.2019

E.Basak

B. Domagała - Rej

B. Szczechura

IIIc, IIId

Kielce

WSEPiNM

„Majówka ze świętokrzyską policją”

17.05.2019

B. Domagała - Rej

B.Zwolińska-Kaptur

A.Waszczyk

IIa,IIb,IIc

Włochy

25-31.05.2019

E. Cybula

A. Nowak

M. Serwicka

B. Zwolińska- Kaptur

I i II

Opatów

Szpital Powiatowy

Oddział Rehabilitacji i Fizjoterapii

6.06.2019

E. Basak

B. Szczechura

IIc

Lublin

Zajęcia z anatomii

w Zakładzie Anatomii Uniwersytetu Medycznego

7.06.2019

E.Basak

B. Domagała - Rej

M. Szczepańska

Ic, IIc

Kielce

WSEPiNM

13.06.2019

B. Domagała - Rej

M. Szczepańska

B.Zwolińska-Kaptur

M. Pargieła

A. Kucharczyk

M.Stępień

Ia,Ib,Ic,IT,IIc

VII. AKADEMIE I UROCZYSTOŚCI SZKOLNE I ŚRODOWISKOWE

Uroczystości (pełna nazwa)

Data

Klasa

Nauczyciel-opiekun

Otwarcie boiska szkolnego.

(część artystyczna)

09.09.2018

I, II, III

E. Cybula

E. Siwecka

Europejski Dzień

Języków Obcych

26.09.2018

klasy I i II

nauczyciele języków obcych

Otrzęsiny klas pierwszych

10.2018

IIa

E. Cybula

Koncert patriotyczny

15.10.2018

IIa, klasy pierwsze

E. Cybula

E. Siwecka

M. Grządziel

Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Ślubowanie uczniów klas pierwszych.

12.10.2018

klasy pierwsze

E. Siwecka

wychowawcy klas I

VI Opatowski Bieg Niepodległości.

Patriotyczna Gra Terenowa

10.11.2016

społeczność szkolna

J. Cheba

Ł. Kasprowicz

P. Kaptur

M. Pargieła

J. Strzyż

B.Domagała - Rej

Wigilia Szkolna.

Koncert kolęd.

20.12.2018

społeczność szkolna

E. Cybula

E. Siwecka

Bal studniówkowy

12.01.2019

klasy III

J. Lawęda

M. Szczepańska

Dzień Żołnierzy Wyklętych

3.03.2019

IIa, IIc

E. Siwecka

Misterium Drogi Krzyżowej

17.04.2019

Ic

E. Siwecka

Zakończenie roku szkolnego 2018/2019

(Msza św. i część artystyczna)

19.06.2019

IIa

M. Zając

E. Wójtowicz

O.Adrian

O. Demetriusz


VIII. INNE PODEJMOWANE DZIAŁANIA

Rodzaj podejmowanych działań

Czas i miejsce

Nazwisko nauczyciela

Uczniowie

Zaprojektowanie i utworzenie pracowni informatycznej (s. 245)

lipiec - wrzesień

2018

M. Pargieła

Ł. Kasprowicz

Wprowadzanie zastępstw

do dziennika elektronicznego

wrzesień2018 - marzec 2019

M. Zając

Spotkanie z absolwentami klas prawniczo - medialnych

21.09.2018

E. Cybula

J. Lawęda

klasy IIa, IIIa

Dyskoteka szkolna

z okazji Dnia Chłopaka

27.09.2018

M. Kołodziej

A. Miśkiewicz

M. Zając

Samorząd Uczniowski

klasy I, II, III

Opieka nad grupą ratowniczą w czasie ogólnopolskiej akcji „Bicie rekordów w ilości osób jednocześnie

prowadzących RKO”

16.10.2018

B.Domagała - Rej

IIc

Przygotowanie lekcji otwartej kształtującej kompetencje kluczowe

w klasie Ic („Budowa, rodzaje

i funkcje kwasu RNA”)

22.10.2018

E. Basak

Ic

Warsztaty z przedstawicielem

WSEPiNM im. E. Lipińskiego

w Kielcach

30.10.2018

E. Cybula

J. Lawęda

IIa

IIIa

Edukacja regionalna w „Bartoszu”. Przykład Dobrej Praktyki na stronie Kuratorium Oświaty w Kielcach.

listopad 2018

M. Stępień

M. Kołodziej

Warsztaty z mediatorem sądowym

7.11.2018

10.12.2018

J. Lawęda

E. Cybula

M. Stępień

IIIa, IIa, Ia

Szlachetna Paczka

1-6.12.2019

A.Miśkiewicz

M. Kołodziej

M. Zając

Samorząd Uczniowski

klasy I, II i III

Opieka nad Szkolną Grupą Ratownictwa Medycznego

podczas Kursokonferencji Akademii Piłkarskiej Grassroots

3.12.2019

B.Domagała - Rej

Opieka nad Szkolną Grupą Ratownictwa Medycznego

podczas otwarcia lodowiska na Promenadzie

9.12.2018

B.Domagała - Rej

Zorganizowanie prelegenta na posiedzenie Rady pedagogicznej-

p. Serwinowska („Dysleksja”).

Przygotowanie prezentacji „Procedury szkolne w trudnych sytuacjach”

10.01.2019

A.Miśkiewicz

„Godziny Kodowania”.

Kurs programowania

grudzień 2018

Ł. Kasprowicz

M. Pargieła

IT, IIb, IIIb

Pokazy z ciekłym azotem prowadzone przez pracowników naukowych Wydziału Fizyki i Informatyki Stosowanej AGH w Krakowie

(Dni Otwarte)

grudzień

kwiecień

Ł. Kasprowicz

M. Pargieła

IIIb

Wolontariat szkolny

grudzień 2018

E. Cybula

J. Lawęda

M. Stępień

M. Kołodziej

A.Miśkiewicz

klasy pierwsze

Opieka nad szkolną grupą ratownictwa medycznego

Podczas zakończenia Opatowskiej Ligi Halowej Piłki Nożnej

styczeń 2019

B.Domagała - Rej

Realizacja projektu edukacyjnego „Kultura bezpieczeństwa”

grudzień 2018 - maj 2019

B. Kasinska

IT,Ib

Zajęcia w klasach IIIa, IIIc, IIId

Warsztaty z mediatorem sądowym

styczeń 2019

J. Lawęda

E. Cybula

M. Stępień

IIIa, IIa, Ia

Promocja szkoły.

Wyjazdy do szkół

styczeń 2019

M. Zając

B. Kasińska

A.Gach

Organizacja warsztatów „Misja życie” z pierwszej pomocy dla uczniów „Bartosza” oraz szkół podstawowych

i gimnazjów powiatu opatowskiego

w czasie ferii zimowych

24.01.2019

B.Domagała - Rej

Opieka nad Szkolną Grupą Ratownictwa Medycznego

Podczas zakończenia Opatowskiej Ligi Halowej Piłki Nożnej

styczeń 2019

B.Domagała - Rej

Elektroniczne opracowanie zakupionych książek w programie MOLNET+

styczeń - luty 2019

J. Lawęda

B. Domagała - Rej

„Co w głowie piszczy”.

Mobilny Uniwersytet Młodych.

15.02.2019

Bidziny

18.02.2019

Sadowie

M. Kołodziej

A.Miśkiewicz

M. Wróblewski

K.Polit

A. Surma

K. Miszczak

Rocznica Bitwy Opatowskiej

(sesja popularno - naukowa)

luty 2019

M. Zając

B. Kasińska

Udział w rozprawach sądowych

w Sądzie Rejonowym w Opatowie

28.02.2019

14.03.2019

20.03.2019

J. Lawęda

E. Cybula

B. Domagała - Rej

IIIa, IIa, Ia

Udział w obchodach Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

1.03.2019

M. Stępień

Ia

Organizacja spotkania z nadkomisarzem Dariuszem Lorantym

4.03.2019

B.Domagała - Rej

klasy I i II

Przygotowanie plakatów i kalendarza. Promocja szkoły

marzec - kwiecień 2019

M. Wosik

Z. Herbuś

Nowelizacja Regulaminu

Samorządu Uczniowskiego

marzec 2019

A.Miśkiewicz

M. Kołodziej

Organizacja spotkania z podróżnikiem z grupy „Trzask”

11.03.2019

M. Stępień

M. Kołodziej

Ia,Ib,Ic,It

IIb,IIIa,IIIb, IIId

Spotkanie z kierownikiem ZUS -

p. Piotrem Grzesikiem

18.03.2019

E. Spychaj

IT

Organizacja wyjścia do kina

z okazji Dnia Wiosny

21.03.2019

A.Miśkiewicz

M. Kołodziej

I i II

Targi Edukacyjne.

Promocja szkoły w Baćkowicach

28.03.2019

A.Miśkiewicz

M. Kołodziej

Organizacja zajęć „Cyberprzemoc” dla klasy Ic z psychologiem z Poradni Psychologiczno Pedagogicznej -

p. W. Partyką - Drożdżal

28.03.2019

A.Miśkiewicz

Ic

Praca przy inwentaryzacji szkoły

marzec - kwiecień

2019

E. Cybula

E. Siwecka

A.Nowak

A. Grad

M. Serwicka

B.Zwolińska-Kaptur

Zajęcia z absolwentami. Przygotowanie do egzaminów sprawnościowych - policja, straż.

luty - czerwiec 2019

J. Cheba

K. Flisek

J. Małasiński

K. Czerwik

VI Dzień Regionalny

„Cudze chwalicie, swego nie znacie…”

Spotkanie z regionalistą, konkurs wiedzy

3.04.2019

M. Stępień

M. Kołodziej

Ia, Ib, Ic,IT

Warsztaty z psychologiem

p. M. Baką - Niedbałą na temat

„Stres egzaminacyjny”

4.04.2019

A.Miśkiewicz

IIIa, IIIb, IIIc, IIId

Interdyscyplinarna lekcja otwarta- język angielski i geografia

5.04.2019

M. Czerwińska

M. Stępień

Ia

Spotkanie z absolwentkami szkoły

Aleksandrą Basak - studentką wydziału lekarskiego Uniwersytetu Medycznego

w Lublinie i Klaudią Wroną - studentką ratownictwa medycznego Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie

5.04.2019

E. Basak

Ic,IIc,IIIc,IIId

Spotkanie z pracownikiem Sanepidu

p. S. Kot i policjantami A. Frejlich

i G. Rusakiem

( „Dopalacze i inne zagrożenia”)

8.04.2019

A.Miśkiewicz

Ia,IT,IIa, IIc

Rekolekcje Wielkopostne

(Klasztor O. O. Bernardynów)

12.04.2019

o. Demetriusz

Wolontariat szkolny

kwiecień 2019

E. Cybula

J. Lawęda

M. Stępień

M. Kołodziej

A.Miśkiewicz

klasy pierwsze

Udział w akcji

„Opatów dla autyzmu”.

5.04.2019

E. Cybula

Galeria „Belfer”, strefa Relaksu

(Dzień Otwarty)

kwiecień 2019

A.Miśkiewicz

M. Kołodziej

Przygotowanie uczniów i organizacja klasy pierwszej Technikum Ekonomicznego

(Dzień Otwarty)

25.04.2019

E. Spychaj

IT

Część artystyczna

Dnia Otwartego Szkoły

25.04.2019

E. Cybula

IIa

Przygotowanie stoisk ratownictwa medycznego i facebooka oraz pokazu ratownictwa medycznego podczas Dnia Otwartego

25.04.2019

B.Domagała - Rej

Przygotowanie stoiska, sali

i prowadzenie zajęć z geografii podczas Dnia Otwartego.

25.04.2019

M. Stępień

M. Kołodziej

Ib, IIb

Przygotowanie zajęć z biologii

i chemii na Dzień Otwarty.

25.04.2019

E.Basak

B. Szczechura

Ic

Przygotowanie stoiska, sali

i prowadzenie zajęć językowych podczas Dnia Otwartego.

25.04.2019

M. Serwicka

IIb

Zakończenie klas trzecich - Msza św.

26.04.2019

o. Demetriusz

Spotkanie z pracownikiem Urzędu Skarbowego - „Formy opodatkowania w działalności gospodarczej”

29.04.2019

E. Spychaj

IT

Przygotowanie sprzętu informatycznego na potrzeby egzaminów maturalnych.

maj 2019

Ł. Kasprowicz

Promocja szkoły.

Piknik ekologiczny w Zochcinku

12.05.2019

B. Szczechura

M. Kołodziej

M. Stępień

B.Domagała - Rej

30 lat parafii O. O. Bernardynów.

Wystawa fotografii LO

w duszpasterstwie parafii.

maj 2019

o. Demetriusz

Szkolenie WDN

23.05.2019

M. Grządziel

Piknik rekreacyjno - sportowy

w Szkole Podstawowej Nr 2

maj 2019

J. Cheba

A.Waszczyk

Prowadzenie Polonistycznego Pogotowia Maturalnego na facebooku

maj 2019

B.Domagała-Rej

„Dzień bez hejtu”

27.05.2019

Z. Herbuś

A.Miśkiewicz

E. Siwecka

Ic

Przygotowanie stoiska

i promocja szkoły

na Regionalnych Targach Pracy

30.05.2019

B.Domagała - Rej

A.Kucharczyk

Ewaluacja Szkolnego Programu Wychowawczo - Profilaktycznego

maj 2019

A.Miśkiewicz

rodzice uczniów

z klas Ia i Ic

nauczyciele

uczniowie klas Ia i Ic

Promocja szkoły.

Jarmark Opatowski

2.06.2019

M. Grządziel

M. Czerwińska

Ł. Kasprowicz

J. Lawęda

E. Wójtowicz

J. Cheba

B.Domagała - Rej

IV Nocny Maraton Filmowy

7.06.2019

A.Miśkiewicz

M. Kołodziej

M. Zając

o. Demetriusz

Udział w akcji „Stop hejt” „love”

8.06.2019

E. Cybula

IIa

Zajęcia rekreacyjno - sportowe dla przedszkolaków.

11.06.2019

A.Waszczyk

J. Komisarek

uczniowie szkoły

„Siłownia - bezpieczny start”

Teoria treningu

Dietetyka/ żywienie

Warsztaty na siłowni

czerwiec 2019

LO (siłownia)

Kobierniki

(Akademia Sportu i Zabawy)

M. Czerwińska

J. Cheba

IIb, IIc

Opieka nad szkolną grupą ratownictwa medycznego

cały rok

B.Domagała - Rej

Organizacja warsztatów z pierwszej pomocy dla klas Ic i IIc

(w tym grupy ratowniczej)

cały rok

B.Domagała - Rej

Opracowanie regulaminu rekrutacji uczniów na rok szkolny 2019/2020. Praca w komisji rekrutacyjnej.

M. Serwicka

M. Wosik

B. Zwolińska - Kaptur

Modernizacja sprzętu komputerowego

i nagłaśniającego

na bieżąco

Ł. Kasprowicz

M. Pargieła

Przygotowanie listów gratulacyjnych dla rodziców

cały rok

B.Domagała - Rej

J. Lawęda

Prowadzenie Facebooka szkoły

Oraz redagowanie artykułów

na stronę internetową szkoły

cały rok

M. Zając

B. Domagała - Rej

Opieka nad redakcją gazetki szkolnej „Bartek News”.

Wydawanie kolejnych numerów.

cały rok

J. Lawęda

Ia, IIIa

Aktualizacja szkolnej strony internetowej. Promocja szkoły poprzez współpracę z mediami regionalnymi oraz Starostwem Powiatowym.

cały rok

na bieżąco

Ł. Kasprowicz

Analiza wyników nauczania - prezentacja na posiedzeniach

Rady Pedagogicznej

I i II semestr

roku szkolnego

Ł. Kasprowicz

Prowadzenie szkolnej bazy danych Systemu Informacji Oświatowej

cały rok

Ł. Kasprowicz

M. Pargieła

Przygotowanie i drukowanie dyplomów i zaproszeń

na bieżąco

Ł. Kasprowicz

N. Bilska

N. Wąs

Drukowanie świadectw

i arkuszy ocen.

II semestr

Ł. Kasprowicz

Gromadzenie informacji

i opracowanie „Informatora

pracy szkoły

w roku szkolnym 2018/2019”

oraz „Kalendarium wydarzeń

w roku szkolnym 2018/2019”.

Korekta artykułów przeznaczonych na stronę internetową szkoły.

cały rok

J. Lawęda

E. Wójtowicz

IX. PROJEKTY EDUKACYJNE I INNOWACJE PEDAGOGICZNE

Nazwa projektu

Osoby realizujące

Projekt „Klub 2019” -UKS Bartosz.

Opracowanie wniosku.

Magdalena Zając

Jacek Cheba

Artur Waszczyk

Józef Komisarek

Innowacja pedagogiczna

z geografii

„Z mapą na Ty”

klasa IIIb

(I semestr 2018/2019)

Małgorzata Stępień

Innowacja pedagogiczna

„Na dobry start do Bartosza”

dla poziomu rozszerzonego.

Monika Wosik

Innowacja pedagogiczna

„Na dobry start do Bartosza”

dla poziomu podstawowego

Zuzanna Herbuś

Innowacja pedagogiczna z historii

„Z Bartoszem przez wieki”

Barbara Kasińska

Innowacja pedagogiczna z biologii „Misja Życie”

E. Basak

B. Domagała - Rej

Innowacja pedagogiczna

z języka niemieckiego

„Poznaj swojego sąsiada”

M. Serwicka

Innowacja pedagogiczna

z języka francuskiego

„Witajcie we Francji”

B.Zwolińska - Kaptur

X. STUDIA PODYPLOMOWE, WARSZTATY, SZKOLENIA, KURSY

Rodzaj szkolenia (pełna nazwa)

Czas trwania i miejscowość

Nauczyciele biorący udział

Studia jednolite magisterskie. Psychologia edukacji

trzeci rok

Kielce

A.Miśkiewicz

Podstawa programowa

„Nowa Era z języka polskiego”

kwiecień 2019

M. Zając

A.Gach

Pedagogika specjalna - rewalidacja

październik 2018 -

czerwiec 2019

E. Cybula

Doskonalące ocenianie arkuszy poziomu rozszerzonego z geografii”. Szkolenie uzupełniające OKE Łódź

grudzień 2018

Kielce

M. Stępień

M. Kołodziej

Szkolenie internetowe

dla czynnych egzaminatorów

OKE Łódź z geografii

luty 2019

M. Stępień

M. Kołodziej

Kurs modle przygotowujący do sprawdzania matury z matematyki

w sesji wiosennej

luty 2019

M. Wosik

Z. Herbuś

A. Nowak

Konferencja edukacyjna dla nauczycieli języka polskiego

w szkołach ponadpodstawowych

(WSiP i Stentor) -

podręcznik i nowa podstawa

28.02.2019

Kielce

E. Cybula

E. Siwecka

Seminarium Jakości Kształcenia Matematycznego - nowa podstawa programowa

22.03.2019

Kielce

M. Wosik

Z. Herbuś

A. Nowak

Kurs modle przygotowujący do sprawdzania matury z języka polskiego w sesji wiosennej

luty - marzec 2019

M. Zając

E.Wójtowicz

J. Lawęda

A. Gach

E. Siwecka

E. Cybula

„Cyberprzemoc, dopalacze, narkotyki”. Szkolenie w ramach Świętokrzyskich Dni Profilaktyki

21.05.2019

A.Miśkiewicz

Szkolenie „Trener Personalny”

(Mauricz Training Center)

wrzesień - październik 2018

M. Czerwińska

„Kobieta i Hormony”

(San Diet Dietetyka & Lifestyle)

6.04.2019

M. Czerwińska

Przeprowadzenie szkolenia dla nauczycieli języków obcych odnośnie matury ustnej

kwiecień 2019

M. Serwicka

Przeprowadzenie szkolenia dla nauczycieli języka polskiego dotyczącego procedur przeprowadzania matury ustnej

kwiecień 2019

M. Zając

Studia podyplomowe dla liderów

zespołów przedmiotowych

luty 2018 - wrzesień 2019

A.Nowak

Pedagogika specjalna - rewalidacja

październik 2018 -

czerwiec 2019

A.Nowak

Studia podyplomowe

„Logistyka w szkole”

czerwiec 2019

E. Spychaj

Konferencja

„Bezpiecznie i zdrowo podczas wakacji”

13.06.2019

A.Miśkiewicz

A.Waszczyk

 
Ta strona korzysta z plików cookies (tzw. "ciasteczek"). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie. Dowiedz się więcej...