Informator szkolny
Informator szkolny 2018/2019
poniedziałek, 24 czerwca 2019 10:49

Informator szkolny 2018/2019

Informacje zebrały i zredagowały:

Joanna Lawęda i Ewa Wójtowicz

I. KONKURSY

KONKURSY

Data

Etap

Uczniowie biorący udział

Nauczyciel-opiekun

Imię i nazwisko

Kl.

Ogólnopolski Konkurs Geograficzny „Geo – Planeta”

listopad 2018

ogólnopolski

25 uczniów

Wyróżnienia:

K. Słapek

M. Masternak

A. Krakowiak

P. Dyka

M. Maciąg

I - III

IIIb

IIIb

IIb

IIIb

Ib

M. Kołodziej

M. Stępień

Ogólnopolski Konkurs Polonistyczny „Fraszka”

22.11.2018

ogólnopolski

9 osób z klasy IIIa

Wyróżnienia:

B. Słowiński

N. Szczucka

A. Strzyż

IIIa

J. Lawęda

Konkurs Wojewódzki o Bezpieczeństwie, Ratownictwie i Obronie Cywilnej

23.11.2018

wojewódzki

P. Jędrzejewski

Ib

A.Gach

Konkurs

„Wiatr w żagle”

listopad 2018

wojewódzki

M. Nowak

IIa

E. Cybula

Ogólnopolski Konkurs „Bezpieczeństwo w pracy. Poznaj swoje prawa pracy”

styczeń 2019

regionalny

D. Pawlicki

A. Wójcik

IT

B. Kasińska

„Cudze chwalicie, swego nie znacie”.

Konkurs wiedzy

o turystyce Regionu Świętokrzyskiego

styczeń 2019

szkolny

40 uczniów

I-III

M. Kołodziej

M. Stępień

„Cudze chwalicie, swego nie znacie”.

Konkurs wiedzy

o turystyce Regionu Świętokrzyskiego

22.02.2019

Kielce

wojewódzki

A.Wosik

(udział)

P. Jędrzejewski

(wyróżnienie)

IT

IB

M. Kołodziej

M. Stępień

Bitwa na głosy

14.02.2019

szkolny

klasy pierwsze

i drugie

I i II

M. Czerwińska

A. Grad

A. Kucharczyk

Międzyszkolny

Konkurs Wiedzy

o Krajach Anglojęzycznych

26.02.2019

powiatowy

klasy I - III

Lipnik, Klimontów

M. Czerwińska

A. Grad

A. Kucharczyk

Ogólnopolski Konkurs

Eko - Planeta

4.03.2019

ogólnopolski

P. Buczkowska

M. Pater

A. Nawodzińska

M. Witkowski

I. Adamski

IIc

IIc

IIc

IIc

Ic

E. Basak

Międzyszkolny Konkurs Poezji Francuskiej

„Zen Maz”

7.03.2019

Ostrowiec Św.

międzyszkolny

A.Surma

(I miejsce)

M.Nowak

(wyróżnienie)

IIa

IIa

B. Zwolińska - Kaptur

Konkurs Biblijny

13.03.2019

szkolny

G. Gierach

M. Nowak

I Strugała

J. Bilski

IIa

IIa

IIa

IIb

o. Demetriusz

Konkurs Interaktywny „Understand”

21.03.2019

ogólnopolski

M. Pater

M. Kaleta

K. Kałuża

G. Grad

M. Szczepańska

B. Słowiński

K. Mrotek

J. Krakowiak

P. Zioło

IIc

IIb

IIa

IIIc

IIIa

IIIa

IT

Ic

Ia

M. Czerwińska

A. Grad

A. Kucharczyk

Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego „Faces

of America”

22.03. 2019

ogólnopolski

W. Grudzień

N. Nowak

J. Lis

(finaliści)

Ib

A.Grad

Ogólnopolski Konkurs Geograficzny

„Geo - Planeta

Plus”

marzec 2019

ogólnopolski

9 uczniów

wyróżnienia:

K. Sudy

M. Kozłowska

IIIb

IIIb

M. Kołodziej

M. Stępień

Konkurs Geologiczny

„Nasza Ziemia -

Środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś, jutro”

marzec 2019

I etap

A. Gardynik

D. Kołodziej

Ib

Ib

M. Stępień

Ogólnopolski Konkurs Chemiczny

„Alchemik”

marzec 2019

ogólnopolski

A. Bespalov

J. Adamski

M. Witkowski

P. Buczkowski

M. Pater

A. Nawodzińska

P. Kędziora

(wyróżnienie)

Ic

Ic

IIc

IIc

IIc

IIc

IIc

B.Szczechura

“Napisz, zaśpiewaj, zagraj-dzień z życia rolnika”.

Konkurs KRUS

marzec-kwiecień 2019

wojewódzki

A. Szczepański

B. Bara

K. Zugaj

(wyróżnienie)

J. Marchewka

(wyróżnienie)

IIb

IIb

IT

IT

M.Stępień

M.Kołodziej

„Świat oczami młodych. Ratujmy tradycyjne sady”

marzec-maj

2019

ogólnopolski

A. Krakowiak

IIb

M. Stępień

XV Powiatowy Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych

3.04.2019

Ożarów

powiatowy

B. Zybała

(III miejsce)

A.Krakowiak

(wyróżnienie)

IIb

IIb

M. Serwicka

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”

5.04.2019

Opatów

powiatowy

K. Czerwik

(I miejsce)

P. Tracz

IIc

Ib

A.Gach

Konkurs Palm Wielkanocnych

(Klasztor O.O. Bernardynów)

14.04.2019

I. Kot

IIa

o.Demetriusz

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”

2404.2019

Kielce

powiatowy

K. Czerwik

(wyróżnienie)

IIc

A.Gach

Konkurs Biblijny

26.04.2019

diecezjalny

G. Gierach

M. Nowak

J. Bilski

IIa

IIa

IIb

o.Demetriusz

Matematyczne pojedynki

w „Bartoszu”

16.05.2019

szkolny

klasy trzecie gimnazjum

oraz klasy ósme szkoły podstawowej

Z. Herbuś

A. Nowak

M. Wosik

Konkurs

„Święta Jadwiga”

29.05.2019

diecezjalny

A. Puk

IT

o. Demetriusz

Powiatowy Konkurs Ekologiczny

„Bądź Eko”

3.06.2019

powiatowy

młodzież z powiatu opatowskiego

E. Basak

A. Gach

II. OLIMPIADY

Rodzaj olimpiady (pełna nazwa)

Data

i miejsco-

wość

Etap

Uczniowie biorący udział

Zajęte miejsce

Nauczyciel-opiekun

Imię i nazwisko

Kl.

Olimpiada Fizyczna

wrzesień - listopad 2018

I etap

M. Kaleta

IIb

udział

M. Pargieła

XLIII Olimpiada Języka Angielskiego

12.11. 2018

szkolny

G. Grad

IIIc

udział

M. Czerwińska

III Olimpiada Statystyczna

4.12.2018

szkolny

11 uczniów

IIb

IIIb

udział

M.Stępień

M.Wosik

III Olimpiada Statystyczna

5.01.2019

okręgowy

M.Grześkiewicz

A.Krakowiak

A.Szostak

IIb

IIb

IIb

wyróżnienie

udział

udział

M.Stępień

M.Wosik

XLIII Olimpiada Języka Angielskiego

7.01. 2019

okręgowy

G. Grad

IIIc

udział

M. Czerwińska

XXXIV Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

9.01.2019

szkolny

J. Kaptur

P. Lis

J. Wanat

P. Buczkowska

M. Pater

M. Witkowska

I. Adamski

IIIc

IIIc

IIIc

IIc

IIc

IIc

Ic

udział

E. Basak

XLVOlimpiada Geograficzna

9-10.02.

2019

Kielce

okręgowy

D. Chmielewska

D. Kasprzycki

IIb

Ia

udział

w etapie okręgowym

M. Stępień

XLV Olimpiada Historyczna

22.01.2019Kielce

okręgowy

S. Kubik

IIa

finalistka etapu okręgowego

P. Kaptur

XLIX

Olimpiada Języka Polskiego

16.02.2019

okręgowy

M. Nowak

IIa

udział

E. Cybula

LV Olimpiada Wiedzy

o Polsce i Świecie Współczesnym.

luty 2019

Kielce

okręgowy

M. Wróblewski

M .Frejlich

B. Słowiński

IIa

IIIa

IIIa

udział

P. Kaptur

LX Olimpiada Języka Rosyjskiego

2-3.03.

2019

okręgowy

A.Bespalov

Ic

udział

A.Gach

XIVII Misyjna Olimpiada Znajomości Afryki

6.03.2019

Lublin

okręgowy

A Gardynik

D .Marcjan

Ib

IIa

etap okręgowy

awans do finału

M. Stępień

XIVII Misyjna Olimpiada Znajomości Afryki

10.04.2019

Warszawa

centralny

D. Marcjan

IIa

finalista etapu centralnego

M. Stępień

XXXIV Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

14.04.2019

okręgowy

J. Kaptur

P. Lis

I. Adamski

IIIc

IIIc

Ic

udział

E. Basak

III Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy

o Bezpieczeństwie

i Obronności

22-23.

03.2019

Warszawa

centralny

M. Frejlich

IIIa

laureat etapu centralnego

P. Kaptur

XXI Olimpiada Wiedzy o Prawie

30.03.2019

Ostrołęka

centralny

A. Szostak

IIIa

finalistka etapu centralnego

P. Kaptur

Olimpiada Solidarności

kwiecień 2019

wojewódzki

D. Marcjan

IIa

awans do etapu centralnego

M. Grządziel

Olimpiada Solidarności

5-7.06.

2019

centralny

D. Marcjan

IIa

M. Grządziel

III. SPORT

Rodzaj olimpiady (pełna nazwa)

Data i miejscowość

Etap

Uczniowie biorący udział, Klasa

Zajęte miejsce

Nauczyciel-opiekun

Sztafetowe Biegi Przełajowe

wrzesień 2018

powiatowy

I-II

I miejsce

J. Cheba

Drużynowe

i Indywidualne

Biegi Przełajowe

kwiecień 2019

wojewódzki

I-II

XII miejsce

J. Cheba

IV. ZAJĘCIA WYRÓWNAWCZE

Rodzaj prowadzonych zajęć

Termin i miejsce

KLASA

OPIEKUN

Zajęcia z języka polskiego dla młodzieży polskiego pochodzenia z Ukrainy

wtorki i czwartki

I T

M. Zając

Zajęcia dodatkowe z języka polskiego

środy i czwartki

Ia

B.Domagała - Rej

Zajęcia z języka polskiego

dla klas maturalnych

(poziom rozszerzony)

poniedziałki

III

E. Cybula

Zajęcia z języka polskiego

dla klas maturalnych

(poziom rozszerzony)

środy

IIIa

J. Lawęda

Zajęcia z języka polskiego

dla klas maturalnych.

poniedziałki i wtorki

IIIc

E. Siwecka

Zajęcia dodatkowe z historii

poniedziałki

Ib

B.Kasińska

Dodatkowe zajęcia dla uczniów zdających maturę z geografii

poniedziałki

wtorki

IIIa

IIb

M. Stępień

Dodatkowe zajęcia dla uczniów zdających maturę z geografii

środa

IIIa i IIId

M. Kołodziej

Zajęcia dodatkowe

z matematyki.

Przygotowanie do matury

wtorki i piątki

IIIa

Z. Herbuś

Zajęcia dodatkowe dla uczennicy klasy IIa.

Program IPET.

wtorki

IIa

Z. Herbuś

Zajęcia dodatkowe dla ucznia klasy IT z Ukrainy.

środy

IT

Z. Herbuś

Zajęcia dodatkowe

z matematyki

środy

piątki

IIb

IIIb

M. Wosik

Zajęcia dodatkowe

z matematyki

poniedziałki

środy

Ib

IIc

A.Nowak

Przygotowanie uczniów do Konkursu Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych

na bieżąco

IIb

M. Serwicka

Zajęcia dodatkowe

z języka francuskiego

czwartki

IIa

B. Zwolińska - Kaptur

Przygotowanie ucznia

I. Adamskiego do Olimpiady Biologicznej

poniedziałki i wtorki

Ic

E. Basak

Zajęcia dodatkowe z biologii

wtorki

piątki

Ic

IIC,IIIc i IIId

E. Basak

Zajęcia dodatkowe z fizyki

dla klas maturalnych.

czwartki

IIIb

M. Pargieła

Dodatkowe zajęcia dla maturzystów z informatyki

wtorki

IIIb

Ł. Kasprowicz

Zajęcia dodatkowe

z pracowni ekonomicznej

środa

IT

E. Spychaj

Przygotowanie uczniów do egzaminów zawodowych A.35

na bieżąco

IT

E. Spychaj

V. KOŁA ZAINTERESOWAŃ

Rodzaj prowadzonych zajęć

KLASA

Nauczyciel - opiekun

Koło dziennikarskie.

Praca z redakcją gazetki szkolnej „Bartek News”

IIIa i Ia

J. Lawęda

Koło dziennikarskie.

Audycje w Radiu Opatów

„Bartosz w eterze”

Ia i IIa

J. Strzyż

Koło historii regionalnej

Ib i IT

B. Kasińska

Zajęcia w ramach SKS

I - III

J. Cheba

A. Waszczyk


VI. WYCIECZKI KLASOWE

Trasa wycieczki

Termin

Nauczyciel - opiekun

Klasa

Tokarnia

11.09.2018

M. Kołodziej

J. Lawęda

M. Zając

M. Pargieła

IIIa, IIId

samorządy klas

Zochcinek

Rajd integracyjny klas pierwszych.

20.09.2018

M. Stępień

A.Nowak

Z. Herbuś

A. Grad

A.Kucharczyk

J. Cheba

Ia, Ib, Ic, IT

Kielce

Energetyczne Centrum Nauki

5.12.2019

M. Serwicka

B.Zwolińska - Kaptur

IIb i IIc

Kielce - UJK

Warsztaty,

wyjazd do kina.

17.12.2018

M. Stępień

A.Nowak

Z. Herbuś

A. Gach

M.Kołodziej

M. Zając

Ia, Ib, Ic

Kielce

Zajęcia w IPN-ie

oraz w Energetycznym Centrum Nauki

1.02.2019

Z. Herbuś

M. Grządziel

E. Cybula

IIa, IIIa

Warszawa

Udział w nagraniu teleturnieju

„Koło Fortuny”

14.02.2019

J. Lawęda

M. Kołodziej

M. Zając

A. Miśkiewicz

IIIa i IIId

Opatów

Sąd Rejonowy

28.02.2019

J. Lawęda

IIIa

Kielce

Zajęcia

w WSEPiNM.

13.03.2019

M. Stepień

Z. Herbuś

B. Domagała- Rej

J. Komisarek

Ia, Ic

Opatów

Sąd Rejonowy

14.03.2019

E. Cybula

IIa

Opatów

Sąd Rejonowy

20.03.2019

B. Domagała - Rej

Ia

Kraków

Dni Otwarte UEK.

21.03.2019

M. Wosik

M. Stępień

B. Domagała- Rej

J. Komisarek

IIb, IIIb, IT

Częstochowa

Pielgrzymka maturzystów

na Jasną Górę

12.04.2019

M. Wosik

J. Lawęda

B. Szczechura

M. Kołodziej

o. Demetriusz

IIIa, IIIb, IIIc i IIId

Lublin

Dzień otwarty Uniwersytetu Medycznego

26.04.2019

E.Basak

B. Domagała - Rej

B. Szczechura

IIIc, IIId

Kielce

WSEPiNM

„Majówka ze świętokrzyską policją”

17.05.2019

B. Domagała - Rej

B.Zwolińska-Kaptur

A.Waszczyk

IIa,IIb,IIc

Włochy

25-31.05.2019

E. Cybula

A. Nowak

M. Serwicka

B. Zwolińska- Kaptur

I i II

Opatów

Szpital Powiatowy

Oddział Rehabilitacji i Fizjoterapii

6.06.2019

E. Basak

B. Szczechura

IIc

Lublin

Zajęcia z anatomii

w Zakładzie Anatomii Uniwersytetu Medycznego

7.06.2019

E.Basak

B. Domagała - Rej

M. Szczepańska

Ic, IIc

Kielce

WSEPiNM

13.06.2019

B. Domagała - Rej

M. Szczepańska

B.Zwolińska-Kaptur

M. Pargieła

A. Kucharczyk

M.Stępień

Ia,Ib,Ic,IT,IIc

VII. AKADEMIE I UROCZYSTOŚCI SZKOLNE I ŚRODOWISKOWE

Uroczystości (pełna nazwa)

Data

Klasa

Nauczyciel-opiekun

Otwarcie boiska szkolnego.

(część artystyczna)

09.09.2018

I, II, III

E. Cybula

E. Siwecka

Europejski Dzień

Języków Obcych

26.09.2018

klasy I i II

nauczyciele języków obcych

Otrzęsiny klas pierwszych

10.2018

IIa

E. Cybula

Koncert patriotyczny

15.10.2018

IIa, klasy pierwsze

E. Cybula

E. Siwecka

M. Grządziel

Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Ślubowanie uczniów klas pierwszych.

12.10.2018

klasy pierwsze

E. Siwecka

wychowawcy klas I

VI Opatowski Bieg Niepodległości.

Patriotyczna Gra Terenowa

10.11.2016

społeczność szkolna

J. Cheba

Ł. Kasprowicz

P. Kaptur

M. Pargieła

J. Strzyż

B.Domagała - Rej

Wigilia Szkolna.

Koncert kolęd.

20.12.2018

społeczność szkolna

E. Cybula

E. Siwecka

Bal studniówkowy

12.01.2019

klasy III

J. Lawęda

M. Szczepańska

Dzień Żołnierzy Wyklętych

3.03.2019

IIa, IIc

E. Siwecka

Misterium Drogi Krzyżowej

17.04.2019

Ic

E. Siwecka

Zakończenie roku szkolnego 2018/2019

(Msza św. i część artystyczna)

19.06.2019

IIa

M. Zając

E. Wójtowicz

O.Adrian

O. Demetriusz


VIII. INNE PODEJMOWANE DZIAŁANIA

Rodzaj podejmowanych działań

Czas i miejsce

Nazwisko nauczyciela

Uczniowie

Zaprojektowanie i utworzenie pracowni informatycznej (s. 245)

lipiec - wrzesień

2018

M. Pargieła

Ł. Kasprowicz

Wprowadzanie zastępstw

do dziennika elektronicznego

wrzesień2018 - marzec 2019

M. Zając

Spotkanie z absolwentami klas prawniczo - medialnych

21.09.2018

E. Cybula

J. Lawęda

klasy IIa, IIIa

Dyskoteka szkolna

z okazji Dnia Chłopaka

27.09.2018

M. Kołodziej

A. Miśkiewicz

M. Zając

Samorząd Uczniowski

klasy I, II, III

Opieka nad grupą ratowniczą w czasie ogólnopolskiej akcji „Bicie rekordów w ilości osób jednocześnie

prowadzących RKO”

16.10.2018

B.Domagała - Rej

IIc

Przygotowanie lekcji otwartej kształtującej kompetencje kluczowe

w klasie Ic („Budowa, rodzaje

i funkcje kwasu RNA”)

22.10.2018

E. Basak

Ic

Warsztaty z przedstawicielem

WSEPiNM im. E. Lipińskiego

w Kielcach

30.10.2018

E. Cybula

J. Lawęda

IIa

IIIa

Edukacja regionalna w „Bartoszu”. Przykład Dobrej Praktyki na stronie Kuratorium Oświaty w Kielcach.

listopad 2018

M. Stępień

M. Kołodziej

Warsztaty z mediatorem sądowym

7.11.2018

10.12.2018

J. Lawęda

E. Cybula

M. Stępień

IIIa, IIa, Ia

Szlachetna Paczka

1-6.12.2019

A.Miśkiewicz

M. Kołodziej

M. Zając

Samorząd Uczniowski

klasy I, II i III

Opieka nad Szkolną Grupą Ratownictwa Medycznego

podczas Kursokonferencji Akademii Piłkarskiej Grassroots

3.12.2019

B.Domagała - Rej

Opieka nad Szkolną Grupą Ratownictwa Medycznego

podczas otwarcia lodowiska na Promenadzie

9.12.2018

B.Domagała - Rej

Zorganizowanie prelegenta na posiedzenie Rady pedagogicznej-

p. Serwinowska („Dysleksja”).

Przygotowanie prezentacji „Procedury szkolne w trudnych sytuacjach”

10.01.2019

A.Miśkiewicz

„Godziny Kodowania”.

Kurs programowania

grudzień 2018

Ł. Kasprowicz

M. Pargieła

IT, IIb, IIIb

Pokazy z ciekłym azotem prowadzone przez pracowników naukowych Wydziału Fizyki i Informatyki Stosowanej AGH w Krakowie

(Dni Otwarte)

grudzień

kwiecień

Ł. Kasprowicz

M. Pargieła

IIIb

Wolontariat szkolny

grudzień 2018

E. Cybula

J. Lawęda

M. Stępień

M. Kołodziej

A.Miśkiewicz

klasy pierwsze

Opieka nad szkolną grupą ratownictwa medycznego

Podczas zakończenia Opatowskiej Ligi Halowej Piłki Nożnej

styczeń 2019

B.Domagała - Rej

Realizacja projektu edukacyjnego „Kultura bezpieczeństwa”

grudzień 2018 - maj 2019

B. Kasinska

IT,Ib

Zajęcia w klasach IIIa, IIIc, IIId

Warsztaty z mediatorem sądowym

styczeń 2019

J. Lawęda

E. Cybula

M. Stępień

IIIa, IIa, Ia

Promocja szkoły.

Wyjazdy do szkół

styczeń 2019

M. Zając

B. Kasińska

A.Gach

Organizacja warsztatów „Misja życie” z pierwszej pomocy dla uczniów „Bartosza” oraz szkół podstawowych

i gimnazjów powiatu opatowskiego

w czasie ferii zimowych

24.01.2019

B.Domagała - Rej

Opieka nad Szkolną Grupą Ratownictwa Medycznego

Podczas zakończenia Opatowskiej Ligi Halowej Piłki Nożnej

styczeń 2019

B.Domagała - Rej

Elektroniczne opracowanie zakupionych książek w programie MOLNET+

styczeń - luty 2019

J. Lawęda

B. Domagała - Rej

„Co w głowie piszczy”.

Mobilny Uniwersytet Młodych.

15.02.2019

Bidziny

18.02.2019

Sadowie

M. Kołodziej

A.Miśkiewicz

M. Wróblewski

K.Polit

A. Surma

K. Miszczak

Rocznica Bitwy Opatowskiej

(sesja popularno - naukowa)

luty 2019

M. Zając

B. Kasińska

Udział w rozprawach sądowych

w Sądzie Rejonowym w Opatowie

28.02.2019

14.03.2019

20.03.2019

J. Lawęda

E. Cybula

B. Domagała - Rej

IIIa, IIa, Ia

Udział w obchodach Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

1.03.2019

M. Stępień

Ia

Organizacja spotkania z nadkomisarzem Dariuszem Lorantym

4.03.2019

B.Domagała - Rej

klasy I i II

Przygotowanie plakatów i kalendarza. Promocja szkoły

marzec - kwiecień 2019

M. Wosik

Z. Herbuś

Nowelizacja Regulaminu

Samorządu Uczniowskiego

marzec 2019

A.Miśkiewicz

M. Kołodziej

Organizacja spotkania z podróżnikiem z grupy „Trzask”

11.03.2019

M. Stępień

M. Kołodziej

Ia,Ib,Ic,It

IIb,IIIa,IIIb, IIId

Spotkanie z kierownikiem ZUS -

p. Piotrem Grzesikiem

18.03.2019

E. Spychaj

IT

Organizacja wyjścia do kina

z okazji Dnia Wiosny

21.03.2019

A.Miśkiewicz

M. Kołodziej

I i II

Targi Edukacyjne.

Promocja szkoły w Baćkowicach

28.03.2019

A.Miśkiewicz

M. Kołodziej

Organizacja zajęć „Cyberprzemoc” dla klasy Ic z psychologiem z Poradni Psychologiczno Pedagogicznej -

p. W. Partyką - Drożdżal

28.03.2019

A.Miśkiewicz

Ic

Praca przy inwentaryzacji szkoły

marzec - kwiecień

2019

E. Cybula

E. Siwecka

A.Nowak

A. Grad

M. Serwicka

B.Zwolińska-Kaptur

Zajęcia z absolwentami. Przygotowanie do egzaminów sprawnościowych - policja, straż.

luty - czerwiec 2019

J. Cheba

K. Flisek

J. Małasiński

K. Czerwik

VI Dzień Regionalny

„Cudze chwalicie, swego nie znacie…”

Spotkanie z regionalistą, konkurs wiedzy

3.04.2019

M. Stępień

M. Kołodziej

Ia, Ib, Ic,IT

Warsztaty z psychologiem

p. M. Baką - Niedbałą na temat

„Stres egzaminacyjny”

4.04.2019

A.Miśkiewicz

IIIa, IIIb, IIIc, IIId

Interdyscyplinarna lekcja otwarta- język angielski i geografia

5.04.2019

M. Czerwińska

M. Stępień

Ia

Spotkanie z absolwentkami szkoły

Aleksandrą Basak - studentką wydziału lekarskiego Uniwersytetu Medycznego

w Lublinie i Klaudią Wroną - studentką ratownictwa medycznego Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie

5.04.2019

E. Basak

Ic,IIc,IIIc,IIId

Spotkanie z pracownikiem Sanepidu

p. S. Kot i policjantami A. Frejlich

i G. Rusakiem

( „Dopalacze i inne zagrożenia”)

8.04.2019

A.Miśkiewicz

Ia,IT,IIa, IIc

Rekolekcje Wielkopostne

(Klasztor O. O. Bernardynów)

12.04.2019

o. Demetriusz

Wolontariat szkolny

kwiecień 2019

E. Cybula

J. Lawęda

M. Stępień

M. Kołodziej

A.Miśkiewicz

klasy pierwsze

Udział w akcji

„Opatów dla autyzmu”.

5.04.2019

E. Cybula

Galeria „Belfer”, strefa Relaksu

(Dzień Otwarty)

kwiecień 2019

A.Miśkiewicz

M. Kołodziej

Przygotowanie uczniów i organizacja klasy pierwszej Technikum Ekonomicznego

(Dzień Otwarty)

25.04.2019

E. Spychaj

IT

Część artystyczna

Dnia Otwartego Szkoły

25.04.2019

E. Cybula

IIa

Przygotowanie stoisk ratownictwa medycznego i facebooka oraz pokazu ratownictwa medycznego podczas Dnia Otwartego

25.04.2019

B.Domagała - Rej

Przygotowanie stoiska, sali

i prowadzenie zajęć z geografii podczas Dnia Otwartego.

25.04.2019

M. Stępień

M. Kołodziej

Ib, IIb

Przygotowanie zajęć z biologii

i chemii na Dzień Otwarty.

25.04.2019

E.Basak

B. Szczechura

Ic

Przygotowanie stoiska, sali

i prowadzenie zajęć językowych podczas Dnia Otwartego.

25.04.2019

M. Serwicka

IIb

Zakończenie klas trzecich - Msza św.

26.04.2019

o. Demetriusz

Spotkanie z pracownikiem Urzędu Skarbowego - „Formy opodatkowania w działalności gospodarczej”

29.04.2019

E. Spychaj

IT

Przygotowanie sprzętu informatycznego na potrzeby egzaminów maturalnych.

maj 2019

Ł. Kasprowicz

Promocja szkoły.

Piknik ekologiczny w Zochcinku

12.05.2019

B. Szczechura

M. Kołodziej

M. Stępień

B.Domagała - Rej

30 lat parafii O. O. Bernardynów.

Wystawa fotografii LO

w duszpasterstwie parafii.

maj 2019

o. Demetriusz

Szkolenie WDN

23.05.2019

M. Grządziel

Piknik rekreacyjno - sportowy

w Szkole Podstawowej Nr 2

maj 2019

J. Cheba

A.Waszczyk

Prowadzenie Polonistycznego Pogotowia Maturalnego na facebooku

maj 2019

B.Domagała-Rej

„Dzień bez hejtu”

27.05.2019

Z. Herbuś

A.Miśkiewicz

E. Siwecka

Ic

Przygotowanie stoiska

i promocja szkoły

na Regionalnych Targach Pracy

30.05.2019

B.Domagała - Rej

A.Kucharczyk

Ewaluacja Szkolnego Programu Wychowawczo - Profilaktycznego

maj 2019

A.Miśkiewicz

rodzice uczniów

z klas Ia i Ic

nauczyciele

uczniowie klas Ia i Ic

Promocja szkoły.

Jarmark Opatowski

2.06.2019

M. Grządziel

M. Czerwińska

Ł. Kasprowicz

J. Lawęda

E. Wójtowicz

J. Cheba

B.Domagała - Rej

IV Nocny Maraton Filmowy

7.06.2019

A.Miśkiewicz

M. Kołodziej

M. Zając

o. Demetriusz

Udział w akcji „Stop hejt” „love”

8.06.2019

E. Cybula

IIa

Zajęcia rekreacyjno - sportowe dla przedszkolaków.

11.06.2019

A.Waszczyk

J. Komisarek

uczniowie szkoły

„Siłownia - bezpieczny start”

Teoria treningu

Dietetyka/ żywienie

Warsztaty na siłowni

czerwiec 2019

LO (siłownia)

Kobierniki

(Akademia Sportu i Zabawy)

M. Czerwińska

J. Cheba

IIb, IIc

Opieka nad szkolną grupą ratownictwa medycznego

cały rok

B.Domagała - Rej

Organizacja warsztatów z pierwszej pomocy dla klas Ic i IIc

(w tym grupy ratowniczej)

cały rok

B.Domagała - Rej

Opracowanie regulaminu rekrutacji uczniów na rok szkolny 2019/2020. Praca w komisji rekrutacyjnej.

M. Serwicka

M. Wosik

B. Zwolińska - Kaptur

Modernizacja sprzętu komputerowego

i nagłaśniającego

na bieżąco

Ł. Kasprowicz

M. Pargieła

Przygotowanie listów gratulacyjnych dla rodziców

cały rok

B.Domagała - Rej

J. Lawęda

Prowadzenie Facebooka szkoły

Oraz redagowanie artykułów

na stronę internetową szkoły

cały rok

M. Zając

B. Domagała - Rej

Opieka nad redakcją gazetki szkolnej „Bartek News”.

Wydawanie kolejnych numerów.

cały rok

J. Lawęda

Ia, IIIa

Aktualizacja szkolnej strony internetowej. Promocja szkoły poprzez współpracę z mediami regionalnymi oraz Starostwem Powiatowym.

cały rok

na bieżąco

Ł. Kasprowicz

Analiza wyników nauczania - prezentacja na posiedzeniach

Rady Pedagogicznej

I i II semestr

roku szkolnego

Ł. Kasprowicz

Prowadzenie szkolnej bazy danych Systemu Informacji Oświatowej

cały rok

Ł. Kasprowicz

M. Pargieła

Przygotowanie i drukowanie dyplomów i zaproszeń

na bieżąco

Ł. Kasprowicz

N. Bilska

N. Wąs

Drukowanie świadectw

i arkuszy ocen.

II semestr

Ł. Kasprowicz

Gromadzenie informacji

i opracowanie „Informatora

pracy szkoły

w roku szkolnym 2018/2019”

oraz „Kalendarium wydarzeń

w roku szkolnym 2018/2019”.

Korekta artykułów przeznaczonych na stronę internetową szkoły.

cały rok

J. Lawęda

E. Wójtowicz

IX. PROJEKTY EDUKACYJNE I INNOWACJE PEDAGOGICZNE

Nazwa projektu

Osoby realizujące

Projekt „Klub 2019” -UKS Bartosz.

Opracowanie wniosku.

Magdalena Zając

Jacek Cheba

Artur Waszczyk

Józef Komisarek

Innowacja pedagogiczna

z geografii

„Z mapą na Ty”

klasa IIIb

(I semestr 2018/2019)

Małgorzata Stępień

Innowacja pedagogiczna

„Na dobry start do Bartosza”

dla poziomu rozszerzonego.

Monika Wosik

Innowacja pedagogiczna

„Na dobry start do Bartosza”

dla poziomu podstawowego

Zuzanna Herbuś

Innowacja pedagogiczna z historii

„Z Bartoszem przez wieki”

Barbara Kasińska

Innowacja pedagogiczna z biologii „Misja Życie”

E. Basak

B. Domagała - Rej

Innowacja pedagogiczna

z języka niemieckiego

„Poznaj swojego sąsiada”

M. Serwicka

Innowacja pedagogiczna

z języka francuskiego

„Witajcie we Francji”

B.Zwolińska - Kaptur

X. STUDIA PODYPLOMOWE, WARSZTATY, SZKOLENIA, KURSY

Rodzaj szkolenia (pełna nazwa)

Czas trwania i miejscowość

Nauczyciele biorący udział

Studia jednolite magisterskie. Psychologia edukacji

trzeci rok

Kielce

A.Miśkiewicz

Podstawa programowa

„Nowa Era z języka polskiego”

kwiecień 2019

M. Zając

A.Gach

Pedagogika specjalna - rewalidacja

październik 2018 -

czerwiec 2019

E. Cybula

Doskonalące ocenianie arkuszy poziomu rozszerzonego z geografii”. Szkolenie uzupełniające OKE Łódź

grudzień 2018

Kielce

M. Stępień

M. Kołodziej

Szkolenie internetowe

dla czynnych egzaminatorów

OKE Łódź z geografii

luty 2019

M. Stępień

M. Kołodziej

Kurs modle przygotowujący do sprawdzania matury z matematyki

w sesji wiosennej

luty 2019

M. Wosik

Z. Herbuś

A. Nowak

Konferencja edukacyjna dla nauczycieli języka polskiego

w szkołach ponadpodstawowych

(WSiP i Stentor) -

podręcznik i nowa podstawa

28.02.2019

Kielce

E. Cybula

E. Siwecka

Seminarium Jakości Kształcenia Matematycznego - nowa podstawa programowa

22.03.2019

Kielce

M. Wosik

Z. Herbuś

A. Nowak

Kurs modle przygotowujący do sprawdzania matury z języka polskiego w sesji wiosennej

luty - marzec 2019

M. Zając

E.Wójtowicz

J. Lawęda

A. Gach

E. Siwecka

E. Cybula

„Cyberprzemoc, dopalacze, narkotyki”. Szkolenie w ramach Świętokrzyskich Dni Profilaktyki

21.05.2019

A.Miśkiewicz

Szkolenie „Trener Personalny”

(Mauricz Training Center)

wrzesień - październik 2018

M. Czerwińska

„Kobieta i Hormony”

(San Diet Dietetyka & Lifestyle)

6.04.2019

M. Czerwińska

Przeprowadzenie szkolenia dla nauczycieli języków obcych odnośnie matury ustnej

kwiecień 2019

M. Serwicka

Przeprowadzenie szkolenia dla nauczycieli języka polskiego dotyczącego procedur przeprowadzania matury ustnej

kwiecień 2019

M. Zając

Studia podyplomowe dla liderów

zespołów przedmiotowych

luty 2018 - wrzesień 2019

A.Nowak

Pedagogika specjalna - rewalidacja

październik 2018 -

czerwiec 2019

A.Nowak

Studia podyplomowe

„Logistyka w szkole”

czerwiec 2019

E. Spychaj

Konferencja

„Bezpiecznie i zdrowo podczas wakacji”

13.06.2019

A.Miśkiewicz

A.Waszczyk

 
Informator szkolny
poniedziałek, 27 czerwca 2016 09:22

Informator szkolny 2017/2018

Informacje zebrała i zredagowała Joanna Lawęda

 

I. KONKURSY

KONKURSY

Data

Etap

Uczniowie biorący udział

Nauczyciel-opiekun

Imię i nazwisko

Kl.

XXXV Wojewódzki
i XXI Ogólnopolski Przegląd Dziecięcej
i Młodzieżowej Twórczości Literackiej „Lipa 2017”

październik 2017

ogólnopolski

M. Stępień

IIIc

M. Zając

Konkurs języka angielskiego

„Lingua Plus”

październik 2017

ogólnopolski

klasy I, II, III

I – III

M. Czerwińska

A. Grad

A. Kucharczyk

Jagielloński Turniej Matematyczny

październik - listopad 2017

pierwszy

K. Bielecki

M. Schab

IIIb

M. Wosik

Ogólnopolski Konkurs Polonistyczny „Fraszka”

23 listopad 2017

ogólnopolski

13 osób z IIa

6 osób z Ic

2 osoby z IIIc

A. Basak – laureatka II miejsca w kraju

M. Stępień - wyróżnienie

I-III

J. Lawęda

M. Zając

Konkurs na esej „Smartfon – moja miłość”

listopad

2017

wojewódzki

M. Nowak
(II miejsce)

K. Polit (udział)

K. Kałuża (udział)

A. Surma (udział)

K. Surma (udział)

Ia

IIIe

E. Cybula

M. Zając

XXIV Ogólnopolski Turniej Jednego Wiersza „O Laur Plateranki”

listopad 2017

ogólnopolski

J. Foryś

M. Furmańska

B. Słowiński

IIIc

IIIc

IIa

M. Zając

J. Lawęda

Ogólnopolski Konkurs Geograficzny „Geo – Planeta”

24.11.2017

ogólnopolski

18 uczniów

K. Błaszkiewicz -–wyróżnienie

Ia,b

IIa,b

M. Kołodziej

M. Stępień

Konkurs IPN „Epizody
z historii”

listopad 2017

ogólnopolski

J. Bełczowska

IIa

M. Grządziel

Świętokrzyski Matematyczny Maraton Maturalny – poziom rozszerzony

grudzień 2017

wojewódzki

Kategoria A

K. Bielecki

N. Gomuła

M. Wiatrowska

M. Schab (wyróżnienie)

Kategoria B

A. Batóg

J. Skuza

Kategoria C

M. Kaczmarczyk (I miejsce)

IIIb

M. Wosik

Konkurs Matematyczny im. gen.
S. Kaliskiego (WAT)

grudzień

2017

drugi

K. Bielecki

N. Gomuła

IIIb

M. Wosik

XXIII Ogólnopolski Przegląd Twórczości Literackiej Dzieci i Młodzieży „Kacze Pióro”

grudzień 2017

ogólnopolski

A. Basak

K. Surma

IIIc

IIIe

M. Zając

Konkurs oratorski

grudzień 2017

wojewódzki

M. Wróblewski

Ia

E. Cybula

Konkurs „Orzeł Biały”

grudzień

2017

ogólnopolski

3 uczniów

IIc

M. Grządziel

Konkurs „Dzień Bezpiecznego Internetu”

styczeń

2018

wojewódzki

6 uczniów

Ib

Ł. Kasprowicz

Ogólnopolski Konkurs Ekologiczny

„Eko -–Planeta”

12.01.2018

szkolny

14 uczniów

10 uczniów

IIc

IIIc

E. Basak

High School Busines Challenge

17.01.2018

szkolny

M. Wróblewski

B. Słowiński

A. Śliwa

B. Bara

Ia

IIa

Ic

Ib

M. Kasprzyk

Ogólnopolski Konkurs Literacki „Gdybyśmy mogli zamieszkać w książce…”

styczeń 2018

ogólnopolski

M. Nakielna

M. Nowak

Ia

E. Cybula

Jagielloński Turniej Matematyczny

luty

2018

finał

K. Bielecki

IIIb

M. Wosik

Konkurs poetycki Ł. Uniejewskiego

luty

2018

ogólnopolski

M. Nakielna

M. Nowak

Ia

E. Cybula

Fox – konkurs języka angielskiego

luty 2018

ogólnopolski

G. Grad (wyróżnienie)

W. Szemraj

(udział)

IIc

IIa

M. Czerwińska

Ogólnopolski Konkurs Chemiczny „Alchemik”

marzec

2018

ogólnopolski

klasy Ic, IIc, IIIc

wyróżnienie A. Basak

IIIc

B. Szczechura

Ogólnopolski Konkurs Geograficzny „Geo-Planeta Plus”

marzec

2018

ogólnopolski

23 uczniów z kl. I,II

I-II

M. Stępień

M. Kołodziej

Ogólnopolski Konkurs Ekologiczny „Eko-Planeta”

01.03.2018

ogólnopolski

25 uczniów
z kl. IIc i IIIc

A. Basak – wyróżnienie

M. Furmańska – wyróżnienie

W. Sobczyk – laureat I miejsca

w kraju

IIc,

IIIc

E. Basak

Konkurs Palm

marzec

2018

parafialny

I. Kot

Ia

o. Demetriusz

IX Międzypowiatowy Konkurs Geograficzny „Wszechświat

i jego wpływ na Ziemię”

marzec

2018

powiatowy

K. Słapek – wyróżnienie

M. Masternak – udział

A. Szczepański – udział

IIb

IIb

Ib

M. Kołodziej

M. Stępień

Understand - interaktywny konkurs języka angielskiego

marzec 2018

ogólnopolski

Tomasz Zimnicki

(I miejsce

w województwie)

Jakub Bilski

(II miejsce

w województwie)

Gabriela Grad

(III miejsce

w województwie)

IIIb

IIb

IIc

A. Grad

M. Czerwińska

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”

kwiecień

2018

powiatowy

M. Furmańska

A. Borzęcka

K. Czerwik

IIIc

IIc

Ic

A.Gach

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”

kwiecień

2018

wojewódzki

M. Furmańska

IIIc

A. Gach

XIV Powiatowy Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzy-cznych

16.04.2018

powiatowy

A. Krakowiak –

III miejsce

Ib

M. Serwicka

XXII Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej

kwiecień

2018

diecezjalny

I. Strugała

M. Nowak

G. Gierach

Ia

o. Demetriusz

XIX Ogólnopolski Konkurs „Nasza Ziemia – środowisko przyrodnicze… pod hasłem „Tajemnice karbońskich lasów”

kwiecień

2018

szkolny

W. Dorosińska

P. Adamczyk

A. Krakowiak

A. Grzebyk

J. Grudzień

Ib

IIb

M. Stępień

M. Kołodziej

Konkurs Wiedzy o Województwie Świętokrzyskim „Jeden region – wiele miejsc”

kwiecień

2018

szkolny

35 uczniów

Ia,b

IIa,b

M. Stępień

M. Kołodziej

Konkurs Wiedzy o Województwie Świętokrzyskim „Jeden region – wiele miejsc”

maj

2018

wojewódzki

K. Sudy

G. Wosik

N. Saniawa

IIb

M. Kołodziej

„Start Up na 5-tkę”

kwiecień- maj

2018

centralny

M. Wróblewski

Ia

M. Kasprzyk

Pochwal się swoją Parafią

maj

2018

diecezjalny

I. Kot

A. Krakowiak

Ia

Ib

o. Demetriusz

Maryjne kapliczki z naszej okolicy

maj

2018

parafialny

I. Kot

Ia

o. Demetriusz

Konkurs regionalny „Bonum Publicum”

o nagrodę

A. Patkowskiego

czerwiec 2018

regionalny

M. Nowak – wyróżnienie

Ia

M. Stępień

V Powiatowy Konkurs „Bądź – Eko”

czerwiec

2018

powiatowy

E. Basak

A. Gach

VI Międzypowiatowy Konkurs Języka Angielskiego

12.06.2018

powiatowy

M. Pater

M. Kaleta

Ic

Ib

  1. Grad


II. OLIMPIADY

Rodzaj olimpiady (pełna nazwa)

Data

Etap

Uczniowie biorący udział

Zajęte miejsce

Nauczyciel-opiekun

Imię i nazwisko

Kl.

Olimpiada o „Diamentowy Indeks AGH” – Matematyka

październik

2017

drugi

M. Schab

N. Gomuła

K. Bielecki

IIIb

M. Wosik

XLI Olimpiada Języka Niemieckiego

06.11.2017

szkolny

K. Kaptur

W. Sobczyk

IIc

udział

M. Serwicka

XLI Olimpiada Języka Francuskiego

07.11.2017

szkolny

M. Pawłowski

IIIa

udział

B. Kaptur

XLIX Olimpiada Języka Rosyjskiego

listopad 2017

szkolny

12 uczniów

II i III

A.Gach

XLII Olimpiada Języka Angielskiego

listopad 2017

szkolny

T. Zimnicki

A. Basak

M. Pater

G. Grad

K. Kaczmarska

M. Frejlich

B. Słowiński

IIIb

IIIc

Ic

IIc

IIc

IIa

IIa

M. Czerwińska

A. Grad

A. Kucharczyk

Olimpiada Przedsiębiorczości

07.12.2017

szkolny

A. Śliwa

M. Wróblewski

B. Bara

Ic

Ia

Ib

awans do etapu okręgowego

M. Kasprzyk

XLIV Olimpiada Geograficzna

grudzień 2017

szkolny

B. Bara

A. Szczepański

D. Gorazd

F. Grzyb

M. Leszczyński

S. Majecki

D. Grzywacz

A. Karnas

P. Dyka

Ib

Ib

IIIe

IIIe

IIIe

IIIe

IIb

IIc

IIb

udział

udział

awans do etapu okręgowego

awans do etapu okręgowego

udział

M. Stępień

M. Kołodziej

M. Kołodziej

XVI Misyjna Olimpiada Znajomości Afryki

18.12.2017

szkolny

15 osób

D. Marcjan

D. Gorazd

S. Majecki

Ia, Ib

IIa, IIIe

Ia

IIIe

IIIe

udział

awans do etapu okręgowego

M. Stępień

Olimpiada WOS

grudzień 2017

szkolny

M. Wróblewski

Ia

awans do etapu okręgowego

M. Grządziel

Olimpiada Wiedzy

o Bezpieczeństwie

i Obronności

08.12.2017

wojewódzki

M. Frejlich

P. Kos

K. Adamczyk

M. Wróblewski

IIa

IIId

IIIe

Ia

I miejsce

VII miejsce

IV miejsce

III miejsce

P. Kaptur

XLII Olimpiada Języka Angielskiego

styczeń 2018

okręgowy

G. Grad

IIc

M. Czerwińska

XXXIII Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

18.01.2018

szkolny

14 uczniów

J. Wanad

M. Stępień

J. Foryś

IIc,IIIc

IIc

IIIc

IIIc

udział

awans do etapu okręgowego

E.Basak

XXIII Olimpiada

Wiedzy o Żywieniu

i Żywności

12.01.2018

okręgowy

M. Furmańska

K. Wysopal

IIIc

udział

E.Basak

XLIV Olimpiada Historyczna

styczeń 2018

okręgowy

S. Kubik

M. Nowak

M. Wróblewski

Ia

P. Kaptur

Olimpiada Wiedzy

o Polsce i Świecie Współczesnym

styczeń 2018

okręgowy

W. Kasprzyk

P. Kos

M. Wróblewski

IIId

IIId

Ia

P. Kaptur

XLIV Olimpiada Geograficzna

10-11

lutego 2018

okręgowy

D. Grzywacz

A. Karnas

F. Grzyb

S. Majecki

D. Gorazd

M. Leszczyński

IIb

IIc

IIIe

IIIe

IIIe

IIIc

udział

finalista etapu okręgowego

M. Kołodziej

M. Stępień

Olimpiada przedsiębiorczości

01.03.2018

okręgowy

B. Bara

A. Śliwa

M. Wróblewski

Ib

Ic

Ia

udział

M. Kasprzyk

Olimpiada Znajomości Afryki

05.03.2018

okręgowy

D. Gorazd

S. Majecki

D. Marcjan

IIIe

IIIe

Ia

udział

awans do finału

M. Stępień

Olimpiada

o Diamentowy Indeks AGH

marzec

2018

finał

K. Bielecki

IIIb

finalista

M. Wosik

Olimpiada Znajomości Afryki

11.04.2018

centralny

D. Marcjan

Ia

finalista

M. Stępień

XXXIII Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

20.04.2018

okręgowy

J. Foryś

J. Wanad

IIIc

IIc

udział

E. Basak


III.SPORT

Rodzaj olimpiady (pełna nazwa)

Data i miejscowość

Etap

Uczniowie biorący udział, Klasa

Zajęte miejsce

Nauczyciel-opiekun

Drużynowe Sztafetowe Biegi Przełajowe

wrzesień 2017 Rytwiany

wojewódzki

I - III

miejsce 7

J. Cheba

Mistrzostwa Polski w Piłce Nożnej Sportów Zunifikowanych

październik

Bydgoszcz

ogólnopolski

III

miejsce 4

M. Słapek

Wojewódzki Turniej Olimpiad Specjalnych Tenisa Stołowego

listopad 2017

Opatów

wojewódzki

II

nauczyciele w-f

Wojewódzkie Zawody

w Piłce Siatkowej PSP

listopad 2017

wojewódzki

I - III

nauczyciele w-f

V Opatowski Bieg Niepodległości

10.11.2018

powiatowy

I – III

miejsce 1

J. Cheba

M. Słapek

Tenis Stołowy Dziewcząt i Chłopców

luty 2018

powiatowy

IIIc, IIIe

chłopcy miejsce 1

dziewczyny miejsce 2

M. Słapek

Turniej Piłki Siatkowej

kwiecień 2018

Kielce

półfinał wojewódzki

I – III

miejsce 3

J. Cheba

Drużynowe Biegi Przełajowe

kwiecień

2018

Rytwiany

finał

I – III

miejsce 7

J. Cheba

Indywidualne Biegi Przełajowe

kwiecień

2018

Rytwiany

finał

B. Tworek

miejsce 9

J. Cheba

Tenis Stołowy Chłopców

kwiecień 2018

wojewódzki

IIIc, IIIe

miejsce 11

M. Słapek

IV. ZAJĘCIA WYRÓWNAWCZE

Rodzaj prowadzonych zajęć

Termin i miejsce

KLASA

OPIEKUN

Zajęcia z matematyki

wg harmonogramu

IIId

Ic, IIIe

Ib, IId

Z. Herbuś

A. Nowak

M. Wosik

Konsultacje z matematyki - IPET

wg potrzeb

uczeń kl. IIa –

P. Łasak

Z. Herbuś

Zajęcia z języka polskiego

(dla poziomu rozszerzonego)

wg harmonogramu

IIIa

B. Domagała – Rej

Zajęcia z języka polskiego

wg harmonogramu

IIa

IIb, IIc

J. Lawęda

E. Cybula

Zajęcia logopedyczne

wg harmonogramu

uczniowie z opiniami z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej

E. Siwecka

Zajęcia z geografii

wg harmonogramu

IIa, IIIe

M. Stępień

Zajęcia z języka niemieckiego

wg harmonogramu

klasy III

M. Serwicka


V. KOŁA ZAINTERESOWAŃ

Rodzaj prowadzonych zajęć

KLASA

Nauczyciel - opiekun

Koło dziennikarskie.

Praca z redakcją gazetki szkolnej „Bartek News”

IIa, IIId

J. Lawęda

Koło dziennikarskie (audycje w Radiu Opatów – „Bartosz
w eterze”)

I - II

J. Strzyż

Koło matematyczne

IIIb

M. Wosik

Koło Ratownictwa Medycznego

Ic

B. Domagała – Rej

M. Zając

Zajęcia w ramach Teatru Czterdziestu (przygotowywanie akademii itp.)

I - III

E. Cybula

E. Siwecka

M. Szczepańska

SKS Piłka siatkowa chłopców

I - III

J. Cheba

SKS Piłka nożna halowa

I - III

J. Cheba

SKS Piłka siatkowa dziewcząt

I - III

M. Słapek

SKS Tenis stołowy

I - III

M. Słapek

Modelowanie 3D – Solid Edge

Ib – 14osób

M. Kasprzyk


VI. WYCIECZKI KLASOWE

Trasa wycieczki

Termin

Nauczyciel - opiekun

Klasa

Opatów – Podziemna Trasa Turystyczna

27.09.2017

J. Lawęda

IIa

Opatów - Politechnika Warszawska – III Dzień Popularyzacji Matematyki (wykłady, pokazy, ćwiczenia).

14.09.2017

M. Wosik

IIb

Opatów – Św. Krzyż wyjazd integracyjny klas I

03.10.2017

wychowawcy klas I

klasy pierwsze

Opatów – Zochcinek

– rajd pieszy

10.10.2017

wychowawcy klas I

M. Słapek

J. Cheba

klasy pierwsze

Opatów – Centrum Edukacji IPN
w Kielcach

25.10.2017

M. Grządziel

IIa (grupa historyczna)

Opatów – WAT
w Warszawie (zajęcia laboratoryjne
z zakresu chemii)

27.10.2017

B. Szczechura

IIc

Opatów - WSEPiNM im. E. Lipińskiego
w Kielcach (wykłady, seminaria)

23.11.2017

B. Domagała – Rej

J. Lawęda

E. Cybula

B. Zwolińska – Kaptur

M. Zając

E. Basak

Ia, Ic, IIa, IIId

Opatów – Politechnika Świętokrzyska
w Kielcach

07.12.2017

M. Wosik

IIb, IIc, IId

Opatów- Kielce

08.12.2017

M. Serwicka

B. Kaptur

Ib, Ic

Opatów – Kielce

UJK Filologia Angielska

15.12.2017

M. Czerwińska

A. Grad

IIc, IIIb

Opatów – Sąd Rejonowy

18.12.2017

20.12.2017

10.01.2018

B. Domagała – Rej

J. Lawęda

E. Cybula

IIId

IIa

Ia

Pielgrzymka maturzystów

na Jasną Górę

22.03.2018

E. Basak

A. Gach

J. Cheba

M. Stępień

B. Domagała-Rej

o. Demetriusz

klasy trzecie

Opatów-Warszawa (TVP, Polskie Radio)

06.04.2018

J. Lawęda

E. Cybula

M. Kasprzyk

Ia, IIa

Kraków-Wadowice

-Kalwaria Zebrzydowska-Chorzów

28 - 29.05.2018

B. Kaptur

M. Serwicka

M. Pargieła

M. Kasprzyk

Ib, Ic

Opatów - Podziemna Trasa Turystyczna

11.06. 2018

M. Stępień

M. Kołodziej

Ib


VII. AKADEMIE I UROCZYSTOŚCI SZKOLNE I ŚRODOWISKOWE

Uroczystości (pełna nazwa)

Data

Klasa

Nauczyciel-opiekun

Europejskie Dni Dziedzictwa w Podziemiach Opatowskich

15.09.2017

Ic, IIIc

M. Zając

Jubileusz Szkoły (część artystyczna)

23.09.2017

I - III

E. Cybula

M. Szczepańska

Europejski Dzień Języków Obcych

26.09.2017

klasy II

nauczyciele języków obcych

Otrzęsiny klas I

26.09.2017

IIa

J. Lawęda

Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Ślubowanie uczniów klas pierwszych

13.10.2017

klasy I

E. Cybula

Z. Herbuś

wychowawcy klas pierwszych

Różaniec dla misji

(zbiórka różańców)

październik 2017

I - III

o. Demetriusz

XXI Festiwal Kultury Chrześcijańskiej Eutrapelia

08.11.2017

klasy I - II

M. Grządziel

E. Siwecka

o. Demetriusz

V Opatowski Bieg Niepodległości

10.11.2017

klasy I - III

J. Strzyż

J. Cheba

Ł. Kasprowicz

M. Pargieła

Koncert kolęd -
Wigilia szkolna

21.12.2017

I - III

E. Cybula

E. Siwecka

Kolędowanie w Senior Vigor

04.01.2018

IIb

M. Kołodziej

A. Miśkiewicz

Koncert na Dzień Kobiet

08.03.2018

I - III

opiekunowie

Samorządu Uczniowskiego

Rekolekcje wielkopostne

26 - 28. 03. 2018

I - III

o. Demetriusz

Droga Krzyżowa „Chrystusowa i Polska

Droga Krzyżowa”

28.03.2018

I - III

o. Demetriusz

M. Grządziel

V Dzień Regionalny

10.04.2018

klasy pierwsze

M. Stępień

M. Kołodziej

Dzień Otwarty Szkoły – prezentacja poszczególnych profili

23.04.2018

I - III

wszyscy nauczyciele

Zakończenie roku szkolnego klas trzecich

27.04.2018

klasy II

J. Lawęda

M. Wosik

M. Kołodziej

Msza Św. w Klasztorze

o. Bernardynów

na zakończenie nauki

klas trzecich

29.04.2018

klasy III

o. Demetriusz

E. Siwecka

Koncert patriotyczny

na Rynku w Opatowie (recytacja wierszy)

03.05.2018

Ia, Ib, IIa, IIc

E. Cybula

E. Siwecka


VIII. INNE PODEJMOWANE DZIAŁANIA

Rodzaj podejmowanych działań

Czas i miejsce

Nazwisko nauczyciela

Uczniowie

Organizacja diagnozy

dla uczniów klas pierwszych

wrzesień 2017

nauczyciele poszczególnych przedmiotów

klasy I

Przygotowanie zasobów Muzeum Szkoły do Jubileuszu 100 – lecia

wrzesień 2017

M. Grządziel

IIb, IIId

Przygotowanie tablicy: dyrektorzy od 1917 do 2017 r.

wrzesień 2017

M. Grządziel

IIId

Przygotowanie wystawy „Losy naszych absolwentów”

wrzesień 2017

M. Grządziel

IIId

Przygotowywanie materiałów źródłowych do artykułów nt. historii szkoły.

cały semestr

M. Grządziel

N. Strzępek

M. Konecka

Warsztaty integracyjne

Samorządu Uczniowskiego

04.10. 2017

M. Kołodziej

A. Miśkiewicz

M. Zając

samorządy klasowe

klas I - III

Warsztaty z doradcą zawodowym
i pośrednikiem pracy z OHP

11.10. 2017

A. Miśkiewicz

IIa, IIc, IIIc, IIIe

Akcja krwiodawstwa

listopad 2017

M. Szczepańska

klasy III

Organizacja i koordynacja szkolnego programu wolontariatu

cały semestr

M. Szczepańska

klasy I - II

Opieka nauczycieli nad grupą uczniów w ramach przedświątecznej akcji wolontariatu

listopad 2017

J. Lawęda

E. Cybula

klasy I - II

Przygotowanie części artystycznej na Bal Studniówkowy

listopad, grudzień, styczeń

M. Szczepańska

klasy III

Warsztaty prawnicze z radcą prawnym

listopad 2017

B. Domagała – Rej

J. Lawęda

IIId

IIa

Publikacje nt. Teatru Czterdziestu

w czasopismach „Wychowawca”, „Trendy” na stronie ORE

grudzień 2017

luty, kwiecień 2018

E. Cybula

M. Szczepańska

klasy I - III

Warsztaty ratownicze z zakresu pierwszej pomocy – „Misja Życie”

01-03.12.2017

B. Domagała – Rej

M. Zając

Ic, IIIa – 2 osoby

„Szlachetna paczka”

grudzień 2017

M. Kołodziej

A. Miśkiewicz

M. Zając

wszyscy uczniowie

Udział w pracach Komisji Konkursowej ŚMMM

grudzień 2017

M. Wosik

Z. Herbuś

Warsztaty wolontariatu dla gimnazjów: Sadowie, Bidziny, Lipnik, Baćkowice, Włostów, Ćmielów, Iwaniska, Opatów

wg harmonogramu

A. Miśkiewicz

M. Kołodziej

M. Zając

IId: B. Łojek,
K. Charymska, M. Kot

Przygotowanie programu artystycznego dla Środowiskowego Domu Pomocy Społecznej

grudzień 2017

M. Szczepańska

klasa IIb

Organizacja próbnej matury

z języka polskiego, matematyki

i języka angielskiego

04,05,08.01.2018

nauczyciele języka polskiego, matematyki

i języka angielskiego

klasy III

Zajęcia z psychologiem – „Cyberprzemoc”

08.01.2018

A. Miśkiewicz

IIb, IId, Ib

Lekcja samorządności w Starostwie Powiatowym

09.01.2018

A. Miśkiewicz

M. Kołodziej

M. Zając

samorządy klasowe

Zajęcia dla młodzieży

i rada szkoleniowa

nt. „Bezpieczeństwo w sieci”

24.01.2018

A. Miśkiewicz

Ia, IIa

Projekt edukacyjny

„Wielka Polska - Niepodległa”

· sesja popularno- naukowa

· wystawa „Myśli i poglądy

J. Piłsudskiego”

· lekcja otwarta dla maturzystów

· wystawa pt. „ Ojcowie niepodległości ”

styczeń-czerwiec 2018

  • styczeń
  • luty
  • kwiecień
  • czerwiec

E. Siwecka

E. Cybula

M. Grządziel

I - III

Spotkanie z podróżnikiem

02.02.2018

M. Stępień

M. Kołodziej

Ib, IIa, IIb, IId, IIIa, IIIe

Koncert „W karnawałowych rytmach” zespołu ANIMATO

Organizacja stoiska,

opieka nad młodzieżą

04.02.2018

M. Zając

E. Cybula

J. Lawęda

Ia, IIa

Jerycho Różańcowe w intencji

Diecezji Sandomierskiej

luty 2018

o. Demetriusz

Ib

Spotkanie z doradcą zawodowym i pośrednikiem pracy

15.03.2018

A. Miśkiewicz

Ia, IIa, IId, IIIb, IIId

Pierwszy Dzień Wiosny

21.03.2018

opiekunowie Samorządu Uczniowskiego

I - II

„Dopalacze…” spotkanie

z policją i Sanepidem

22.03.2018

A. Miśkiewicz

Ia, Ib, Ic, IIa, IId

Noc Ratowników

20.04.2018

B. Domagała - Rej

M. Zając

Ic

Cykliczne warsztaty z ratownictwa medycznego HCPP

raz w miesiącu

M. Zając

B. Domagał- Rej

Ic

Warsztaty językowe dla uczniów ostatnich klas gimnazjalnych

kwiecień 2018

M. Czerwińska

Spotkanie z M. Witkowską

11.05.2018

M. Zając

I - II

Wykład multimedialny i wernisaż prac Z. Beksińskiego

15.05.2018

J. Lawęda

I

Noc Filmu, Grozy i Prozy

Spotkanie z pisarzem A. Rogozińskim

18.05.2018

M. Zając

Samorząd Uczniowski

I - II

„Matematyczne pojedynki

w Bartoszu” - powiatowy konkurs

dla uczniów szkół gimnazjalnych

21.05.2018

Z. Herbuś

M. Wosik

A. Nowak

IId

Koncert z okazji Dnia Matki zespołu ANIMATO

26.05.2018

M. Zając

Ib, Ic, IIc

Opieka nad młodzieżą podczas Jarmarków Opatowskich

w ramach promocji szkoły

02.06.2018

wszyscy nauczyciele

I - II

Spektakl Teatru Czterdziestu

pt. „Wędrówką życie jest człowieka”

05.06.2018

E. Cybula

E. Siwecka

M. Szczepańska

I - III

Dzień Profilaktyki

06.06.2018

J. Cheba

M. Słapek

Ic

Warsztaty dla klas

prawniczo - medialnych

06 - 08.06.2018

B. Domagała - Rej

J. Lawęda

E. Cybula

Ia, IIa

Prowadzenie strony Facebook dla gimnazjalistów i absolwentów

cały rok

M. Zając

B. Domagała – Rej

Opieka nad redakcją gazetki szkolnej „Bartek News”.

Wydawanie kolejnych numerów.

cały rok

J. Lawęda

IIa i IIId

Audycje w Radiu Opatów – „Bartosz
w eterze”

cały rok

J. Strzyż

klasy I - II

Aktualizacja szkolnej strony internetowej

cały rok

J. Lawęda

Aktualizowanie bazy danych SIO

cały rok

Ł. Kasprowicz

M. Pargieła

Korekta oraz redagowanie artykułów przeznaczonych na stronę internetową szkoły

cały rok

E. Siwecka

J. Lawęda

Przygotowanie zastępstw

za nieobecnych nauczycieli

cały rok

E. Siwecka

J. Lawęda

M. Zając

Przygotowanie listów gratulacyjnych dla rodziców, dyrektorów gimnazjów oraz wójtów i burmistrzów

cały rok

J. Lawęda

B. Domagała - Rej

Gromadzenie informacji

i opracowanie

„Informatora pracy szkoły

w roku szkolnym 2017/2018”

oraz „Kalendarium wydarzeń

w roku szkolnym 2017/2018”

cały rok

J. Lawęda


IX.PROJEKTY EDUKACYJNE I INNOWACJE PEDAGOGICZNE

Nazwa projektu

Osoby realizujące

„Z mapą na Ty”. Innowacja pedagogiczna z geografii dla klasy IIb (grupa geograficzna)

M. Kołodziej

M. Stępień

„Witajcie we Francji”. Innowacja pedagogiczna z języka francuskiego
w klasach Ia, Ib, Ic

Beata Zwolińska – Kaptur

„Kreator Możliwości”

M. Wosik

A. Nowak

Z. Herbuś

„Poznaj swego sąsiada”

Innowacja z języka niemieckiego

M. Serwicka

„ M jak matma, F jak fizyka”

M. Wosik

Projekt „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa”

M. Zając

X. STUDIA PODYPLOMOWE, WARSZTATY, SZKOLENIA, KURSY

Rodzaj szkolenia (pełna nazwa)

Czas trwania i miejscowość

Nauczyciele biorący udział

Program wychowawczo – profilaktyczny szkoły i placówki

08.09.2017

ŚCDN Kielce

  1. Miśkiewicz

Konferencja ŚZPN

październik 2017

J. Cheba

Studia podyplomowe

„Pedagogika sztuki - plastyka”

październik - czerwiec 2018

E. Siwecka

Studia podyplomowe

„ Etyka z filozofią”

i „Wychowanie do życia w rodzinie”

październik - czerwiec 2018

Sandomierz

E. Cybula

Seminarium Jakości Kształcenia Matematycznego

03.11.2017

Kielce

M. Wosik

A. Nowak

Z. Herbuś

Zachowania ryzykowne wśród dzieci i młodzieży

08.11.2017

Świętokrzyskie Centrum Profilaktyki i Edukacji
w Kielcach

A. Miśkiewicz

Podstępne WZH

09.11.2017

Świętokrzyskie Centrum Onkologii

A. Miśkiewicz

Psychologia

(II rok)

październik 2017

- styczeń 2018

Staropolska Szkoła Wyższa

W Kielcch

A. Miśkiewicz

Kurs trenerów piłki nożnej

listopad 2017

J. Cheba

Autoryzowany kurs obsługi i wykorzystania pakietu CAD

listopad - styczeń 2018

Ł Kasprowicz

M. Kasprzyk

Kategoryzacja błędów popełnianych przez zdających maturę
z matematyki na poziomie podstawowym i rozszerzonym na podstawie doświadczeń egzaminatorów oceniających prace maturalne

01.12.2017

Ostrowiec Św.

M. Wosik

A. Nowak

Z. Herbuś

Szkolenie w ramach

Seminarium Jakości Kształcenia Matematycznego - „Dyskalkulia - specyficzne zaburzenia rozwoju umiejętności matematycznych

w kontekście egzaminu maturalnego”

02.03.2018

Kielce

M. Wosik

A. Nowak

Z. Herbuś

Studia podyplomowe dla liderów zespołów przedmiotowych

ALO SUS

luty 2018 - 2020

Wólka Milanowska

  1. Nowak

Informator szkolny 2016/2017

Informacje zebrała i zredagowała: Ewa Wójtowicz

I.KONKURSY

KONKURSY

Data

Etap

Uczniowie biorący udział

Nauczyciel-opiekun

Imię i nazwisko

Kl.

KNOW AMERICA.

O Stanach Zjednoczonych wiesz wszystko.

10.10.2016

B. Słowiński

Ia

M. Kasprzyk

XXII Ogólnopolski Konkurs

„O literacki Laur Arbuza 2016”

październik 2016

ogólnopolski

M. Szczepańska

Ia

 

J. Lawęda

Świętokrzyski Matematyczny Maraton Maturalny – poziom rozszerzony

październik 2016

szkolny

cała klasa IIIb

IIIb

A.Nowak

Olimpiada Wiedzy

„Lingua Plus”

21.10.2016

G. Grad

K. Kaczmarska (laureatki III stopnia)

T. Zimnicki (laureat IV stopnia)

A. Kargul

B. Wołcerz (laureaci V stopnia)

Ic

Ic

IIb

Ic

Ic

M.Czerwińska

A. Grad

Ogólnopolski Konkurs Polonistyczny „Fraszka”

23.11.2016

ogólnopolski

J. Kaptur

K. Kaczmarska

K. Kaptur

A.Basak

B. Chrapek

W.Kalita

M.Stępień

M.Szcześniak

Ic

Ic

IcIIc

IIc

IIc

IIc

IIc

IIe

E. Cybula

E.Wójtowicz

M. Zając

Ogólnopolski Konkurs Geograficzny „Geo – Planeta”

24.11.2016

ogólnopolski

32 uczniów

I - III

M. Kołodziej

M. Stępień

Ogólnopolski Turniej Literacki „Misja książka”

listopad 2016

pierwszy

J. Kaptur

K. Kaczmarska

K. Kaptur

I. Adamska

W. Sobczyk

G. Grad

A. Kargul

A. Karnas

D. Soboń

Ic

E. Cybula

Ł. Kasprowicz

English High Flier

30.11.2016

ogólnopolski

W.Szemraj

A.Basak

M. Chodorek

R. Koza

Ia

IIc

IIb

Ia

M. Czerwińska

A. Grad

A. Kucharczyk

Understand

08.12. 2016

ogólnopolski

G. Grad

(IV m. w kraju i I w województwie)

M. Frejlich

(V m. w województwie)

T. Zimnicki

(VI m. w województwie)

M. Czerwińska

A. Grad

A. Kucharczyk

Ogólnopolski Konkurs Chemiczny im.

A. Swinarskiego

10.12. 2016

Kielce

pierwszy

K. Mirowski

M. Grześkiewicz

IIIc

IIIc

B. Szczechura

Świętokrzyski Matematyczny Maraton Maturalny – poziom rozszerzony

16.12.2016

Kielce

wojewódzki

A.Wesołowska

K. Zając

K. Gdowski

M. Golińska

Ł. Lulin

D. Łata

A. Wosik

IIIb

A.Nowak

Konkurs matematyczny „Internetowa Przygoda

z Matematyką”

styczeń 2017

pierwszy

uczniowie z klas Ib,IIb

Ib

IIb

M. Wosik

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o św. Siostrze Faustynie

13.01. 2017

szkolny

K. Orłowska

N. Stawiarz

Id

Id

o. Demetriusz

Ogólnopolski Konkurs Literacki „Misja Książka”

styczeń 2017

ogólnopolski

O. Szafrańska

A. Kargul

G. Grad

K. Kaczmarska

D. Soboń

J. Kaptur

K. Kaptur

W. Sobczyk

A. Karnas

I. Adamska

(X miejsce)

Ic

E.Cybula

Ł. Kasprowicz

Ogólnopolski Konkurs

„Eko - Planeta”

styczeń 2017

ogólnopolski

M. Furmańska

M. Lasota

E. Sabat

IIc

Ic

IIc

E. Basak

Ogólnopolski Konkurs

„Eko – Planeta”

styczeń – czerwiec 2017

Szkolny

centralny

15 osób – Ic

10 osób IIc

wyróżnienia:

A. Basak

M. Furmańska

Ic

IIc

IIc

IIc

E. Basak

VI Świętokrzyski

Dzień Bezpiecznego Internetu

11.02.2017

wojewódzki

M. Chodorek

P. Rycąbel

IIb

Ł. Kasprowicz

Ogólnopolski Konkurs Chemiczny im.

A. Swinarskiego

luty 2017

okręgowy

K. Mirowski

M. Grześkiewicz

IIIc

IIIc

B.Szczechura

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o św. Siostrze Faustynie

28.02. 2017

rejonowy

K. Orłowska

N. Stawiarz

Id

Id

o. Demetriusz

XIII Konkurs Papieski „Patriotyzm Karola Wojtyły 1920-2005”

27.02.2017

szkolny

A.Motyła

M. Rutkowska

Id

Id

o. Demetriusz

Konkurs Matematyczny „Świętokrzyski Maraton Maturalny

z Matematyki- poziom rozszerzony”

luty 2017

wojewódzki

M. Golińska

A. Wosik

A.Wesołowska

K. Zając

Ł. Lulin

D. Łata

K. Gdowski

IIIb

A.Nowak

Konkurs Wiedzy o Solidarności

10.03.2017

szkolny

P. Kos

Ia

M. Grządziel

Ogólnopolski Konkurs Chemiczny im.

A.Swinarskiego

10 – 11.

03.2017

ogólnopolski

K. Mirowski

(finalista)

IIIc

A. Szczechura

Ogólnopolski Konkurs Geograficzny „Geo – Planeta Plus”

15.03..2017

ogólnopolski

35 uczniów

M. Leszczyński

wyróżnienie

I – II

IIe

M. Kołodziej

M. Stępień

Konkurs Matematyczny im. gen. Sylwestra Kaliskiego

17.03.2017

ogólnopolski

Ł. Lulin

M. Małasinski

IIIb

A.Nowak

Konkurs matematyczny „Internetowa Przygoda

z Matematyką”

25.03.2017

ogólnopolski

A.Wosik

(finalistka)

IIIb

A.Nowak

XVII Ogólnopolski Konkurs

na Pracę

z Literatury dla uczniów szkół ponadgimnazja

lnych

marzec 2017

ogólnopolski

K. Surma

(laureatka)

K. Adamczyk

A. Staniek

O. Szafrańska

M. Stępień

(wyrożnienie

II stopnia)

IIe,Id

IIc

E. Wójtowicz

M. Zając

XVII Ogólnopolski Festiwal Herbertowski

marzec 2017

ogólnopolski

M. Furmańska

(wyróżnienie)

IIc

M. Zając

XIII Festiwal Wielkopostny (konkurs poetycki, konkurs plastyczny)

17.03.2017

szkolny

J. Chłodnicki

W. Kabat

N. Saniawa

Id

Ib

Ib

o. Demetriusz

Ogólnopolski Konkurs Pożarniczy „Młodzież Zapobiega Pożarom”

13.03.2017

gminny

M. Furmańska

(I miejsce)

T. Jarosz

(III miejsce)

IIc

IIIb

A. Stefańska

Konkurs Wiedzy o Solidarności

11.04.2017

okręgowy

P. Kos

Ia

M. Grządziel

Ogólnopolski Konkurs Pożarniczy „Młodzież Zapobiega Pożarom”

11.04.2017

powiatowy

T. Jarosz

(Imiejsce)

M. Furmańska

(I Imiejsce

IIIb

IIc

A.. Stefańska

Ogólnopolski Konkurs „Tadeusz Kościuszko – niezłomny bojownik w walkach o niepodległość”

kwiecień 2017

ogólnopolski

W.Sobczyk (laureatka

I miejsce)

M. Furmańska

W. Kita

Ic

IIc

Id

M. Zając

Lekcja

o Funduszach Europejskich

20.04.2017

26.04.2017

szkolny

uczniowie z klas

Ib i Ic

Ic

Ib

M. Kasprzyk

Konkurs „Bonum Publicum im.

A. Patkowskiego

maj 2017

ogólnopolski

A.Borzęcka

(I miejsce)

J. Kaptur

(II miejsce)

K. Kaptur

W. Sobczyk

Ic

M. Kołodziej

Ogólnopolski Konkurs „Poszukiwanie

Talentów”

maj 2017

ogólnopolski

J. Kapsa

M. Kolera

M. Łucki

IIb

M. Pargieła

Powiatowy Konkurs Ekologiczny „Bądź Eko”

07.06.2017

międzyszkolny

uczniowie gimnazjów powiatu opatowskiego

E. Basak

A. Gach

Konkurs Wiedzy o Francji

08.06.2017

szkolny

uczniowie klas II

II

B.Zwolińska - .Kaptur

Konkurs Języka Angielskiego

(Staszów 2017)

czerwiec 2017

Międzypo

wiatowy

G. Grad

(I miejsce

w województwie)

M. Frejlich

( IV miejsce w województwie)

Ic

Ia

M. Czerwińska

A. Kucharczyk

II.OLIMPIADY

Rodzaj olimpiady (pełna nazwa)

Data

i miejscowość

Etap

Uczniowie biorący udział

Zajęte miejsce

Nauczyciel-opiekun

Imię i nazwisko

Kl.

Olimpiada o „Diamentowy Indeks AGH” – Fizyka

październik

2016

pierwszy

Ł. Lulin

IIIb

kwalifikacja do etapu II

M. Pargieła

Olimpiada o „Diamentowy Indeks AGH” – Matematyka

październik

2016

szkolny

K. Gdowski

M. Golińska

Ł. Lulin

M. Małasiński

A. Wosik

IIIb

awans

do etapu okręgowego

A.Nowak

Olimpiada

Wiedzy o Żywieniu

i Żywności

październik

2016

szkolny

M. Furmańska

A. Golec

K. Wysopal

IIc

IIc

IIc

A.Golec

K. Wysopal

(awans do etapu okręgowego)

E.Basak

XLIII Olimpiada Geograficzna

październik - listopad 2016

pierwszy

F. Grzyb

S. Majecki

IIe

awans do etapu okręgowego

M. Stępień

XLIII Olimpiada Historyczna

listopad 2016

szkolny

M. Szczepańska

M. Szczepańska

B. Słowiński

P. Wójcik

Ia

M. Grządziel

XLI Olimpiada Języka Angielskiego

14.11. 2016

szkolny

G. Grad

K. Mirowski

Ic

IIIc

M. Czerwińska

A. Grad

LXII Olimpiada Chemiczna

26.11.2016

Kielce

pierwszy

K. Mirowski

IIIc

awans do II etapu

B. Szczechura

XV Misyjna Olimpiada Znajomości Afryki

05.12.2016

pierwszy

D.Gorazd

A.Gołembiewska

IIe

IId

awans do II etapu

M. Kołodziej

M. Stępień

XII Olimpiada Przedsiębiorczości

06.12.2016

pierwszy

20 uczniów

Id

IIe

IIIb

M. Kasprzyk

WAT

08.12.2016

szkolny

Ł. Lulin

M. Małasinski

IIIb

A. Nowak

XLVII Olimpiada Literatury i Języka Polskiego

grudzień 2016

szkolny

N. Dziubińska

W. Okulska

E. Saracen

A. Banaś

IIIa

IIIa

IIIa

IIId

awans do etepu okręgowego

E. Cybula

E. Siwecka

Olimpiada „Losy żołnierza i oręża polskiego”

15.12. 2016

Kielce

rejonowy

M. Frejlich

Ia

awans do II etapu

M. Grządziel

LXVI Olimpiada Biologiczna

02.01.2017

szkolny

M. Stępień

K. Mirowski

M. Zyzik

IIc

IIIc

IIIc

E. Basak

Olimpiada Języka Rosyjskiego

styczeń 2017

szkolny

uczniowie

klas II i IIII

II i III

M. Stępień (IIc)

awans do II etapu

A.Gach

XXXII Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

11.01.2017

szkolny

11 osób

8 osób

Ic

IIc

A.Basak (IIc)

J.Foryś (IIc)

awans do etapu okręgowego

E.Basak

Olimpiada Wiedzy o Żywieniu i Żywności

13.01.2017

Lublin

okręgowy

A.Golec

K. Wysopal

IIc

IIc

K. Wysopal

IX miejsce

E. Basak

XLIII Olimpiada Geograficzna

luty 2017

okręgowy

F. Grzyb

S. Majecki

IIe

M. Stępień

Ogólnopolska Olimpiada o „Diamentowy Indeks AGH” – Matematyka

28.02.2017

okręgowy

K. Gdowski

M. Golińska

Ł. Lulin

M. Małasiński

A. Wosik

IIIb

udział w II etapie

A.Nowak

XLVIII Olimpiada Języka Rosyjskiego

04 –05. 03.2017

II etap

M. Stępień

IIIa

XVII

  1. Gach

XV Misyjna Olimpiada Znajomości Afryki

marzec 2017 Kielce

okręgowy

D.Gorazd

A.Gołembiewska

IIe

IId

finalista

udział

M. Stępień

M. Kołodziej

LXIII Olimpiada Chemiczna

marzec 2017 Kielce

okręgowy

K. Mirowski

IIIc

udział

B.Szczechura

XV Misyjna Olimpiada Znajomości Afryki

kwiecień 2017

Warszawa

centralny

D.Gorazd

IIe

finalista

M. Stępień

XXXII Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

02 - 04.

06.2017

Serock

centralny

A.Basak

IIc

finalistka

E.Basak

Olimpiada Innowacji Technicznych

02 - 04.

06.2017

centralny

M. Wiśniewski

IIIb

udział

M. Pargieła

Olimpiada Wiedzy

o Bezpieczeństwie

i Obronności

kwiecień 2017

centralny

W. Kasprzyk

IId

laureat

P. Kaptur

Olimpiada Wiedzy

o Polsce i Świecie Współczesnym

kwiecień 2017

centralny

W. Kasprzyk

IId

udział

P. Kaptur

III.SPORT

Rodzaj olimpiady (pełna nazwa)

Data i miejscowość

Etap

Uczniowie biorący udział, Klasa

Zajęte miejsce

Nauczyciel-opiekun

Drużynowe Sztafetowe Biegi Przełajowe

wrzesień 2016

powiatowy

I-II

chłopcy

I miejsce

J. Cheba

M. Słapek

Drużynowe Sztafetowe Biegi Przełajowe

październik 2016

wojewódzki

finał

I-II

chłopcy

VIII miejsce

J. Cheba

M. Słapek

Mistrzostwa Powiatu

w Tenisie Stołowym

luty 2017

powiatowy

I - II

I – dziewczęta

II – chłopcy

M. Słapek

Piłka siatkowa – chłopcy

luty – kwiecień 2017

powiatowy

I - II

I miejsce

J. Cheba

Drużynowe Biegi Przełajowe

kwiecień 2017

Rytwiany

wojewódzki

finał

I-II

VII miejsce

(chłopcy)

J. Cheba

Indywidualne Biegi Przełajowe

kwiecień 2017

Rytwiany

wojewódzki

finał

II

B.Tworek

(III miejsce)

J. Cheba

Piłka siatkowa – chłopcy

kwiecień 2017 Staszów

Półfinał wojewódzki

I - II

IV miejsce

J. Cheba

Świętokrzyski Turniej Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych

31.05.2017

Starachowice

wojewódzki

II

I miejsce

M. Słapek

IV.ZAJĘCIA WYRÓWNAWCZE

Rodzaj prowadzonych zajęć

Termin i miejsce

KLASA

OPIEKUN

Konsultacje z matematyki

wg harmonogramu

I - III

Z. Herbuś

A. Nowak

P. Skrzyniarz

M. Wosik

Konsultacje z języka polskiego

wg harmonogramu

I - III

E. Cybula

B. Domagała – Rej

J. Lawęda

E. Siwecka

E. Wójtowicz

M. Zając

Konsultacje z języka angielskiego

wg harmonogramu

I - III

M. Czerwińska

A. Grad

A. Kucharczyk

Konsultacje z języka niemieckiego

wg harmonogramu

I - III

M. Serwicka

Konsultacje z języka francuskiego

wg harmonogramu

I - III

B. Zwolińska - Kaptur

Konsultacje z języka rosyjskiego

wg harmonogramu

I - III

A. Gach

Konsultacje z historii i wiedzy o społeczeństwie

wg harmonogramu

I - III

M. Grządziel

P. Kaptur

J. Strzyż

Konsultacje z geografii

wg harmonogramu

I - III

M. Kołodziej

M. Stępień

Konsultacje z biologii

wg harmonogramu

I - III

M. Banasińska

E. Basak

Konsultacje z chemii

wg harmonogramu

I - III

B. Szczechura

Konsultacje z fizyki

wg harmonogramu

Ib

IIIb

M. Pargieła

Konsultacje z informatyki

wg harmonogramu

I - III

Ł. Kasprowicz

M. Kasprzyk

Zajęcia z języka polskiego

(dla poziomu rozszerzonego)

wg harmonogramu

IIIa

E. Cybula

Zajęcia wyrównawcze

z matematyki

wg harmonogramu

IIb

Ia, IId, IIIa

IIIb, IIe

M. Wosik

Z. Herbuś

A.Nowak

V. KOŁA ZAINTERESOWAŃ

Rodzaj prowadzonych zajęć

KLASA

Nauczyciel - opiekun

Koło dziennikarskie.
Praca z redakcją gazetki szkolnej „Bartek Głowak”

Ia,IId,IIIa

J. Lawęda

Koło dziennikarskie – dziennikarz radiowy i prasowy (audycje w „Radiu Opatów”, publikacje w „Wiadomościach Świętokrzyskich”)

I - III

J. Strzyż

Koło radiowe

I - II

J. Strzyż

Koło dziennikarskie. Współpraca z TV Opatów i TV Ożarów

IId

B.Domagała - Rej

Koło Teatralne.
Teatr Czterdziestu

I - III

E. Cybula
M. Szczepańska


VI.WYCIECZKI KLASOWE

Trasa wycieczki

Termin

Nauczyciel - opiekun

Klasa

Opatów – Zochcinek

„Święto pieczonego ziemniaka” – rajd pieszy.

29.09.2016

A.Gach

E. Basak

J. Cheba

B. Domagała - Rej

M. Stępień

M. Zając

klasy drugie

Opatów - Kurozwęki

Integracyjny wyjazd klas I

30.09.2016

J. Lawęda

M. Wosik

B. Szczechura

M. Kołodziej

M. Kasprzyk

o. Demetriusz

klasy pierwsze

Opatów – Warszawa TVP i Polskie Radio

12.10.2016

B.Domagała – Rej

M. Zając

IId

Opatów – Kielce

UJK

„Noc Biologów”

13.01.2017

J. Cheba

M. Pargieła

IIc

Opatów - Warszawa

Polskie Centrum Kryminalistyczne

13.01.2017

M. Zając

M. Konecka (IId)

N. Strzępek (IId)

K. Witkowska (IId)

Opatów – Chorzów

(Planetarium Śląskie)

16.03.2017

E. Basak

M. Stępień

M. Wosik

M. Pargieła

M. Kasprzyk

Ł. Kasprowicz

Ib, IIb, IIe

Opatów – Kraków

(Instytut Fizyki

Jądrowej PAN)

21.03.2017

E. Basak

M. Pargieła

o. Demetriusz

Ib, IIb

Opatów – Jasna Góra

07.04.20176

wychowawcy klas III

M. Grządziel

A. Stefańska

klasy III

Opatów – Sąd Rejonowy

kwiecień 2017

E. Cybula

J. Lawęda

B. Domagała – Rej

IIIa

Ia

IId

Opatów - Włochy

20 – 26.05.2017

E. Basak

J. Cheba

B. Kasińska

M. Pargieła

klasy II

Opatów – Podziemna Trasa Turystyczna

01.06.2017

A.Gach

J. Strzyż

klasy II

Opatów – Kotlina Kłodzka - Praga

12 – 14 czerwca 2017

M. Wosik

M. Kołodziej

J. Lawęda

B. Szczechura

A. Miśkiewicz

M. Pargieła

Ia, Ib, Ic, Id

Opatów – Warszawa

(WAT)

14.06.2017

E. Wójtowicz

IIc

VII. AKADEMIE I UROCZYSTOŚCI SZKOLNE I ŚRODOWISKOWE

Uroczystości (pełna nazwa)

Data

Klasa

Nauczyciel-opiekun

Europejski Dzień Języków Obcych

29.09.2016

klasy I i II

nauczyciele języków obcych

Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Ślubowanie uczniów klas pierwszych.

13.10.2016

klasy I

samorząd uczniowski

J. Lawęda

M. Kołodziej

A. Miśkiewicz

IV Opatowski Bieg Niepodległości

10.11.2016

klasy I, II i III

J. Cheba

J. Strzyż

Wigilia Szkolna

21.12.2016

Z. Herbuś

E. Cybula

E. Siwecka

Bal studniówkowy

28.01.2017

klasy III

wychowawcy klas III

M. Szczepańska

Dzień Patrona Szkoły – Bartosza Głowackiego. Inauguracja oficjalnych obchodów Jubileuszu Stulecia Szkoły

04.04.2017

Ib,Ic,IIb

E. Siwecka

P. Kaptur

E. Cybula

M. Szczepańska

E. Wójtowicz

Zakończenie roku szkolnego klas III

28.04.2017

IId

B.Domagała – Rej

M. Zając

Zakończenie roku szkolnego

23.06.2017

IIc

E. Wójtowicz


VII. INNE PODEJMOWANE DZIAŁANIA

Rodzaj podejmowanych działań

Czas i miejsce

Nazwisko nauczyciela

Uczniowie

Organizacja diagnozy

dla uczniów klas pierwszych

wrzesień 2016

nauczyciele poszczególnych przedmiotów

klasy I

Warsztaty integracyjne

Samorządu Uczniowskiego

27.09. 2016

M. Kołodziej

A. Miśkiewicz

M. Zając

samorządy klasowe

klas I - III

Dyskoteka szkolna

z okazji Dnia Chłopaka

29.09. 2016

M. Kołodziej

A. Miśkiewicz

M. Zając

wszyscy uczniowie

Warsztaty w ramach WDN

Jakość wyników egzaminów zewnętrznych.

06.10. 2016

M. Grządziel

Rada Pedagogiczna

Dyskoteka andrzejkowa

24.10. 2016

wychowawcy klas

I, II i III

uczniowie klas I - III

Organizacja „Dni otwartych

dla gimnazjalistów”

wg harmonogramu

M. Zając

B. Domagała - Rej

Zajęcia otwarte dla gimnazjalistów

z historii

wg harmonogramu

M. Grządziel

uczniowie gimnazjum

Zajęcia otwarte dla gimnazjalistów

z języka polskiego

wg harmonogramu

B. Domagała - Rej

uczniowie gimnazjum

Zajęcia otwarte dla gimnazjalistów

z matematyki

wg harmonogramu

Z. Herbuś

A. Nowak

M. Wosik

uczniowie gimnazjum

Zajęcia otwarte dla gimnazjalistów

z geografii.

wg harmonogramu

M. Kołodziej

M. Stępień

uczniowie gimnazjum

Zajęcia otwarte dla gimnazjalistów

z fizyki

wg harmonogramu

M. Pargieła

uczniowie gimnazjum

Zajęcia otwarte dla gimnazjalistów

z języka angielskiego

wg harmonogramu

A. Kucharczyk

uczniowie gimnazjum

Zajęcia otwarte dla gimnazjalistów

z biologii

wg harmonogramu

E.Basak

uczniowie gimnazjum

Zajęcia otwarte dla gimnazjalistów

z informatyki

wg harmonogramu

Ł. Kasprowicz

uczniowie gimnazjum

Zajęcia otwarte dla gimnazjalistów

z chemii

wg harmonogramu

B.Szczechura

uczniowie gimnazjum

Zajęcia otwarte dla gimnazjalistów

Z wychowania fizycznego

wg harmonogramu

J. Cheba

M. Słapek

M. Szczepańska

uczniowie gimnazjum

Spektakl Teatru Czterdziestu

„ Komu w drogę…?”

14.11. 2016

E.Cybula

M. Szczepańska

klasy III

Olimpiady Specjalne

18.11. 2016

nauczyciele wychowania fizycznego

wolontariusze

z klas Id, IIe i IIIb

Akcja Krwiodawstwa

22.11. 2016

M. Szczepańska

uczniowie

klas III

Organizacja próbnej matury

z języka polskiego, matematyki

i języka angielskiego

28 – 30.11.2016

nauczyciele języka polskiego, matematyki

i języka angielskiego

klasy III

„Szlachetna paczka”

grudzień 2016

M. Kołodziej

A. Miśkiewicz

M. Zając

wszyscy uczniowie

Organizacja zbiórki charytatywnej „Góra Grosza”.

05-09.12. 2016

P. Kaptur

samorząd uczniowski

Debata „Prawa i obowiązki ucznia”

06.12.2016

M. Kasprzyk

M. Kołodziej

A. Miśkiewicz

Ia i Ic

Wystawa z okazji 35. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego

w Polsce.

13.12.2016

M. Grządziel

P. Kaptur

Świąteczna dekoracja korytarzy szkolnych.

grudzień 2016

M. Kołodziej

A. Miśkiewicz

M. Zając

IIe

„Uczta dla ducha” poświęcona

Wisławie Szymborskiej.

15.12.2016

J. Lawęda

Ia

Wystawa o Janie Piwniku „Ponurym”

grudzień 2016- styczeń 2017

M. Grządziel

Zajęcia otwarte dla gimnazjalistów

z biologii i chemii.

18.01.2016

E. Basak

B. Szczechura

Ic i IIc

Zajęcia otwarte dla gimnazjalistów

z fizyki.

18.01.2016

M. Pargieła

klasy III

Organizacja spotkania z sędzią Sądu Rejonowego i kuratorem sądowym

16.02.2017

A.Miśkiewicz

J. Lawęda

Ia,Id, IId

Promocja szkoły w Obrazowie

i Klimontowie

luty i kwiecień 2017

J. Cheba

P. Kaptur

I Bookathon – Maraton Czytelniczy

luty i kwiecień 2017

M. Zając

E. Wójtowicz

I i II

Dzień Kobiet

08.03.2017

M. Kołodziej

A. Miśkiewicz

M. Zając

I - III

Dzień Matematyki

15.03.2017

M. Wosik

Z. Herbuś

A. Nowak

Wystawa prac Zdzisława Beksińskiego

17.03.2017

J. Lawęda

Klasy I i IId

Dzień Wiosny

21.03.2017

M. Kołodziej

A. Miśkiewicz

M. Zając

I - III

Akcja Krwiodawstwa

24.03.2017

A.Stefańska

uczniowie

klas II i III

„Sen nocy letniej”- przedstawienie

w języku angielskim.

28.03.2017

M. Czerwinska

A.Grad

A. Kucharczyk

I - II

II Nocny Maraton Filmowy

31.03 – 01.04.2017

M. Kołodziej

A. Miśkiewicz

M. Zając

o. Demetriusz

I i II

Przygotowanie spektaklu „Młodzież Bartosza” w ramach obchodów Jubileuszu Szkoły

04.04.2017

E. Cybula

Teatr Czterdziestu

Dzień Regionalny

07.04.2017

M. Stępień

M. Kołodziej

klasy I

Rekolekcje Wielkopostne

10 – 12.04.2017

o. Adrian

o. Demetriusz

Misterium Męki Pańskiej

12.04.2017

M. Grządziel

klasa IIa

P. Lipiec

J. Wolecki

A. Kordas

B. Chrapek

Targi Edukacyjne 2017

25.04.2017

M. Kasprzyk

IIe

Promocja szkoły podczas

Dnia Otwartego w Zochcinku

20.05.2017

wg harmonogramu

IId

Dzień Profilaktyki w Gimnazjum

w Iwaniskach

30.05.2017

M. Kołodziej

A. Miśkiewicz

Ia,Ib,Ic,Id,IIc

Festiwal Kultury Chrześcijańskiej „Eutrapelia”

31.05.2017

M. Grządziel

Ia

I Nocny Maraton Czytelniczy

02.06 – 03.06.2017

M. Zając

E. Wójtowicz

A. Miśkiewicz

M. Kołodziej

o. Demetriusz

I i II

Promocja szkoły podczas Jarmarku Opatowskiego

03.06.2017

wg harmonogramu

I - II

Dzień Otwarty Szkoły

07.06.2017

M. Zając

B. Domagała – Rej

J. Cheba

M. Słapek

I - II

Dzień Otwarty szkoły – prezentacja poszczególnych profili

(prawniczo – medialny. humanistyczny,

politechniczny i ekonomiczny, medyczny, informatyczny, sportowo – obronny, ratownictwo medyczne

i fizjoterapia)

07.06.2017

wg harmonogramu

I - II

Udział w XX Finale Festiwalu Kultury Chrześcijańskiej „Eutrapelia”

08.06.2017

M. Grządziel

Ia

Opracowanie materiałów

na 100 – lecie szkoły

cały rok

wg harmonogramu

Prowadzenie strony Facebook dla gimnazjalistów i absolwentów

cały semestr

M. Zając

B. Domagała – Rej

Audycje w Radio Opatów.

Artykuły w lokalnej prasie.

cały rok

J. Strzyż

Współpraca z UMCS w Lublinie

w ramach języka angielskiego.

cały rok

A. Grad

M. Czerwinska

A. Kucharczyk

Opieka nad redakcją gazetki szkolnej „Bartek Głowak”.

Wydawanie kolejnych numerów.

cały rok

J. Lawęda

Ia, IId i IIIa

Aktualizacja szkolnej strony internetowej i współpraca z mediami regionalnymi oraz Starostwem Powiatowym.

cały rok

Ł. Kasprowicz

Aktualizacja szkolnej strony internetowej.

II semesrt

J. Lawęda

Aktualizowanie bazy danych SIO

cały rok

Ł. Kasprowicz

M. Pargieła

Korekta oraz redagowanie artykułów przeznaczonych na stronę internetową szkoły.

cały rok

E. Wójtowicz

Przygotowanie listów gratulacyjnych dla rodziców, do gimnazjów

oraz wójtów i burmistrzów.

J. Laweda

B. Domagała - Rej

Przygotowanie zastępstw

za nieobecnych nauczycieli

cały rok

E. Wójtowicz

M. Zając

Opieka i współpraca ze szkolnym zespołem muzycznym.

cały rok

Ł. Kasprowicz

M. Chodorek

J. Kapsa

K. Kondas

W. Seweryńska

P. Szcześniak

Gromadzenie informacji i opracowanie „Informatora pracy szkoły

w I semestrze roku szkolnego 2016/2017”

oraz „Kalendarium wydarzeń

w I semestrze roku szkolnego 2016/2017”.

cały rok

E. Wójtowicz

VII.PROJEKTY EDUKACYJNE I INNOWACJE PEDAGOGICZNE

Nazwa projektu

Osoby realizujące

„Z mapą na Ty”. Innowacja pedagogiczna z geografii dla klasy Ib.

M. Kołodziej

M. Stępień

„Poznaj swego sąsiada”. Innowacja pedaggogiczna z języka niemieckiego dla grup z klas IIa, IId i IIe.

Marlena Serwicka

„Oblicza Francji”. Innowacja pedagogiczna z języka francuskiego w klasach IIb i IIc

Beata Zwolińska - Kaptur

Udział w projekcie sportowym

„Szkolny Klub Sportowy” –

zajęcia sportowo – rekreacyjne

Jacek Cheba

Marcin Słapek

Kreator Możliwości

Marek Kasprzyk

VII. STUDIA PODYPLOMOWE, WARSZTATY, SZKOLENIA, KURSY

Rodzaj szkolenia (pełna nazwa)

Czas trwania i miejscowość

Nauczyciele biorący udział

Uzależnienia behawioralne

03.10.2016

UMiG Opatów

A.Miśkiewicz

Skuteczne działania w zakresie rozwiązywania problemów społecznych (alkohol, przemoc

w rodzinie, przemoc on line)

11.10.2016

UMiG Opatów

A.Miśkiewicz

Studia podyplomowe „Bibliotekoznawstwo

i informacja naukowa”

październik 2016

- czerwiec 2017

Sandomierz

B. Domagała – Rej

E. Cybula

E. Siwecka

Psychologia

(I rok)

październik 2016

- czerwiec 2017

Staropolska Szkoła Wyższa

W Kielcch

A. Miśkiewicz

Prawidłowość funkcjonowania biblioteki szkolnej.

16.12.2016

Starachowice

E. Wójtowicz

Szkolenie on-line

„Matura z języka polskiego 2017”

styczeń – kwiecień 2017

A.Gach

E. Cybula

J. Lawęda

E. Wójtowicz

M. Zając

Matura – język angielski 2017

(zakres rozszerzony)

luty 2017

A. Kucharczyk

Szkolenie on-line

- Matura z geografii 2017

luty 2017

M. Kołodziej

M. Stępień

Potencjały – nowe formy kapitału społecznego w gminie Opatów – panel dyskusyjny

24.02.2017

21.04.2017

A.Miśkiewicz

Warsztaty szkoleniowe

z matematyki – Matura 2017 – poziom rozszerzony

04.03.2017

Kielce

M. Wosik

A.Nowak

Z. Herbuś

Praca osobą uzależnioną

i współuzależnioną.

Motywowanie do leczenia

i kontrola.

14.03.2017

UMiG Opatów

A.Miśkiewicz

Warsztaty szkoleniowe

z matematyki – Matura 2017 – poziom rozszerzony

24.03.2017

Kielce

M. Wosik

A.Nowak

Z. Herbuś

Wychowanie do wartości w rodzinie i szkole (konferencja)

03.04.2017

Kielce

J. Lawęda

Seminarium

„Jakość Kształcenia Matematycznego”

cały rok szkolny

Kielce

M. Wosik

Z. Herbuś

A. Nowak

Szkolenie metodyczne on-line „Mnemotechniki jako wsparcie

w nauce języków obcych.

14.05.2017

A. Kucharczyk


Informator szkolny 2015/2016

Informacje zebrała i zredagowałaEwa Wójtowicz

 

KONKURSY

KONKURSY

Data

Etap

Uczniowie biorący udział

Nauczyciel-opiekun

Imię i nazwisko

Kl.

Międzynarodowy Konkurs Języka Angielskiego

wrzesień 2015

T. Zimnicki

M. Jakóbczyk

M. Giepard

Ib

Ie

Ie

A.Grad

A.Kucharczyk

XXVI Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego „Plus Lingua”

23.10.2015

ogólnopolski

19 uczniów

Ib,Ic,

IIb,IId,

IIe,IIIa

A.Grad

Oxford Plus

październik 2015

klasy I-III

M. Czerwińska – Minkina

A.Grad

A.Kucharczyk

Ogólnopolski Konkurs „Szkoła Zawodowych Perspektyw”.

Studium Prawa Europejskiego

październik 2015-styczeń 2016

ogólnopolski

cała szkoła

(zdobycie certyfikatu)

M. Kołodziej

A. Miśkiewicz

M. Zając

Konkurs Literacki „O Laur Arbuza”

październik 2015

szkolny

A.Banach

N. Berbeś

Ic

IIa

E Cybula

M. Zając

English High Flier

02.11.2016

klasy I-III

M. Czerwińska – Minkina

A.Grad

A.Kucharczyk

Stefan Żeromski

15.11.2015

wojewódzki

M. Stępień

IIa

E. Cybula

Lekcje z ZUS

16.11.2015

szkolny

16 uczniów

Ib, Ic,

Id

M. Kasprzyk

Ogólnopolski Konkurs Geograficzny „Geo – Planeta”

18.11.2015

ogólnopolski

43 uczniów

I i II

M. Kołodziej

M. Stępień

Ogólnopolski Konkurs Polonistyczny „Fraszka”

19.11.2015

ogólnopolski

A.Basak

M. Stępień

M. Szcześniak

A.Swatek

P. Kos

M. Stępień

W. Skrzypczak

Ic

Ic

Ic

Ic

Ie

IIa

IIa

E. Cybula

E. Wójtowicz

M. Zając

Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego „Lingua Plus”

listopad 2015

ogólnopolski

W. Baran

K. Mirowski

IIb

IIc

M. Serwicka

Ogólnopolski Konkurs Chemiczny im.

A.Swinarskiego

listopad 2015

ogólnopolski

P. Nowak

IIIc

B. Szczechura

XV Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego „English High Filer”

02.12.2015

ogólnopolski

24 uczniów

I i II

A.Kucharczyk

V Dzień Bezpiecznego Internetu

08.12.2015

wojewódzki

A.Basak

A.Piwowarczyk

A.Rybus

P. Rowińska

Ic

M. Kasprzyk

Konkurs Matematyczny im. gen. prof. Sylwestra Kaliskiego

09.12. 2015

I etap

30 uczniów

awans do II etapu:

M. Duda

P. Wąsik

IIIb

M. Wosik

Świętokrzyski Matematyczny Maraton Maturalny

styczeń

2016

finał

P. Wąsik

(I miejsce)

3 uczniów

6 uczniów

IIIb

IId

IIIb

A.Nowak

M. Wosik

Konkurs Astronomiczny „Odyseusz II”

30.01. 2016

I etap

M. Kolera

M. Ostatek

P. Rycombel

Ib

M. Pargieła

Dzień Bezpiecznego Internetu- „Lepszy Internet zależy od Ciebie”

08.02.2016

A.Basak

A. Piwowarczyk

P. Rowińska

A. Rybus

Ic

M. Kasprzyk

Konkurs Matematyczny

PANGEA

03.03.2016

29.04.2016

ogólnopolski

Klasy Ib, Ie, Ic, IIb, IIc, IIe

K. Mirowski

(finalista)

nauczyciele matematyki

A.Nowak

Ogólnopolski Konkurs Chemiczny „Alchemik”

09.03.2016

ogólnopolski

klasy Ic, IIc, IIIc

W. Baran - IIIc

(III miejsce

w kraju)

K. Grześkiewicz - IIc

(wyróżnienie)

B. Szczechura

Ogólnopolski Konkurs Pożarniczy „Młodzież zapobiega Pożarom”

10.03.2016

gminny

M. Furmańska

(I miejsce)

M. Michalski

(II miejsce)

Mirowska

(III miejsce)

Ic

IIIb

IIIb

Sz. Madej

Ogólnopolski Konkurs Geograficzny „Geo-Planeta Plus”

16.03.2016

ogólnopolski

I - III

M.Kołodziej

M. Stepień

Konkurs

Wiedzy o Ubezpieczeniach Społecznych

24.03.2016

wojewódzki

Ic

(IV miejsce)

M. Kasprzyk

Turniej Jednego Wiersza

29.03.2016

M. Furmańska

Ic

M. Zając

Konkurs Regionalny „Cudze chwalicie, swego nie znacie”

30.03.2016

szkolny

klasy I

M. Kołodziej

M. Stepień

III Wojewódzki Konkurs Fotograficzny „Pamięć Przeszłości”

04.04.2016

wojewódzki

M. Furmańska

Ic

M. Zając

Konkurs Wiedzy o Nanoinżynierii

kwiecień 2016

ogólnopolski

A.Kaptur

IIIb

M. Pargieła

IV Wojewódzki Konkurs Recytatorski „Spotkania ze słowem”

25.04.2016

wojewódzki

A.Basak

J. Foryś

Ic

M. Zając

Ogólnopolski Konkurs Informatyczny TIK – TAK

maj 2016

I etap

klasa IIb

Z. Gubernat

Ł. Kasprowicz

„Cichociemni wracali pod osłoną nocy”. Konkurs w Roku Cichociemnych.

czerwiec 2016

M. Stępień

Ic

M. Zając

XX Ogólnopolski i XXXIV Wojewódzki Przegląd Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Literackiej Lipa 2016

czerwiec 2016

ogólnopolski

A.Banach

A. Basak

M. Furmańska

P. Rowinska

M. Stępień

A. Swatek

Ic

M. Zając

OLIMPIADY

Rodzaj olimpiady (pełna nazwa)

Data

i miejscowość

Etap

Uczniowie biorący udział

Zajęte miejsce

Nauczyciel-opiekun

Imię i nazwisko

Kl.

XXXIX Ogólnopolska Olimpiada Języka Niemieckiego

16.11.2015

szkolny

K. Mirowski

M. Woźniak

IIc

IIIa

K. Mirowski

(awans do etapu okręgowego)

M. Serwicka

XXXIX Ogólnopolska Olimpiada Języka Niemieckiego

15.01.2016

okręgowy

K. Mirowski

IIc

M. Serwicka

Olimpiada Języka Francuskiego

listopad 2015

szkolny

D. Wąs

K. Wieczorek

IIIa

B. Zwolińska - Kaptur

LXV Olimpiada Biologiczna

listopad 2015

wojewódzki

M. Grześkiewicz

A. Popek

O. Mianowska

K. Mirowski

IIc

K. Mirowski

(laureat)

E. Basak

Olimpiada Wiedzy o Żywieniu i Żywności

24.11.2015

Lublin

okręgowy

J. Domagała

K. Mirowski

IIIc

IIc

K, Mirowski – awans do etapu centralnego

E. Basak

Olimpiada Wiedzy o Żywieniu i Żywności

kwiecień 2016

III

K. Mirowski

IIc

finalista

E.Basak

LXII Olimpiada Chemiczna

26.11.2015

I etap

K. Mirowski

IIc

awans do II etapu

B. Szczechura

LXII Olimpiada Chemiczna

29.01.2016

Kielce

II etap

K. Mirowski

IIc

awans do III etapu

B. Szczechura

LXII Olimpiada Chemiczna

kwiecień 2016

III etap

K. Mirowski

IIc

finalista

B. Szczechura

XIII Misyjna Olimpiada Znajomości Afryki

30.11.2015

szkolny

35 uczniów

I i II

awans do II etapu:

K. Bielecki

F. Grzyb

A.Gołembiewska

S. Majecki

M. Kołodziej

M. Stępień

XIII Misyjna Olimpiada Znajomości Afryki

13.04.2016

centralny

K. Bielecki

Ib

finalista

M. Stępień

XLII Olimpiada Historyczna

02.12.2015

szkolny

D. Wąs

IIIa

awans do etapu okręgowego

M. Grządziel

XLII Olimpiada Historyczna

05.01.2016

okręgowy

D. Wąs

IIIa

M. Grządziel

XI Olimpiada Przedsiębiorczości

06.12.2015

szkolny

20 uczniów

Ib

T. Zimnicki – awans do II etapu

M. Kasprzyk

XI Olimpiada Przedsiębiorczości

marzec 2016

II

T. Zimnicki

Ib

M. Kasprzyk

XXXI Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

11.01.2016

szkolny

33 uczniów

Ic,IIc,

IIIc

A.Basak

W. Baran

K. Kasprzycka

(awans do etapu okręgowego)

E. Basak

M. Banasińska

XLVI Olimpiada Literatury i Języka Polskiego

15.01.2016

I etap

J. Forma

A. Kargul

IId

awans do etepu okręgowego

E. Siwecka

XLVI Olimpiada Literatury i Języka Polskiego

luty 2016

II etap

J. Forma

A. Kargul

IId

E. Siwecka

LVII Olimpiada Wiedzy o Polsce

i Świecie Współczesnym

16.01.2016

okręgowy

D. Wąs

M. Kot

K. Skuza

J. Skowroński

I. Sławiński

IIIa

J. Skowroński – I miejsce

I. Sławiński – II miejsce

P. Kaptur

LVII Wiedzy

o Polsce i Świecie Współczesnym

kwiecień 2016

III

I.Sławiński

J. Skowroński

IIIa

P. Kaptur

Olimpiada o „Diamentowy Indeks AGH” – Fizyka

30.01.2016

Pińczów

II etap

M. Duda

IIIb

M. Pargieła

Olimpiada o „Diamentowy Indeks AGH” - Geografia

30.01.2016

Pinczów

II etap

W. Baran

A. Czosnek

T. Jurkiewicz

P. Jop

M. Wiatrowski

IIb

IIIb

IIIb

IIIb

IIIb

M. Kołodziej

M. Stępień

Olimpiada o „Diamentowy Indeks AGH” – Geografia

19.03.2016

Kraków

III etap

A.Czosnek

IIIb

finalista

M. Kołodziej

Olimpiada o „Diamentowy Indeks AGH” – Matematyka

31.01.2016

II etap

D. Mirowska

P. Wąsik

IIIb

M. Wosik

XLII Olimpiada Innowacji Technicznych

i Wynalazczości

styczeń 2016

I etap

A.Kaptur

P. Szczur

M.Wiśniewski

IIIb

M. Pargieła

XLII Olimpiada Geograficzna

06 - 07.

02.2016

Tomaszów Mazowiecki

okręgowy

K. Gdowski

K. Kos

IIb

IIId

K. Gdowski - finalista

M. Stępień

M. Kołodziej

XIII Olimpiada Wiedzy o Prawie

kwiecień 2016

III

K. Skuza

IIIa

laureat

P. Kaptur

SPORT

Rodzaj olimpiady (pełna nazwa)

Data i miejscowość

Etap

Uczniowie biorący udział, klasa

Zajęte miejsce

Nauczyciel-opiekun

Drużynowe Sztafetowe Biegi Przełajowe

październik 2015

Nowiny

finał

wojewódzki

I-III

XI miejsce

J. Cheba

I mecz o Mistrzostwo Powiatu w Piłce Siatkowej Dziewcząt

styczeń 2016

powiatowy

I-III

I miejsce

M. Słapek

Olimpiady Specjalne – tenis stołowy

styczeń 2016

wojewódzki

I-III

J. Cheba

M. Słapek

Piłka siatkowa dziewcząt

marzec 2016

Opatów

powiatowy

I-III

I

M. Słapek

Piłka siatkowa chłopców

marzec 2016

Opatów

powiatowy

I-III

I

J. Cheba

Piłka siatkowa dziewcząt

kwiecień 2016

Opatów

półfinał wojewódzki

I-III

I

M. Słapek

Piłka siatkowa dziewcząt

kwiecień 2016 Ostrowiec Świętokrzyski

finał wojewódzki

I-III

VI

M. Słapek

Piłka siatkowa chłopców

kwiecień 2016

Opatów

półfinał wojewódzki

I-III

III

J. Cheba

Tenis stołowy

kwiecień 2016

Opatów

powiatowy

I-III

I

J. Cheba

M. Słapek

Tenis stołowy

kwiecień 2016

Kazimierza Wielka

finał wojewódzki

I-III

VII

J. Cheba

M. Słapek

A. Tracz

Drużynowe biegi przełajowe

Rytwiany

finał wojewódzki

I-III

VII

J. Cheba

ZAJĘCIA WYRÓWNAWCZE

Rodzaj prowadzonych zajęć

Termin i miejsce

KLASA

OPIEKUN

Konsultacje z matematyki

wg harmonogramu

I - III

Z. Herbuś

A. Nowak

P. Skrzyniarz

M. Wosik

Konsultacje z języka polskiego

wg harmonogramu

I - III

E. Cybula

B. Domagała – Rej

J. Lawęda

E. Siwecka

E. Wójtowicz

M. Zając

Konsultacje z języka angielskiego

wg harmonogramu

I - III

M. Czerwińska – Minkina

A. Grad

A. Kucharczyk

Konsultacje z języka niemieckiego

wg harmonogramu

I - III

M. Serwicka

Konsultacje z języka francuskiego

wg harmonogramu

I - III

B. Zwolińska - Kaptur

Konsultacje z języka rosyjskiego

wg harmonogramu

I - III

A. Gach

Konsultacje z historii i wiedzy o społeczeństwie

wg harmonogramu

I - III

M. Grządziel

P. Kaptur

J. Strzyż

Konsultacje z geografii

wg harmonogramu

I - III

M. Kołodziej

M. Stępień

Konsultacje z biologii

wg harmonogramu

I - III

M. Banasińska

E. Basak

Konsultacje z chemii

wg harmonogramu

I - III

B. Szczechura

Konsultacje z fizyki

wg harmonogramu

Ib

IIIb

M. Pargieła

Konsultacje z informatyki

wg harmonogramu

I - III

Ł. Kasprowicz

M. Kasprzyk

Zajęcia wyrównawcze

z matematyki

wtorki

Ia

P. Skrzyniarz

KOŁA ZAINTERESOWAŃ

Rodzaj prowadzonych zajęć

KLASA

Nauczyciel - opiekun

Koło Dziennikarskie. Spotkania z redakcją gazetki szkolnej „Bartek News”

Id,IIa,IIIa

J. Lawęda

Koło dziennikarskie – dziennikarz radiowy i prasowy (audycje w „Radiu Opatów”, publikacje w „Wiadomościach Świętokrzyskich”)

I - II

J. Strzyż

SKS

I-III

J. Cheba

M. Słapek

Koło matematyczne

IIIe

P. Skrzyniarz

Koło teatralne

I - III

E. Cybula

M. Szczepańska

WYCIECZKI KLASOWE

Trasa wycieczki

Termin

Nauczyciel - opiekun

Klasa

Szwajcaria

05 – 12.09.2015

M. Kasprzyk

P. Kaptur

uczestnicy projektu

Ognisko integracyjne klas I

w Podolu

17. 09.2015

wychowawcy klas I

Ia, Ib, Ic, Id, Ie

Grecja

09-18.10.2015

M. Serwicka

B.Zwolińska-Kaptur

M. Czerwińska – Minkina

uczestnicy projektu

ERASMUS+

Warszawa

(Muzeum Powstania Warszawskiego,

Pałac w Wilanowie)

29.10.2015

M. Zając

J. Lawęda

IIIa i IIIe

Warszawa

(mecz Polska – Islandia)

13.11.2015

M. Zając

IIIe

Kielce

(warsztaty z języka niemieckiego)

26.11.2015

M. Serwicka

klasa IIc

Portugalia

04-14.12.2015

M. Serwicka

B. Zwolińska – Kaptur

M. Czerwińska – Minkina

uczestnicy projektu

ERASMUS+

Opatów

(Sąd Rejonowy)

30.11.2015

11.12.2015

15.12.2015

J. Lawęda

E. Cybula

B. Domagała-Rej

IIIa

IIa

Id

Pielgrzymka maturzystów

na Jasną Górę

17.03.2016

M. Banasińska

M. Grządziel

M. Kołodziej

J. Lawęda

B. Szczechura

M. Wosik

M. Zając

III

Warszawa

(Dni otwarte WAT)

19.03.2016

o. Demetriusz

M. Kasprzyk

M. Zając

Ib, IIb, IIe, IIIb

Chorzów

06.04.2016

M. Pargieła

B. Zwolińska - Kaptur

IIb

Niemcy

15 – 25.04.2016

M. Serwicka

B.Zwolińska-Kaptur

uczestnicy projektu

ERASMUS+

Praga-Wiedeń-Bratysława

30.05 – 02.06.2016

M. Pargieła

M. Serwicka

B.Zwolińska-Kaptur

Ia, Ic, IIb, IIc, IIe

Święty Krzyż

(Rajd edukacyjny)

15.06.2016

M. Kołodziej

M. Stępień

Ie

Ujazd

(Rajd edukacyjny)

15.06.2016

J. Cheba

P. Kaptur

Ic

Niemienice

(XXX-lecie Klubu Olimpiad Specjalnych TRAMP)

17.06.2016

M. Szczepańska

IId

AKADEMIE I UROCZYSTOŚCI SZKOLNE I ŚRODOWISKOWE

Uroczystości (pełna nazwa)

Data

Klasa

Nauczyciel-opiekun

Narodowe czytanie „Lalki”

Bolesława Prusa.

07.09.2015

I - III

M. Zając

Europejski Dzień Języków Obcych

25.09.2015

klasy I

nauczyciele języków obcych

Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Ślubowanie uczniów klas pierwszych.

13.10.2015

klasy I

samorząd uczniowski

M. Kołodziej

A. Miśkiewicz

wychowawcy klas I

III Opatowski Bieg Niepodległości

10.11.2015

klasy I, II i III

J. Cheba

Ł. Kasprowicz

J. Strzyż

Zaduszki Nauczycielskie

26.11.2015

Klasy I i II

E. Cybula

B. Domagała - Rej

Z. Herbuś

Wigilia Szkolna

21.12.2015

klasy Id

E. Siwecka

Bal studniówkowy

16.01.2016

klasy III

wychowawcy klas III

M. Szczepańska

„Ten pamiętny dzień…”

Spektakl poetycki w rocznicę Bitwy Opatowskiej.

22.02.2016

Ib, Ic, Id, IIa

E. Cybula

P. Kaptur

Akademia z okazji Dnia Matki „Dziękuję Ci, Mamo”

23.05.2016

klasy II

wychowawcy klas II

INNE PODEJMOWANE DZIAŁANIA

Rodzaj podejmowanych działań

Czas i miejsce

Nazwisko nauczyciela

Uczniowie

Organizacja diagnozy

dla uczniów klas pierwszych

wrzesień 2015

czerwiec 2016

nauczyciele poszczególnych przedmiotów

klasy I

Warsztaty przeciwdziałania dyskryminacji. Wypracowanie Kodeksu Równego Traktowania.

16.09.2015

M. Kołodziej

A. Miśkiewicz

M. Zając

samorządy klasowe

Otrzęsiny klas pierwszych

24.09.2015

B. Zwolińska-Kaptur

klasa IIb i IIe

Dyskoteka szkolna

z okazji Dnia Chłopaka

29.09.2015

M. Kołodziej

A. Miśkiewicz

M. Zając

wszyscy uczniowie

Warsztaty w ramach WDN

Jakość wyników egzaminów zewnętrznych.

Jubuleusz 100 – lecia Szkoły.

14.10.2015

M. Grządziel

Kurs pomocy przedmedycznej

dla klas o profilu medycznym.

04.11.2015

M. Zając

Ic

Akcja krwiodawstwa

06.11.2015

08.04.2016

M. Szczepańska

uczniowie

klas II i III

III Bieg Niepodległości

10.11.2016

J. Cheba

Ł. Kasprowicz

J. Strzyż

społeczność uczniowska

Organizacja próbnej matury

z matematyki

listopad 2015

nauczyciele matematyki

klasyIII

Olimpiady specjalne

20.11.2015

nauczyciele wychowania fizycznego

IId

Warsztaty z języka niemieckiego na UJK w Kielcach.

26.11.2015

M. Serwicka

grupa językowa z IIc

Debata „Mowa nienawiści wśród młodzieży”

01.12.2015

A. Miśkiewicz

Ia,Id,Ie,IIa,IIb

Organizacja zbiórki charytatywnej „Góra Grosza”.

01-09.12.2015

P. Kaptur

samorząd uczniowski

Debata „Praca w korporacji

czy własna firma”.

10.12.2016

M. Kasprzyk

Ib, Ic

„Szlachetna paczka”

grudzień 2015

M. Kołodziej

A. Miśkiewicz

M. Zając

wszyscy uczniowie

Europejski Dzień Prawnika

grudzień 2015

E. Cybula

B. Domagała – Rej

P. Kaptur

J. Lawęda

Id,IIa,IIIa

Happening z okazji 34. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego

w Polsce.

14.12.2015

M. Grządziel

P. Kaptur

IIIa

Badanie on – line CentrumDoradztwa

i Badań Społecznych „Socjogrom”dotyczące zagrożenia fonoholizmem i cyberprzemocą.

grudzień 2015 – styczeń 2016

A.Miśkiewicz

klasy drugie

Świąteczna dekoracja korytarzy szkolnych.

grudzień 2015

M. Kołodziej

A. Miśkiewicz

M. Zając

Ie

Przygotowanie spotkania wigilijnego

w Środowiskowego Domu Pomocy Społecznej w Opatowie.

Działania wolontariackie.

15.12.2015

M. Szczepańska

Ie i IId

Próbna matura z Wydawnictwem „Nowa Era”

styczeń 2016

nauczyciele poszczególnych przedmiotów

klasy trzecie

Zajęcia otwarte dla gimnazjalistów

z biologii i chemii.

18.01.2016

E. Basak

B. Szczechura

Ic i IIc

Zajęcia otwarte dla gimnazjalistów

z fizyki.

18.01.2016

M. Pargieła

III

Zajęcia otwarte dla gimnazjalistów

z matematyki i geografii.

18.01.2016

M. Kołodziej

M. Stępień

M. Wosik

III

Zajęcia otwarte dla gimnazjalistów

z języka angielskiego i języka polskiego.

18.01.2016

A.Kucharczyk

M. Zając

Zajęcia otwarte dla gimnazjalistów

z historii.

18.01.2016

M. Grządziel

Ferie na sportowo

18-20.01.2016

nauczyciele wychowania fizycznego

I - III

Badanie „Dbam o mój zasięg” dotyczące zagrożenia fonoholizmem

i cyberprzemocą.

styczeń 2016

A.Miśkiewicz

klasy II

Promocja szkoły w Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej

w Opatowie

luty-maj

2016

A.Miśkiewicz

M. Zając

Przygotowanie i ogłoszenie konkursu na logo jubileuszu 100-lecia Szkoły.

styczeń-marzec 2016

nauczyciele z grupy działania artystyczne

Koncert walentynkowy

12.02.2016

A. Kucharczyk

Ia, Ib, Ic,Ie, IIa

Organizacja wystawy

„Impresjonizm – rewolucja w sztuce”

02.03.2016

J. Lawęda

klasy I i IIa

Rozpoczęcie działalności

radioli szkolnej

07.03.2016

M. Kołodziej

A. Miśkiewicz

o. Demetriusz

M. Zając

społeczność szkolna

Próbna matura z „Echem dnia” i UJK

w Kielcach

08-09.03.2016

nauczyciele

języka polskiego

i matematyki

klasy trzecie

Targi Edukacyjne

21.03.2016

M. Kasprzyk

IIb

Rekolekcje Wielkopostne

Festiwal Kultury Chrześcijańskiej „Eutrapelia”.

Inscenizacja „Epizody z historii Polski w swietle Misterium Męki Pańskiej”

23.03.2016

M. Grzadziel

o. Demetriusz

I - III

English Day

Konkurs dla gimnazjalistów

31.03.2016

M. Czerwińska – Minkina

A. Grad

A. Kucharczyk

Przygotowanie regulaminu Konkursu „Spotkania z Poezją”

dla gimnazjalistów.

marzec 2016

E.Wójtowicz

M. Zając

Organizacja monodramu

„Spór o zamek”

01.04.2016

M. Zając

Ia, Ib, Ic,IIa, IIc, IId, IIId

Warsztaty i notacja do Instytutu Pamięci Narodowej

01.04.2016

M. Grządziel

Id, IIa i IIIa

I Nocny Maraton Filmowy

01.04.2016

M. Kołodziej

A. Miśkiewicz

o. Demetriusz

E. Wójtowicz

M. Zając

I - III

Zostań Dawcą.

Organizacja spotkania

z przedstawicielem Regionalnego Centrum Krwiodawstwa w Kielcach

10.04.2016

M. Szczepańska

klasy I i II

Akcja „Żonkile”

w ramach projektu ERASMUS+

19.04.2016

E. Siwecka

M. Stępień

Ib, Ic, Ie, IIa

Przygotowanie prezentacji w ramach projektu ERASMUS+ „Historia Żydów w Opatowie”

kwiecień 2016

M. Grządziel

Wyjazd na Dni Ziemi w Katedrze Ochrony i Kształtowania Środowiska na UJK w Kielcach.

22.04.2016

M. Stępień

E. Wójtowicz

Ie

Przygotowanie spektaklu

„Komu w drogę”

kwiecień – czerwiec 2016

E. Cybula

M. Szczepańska

klasy I i II

Organizacja warsztatów w ramach realizacji zagadnień profilowych w klasach medycznych, prawniczo – medialnych i sportowo – obronnych.

kwiecień – czerwiec 2016

E. Basak

B.Domagała –Rej

Ic, Id, Ie

Udział w sesji 2016 – sprawdzanie egzaminów maturalnych z języka polskiego

maj 2015

A. Gach

J. Lawęda

E. Wójtowicz

M. Zając

Dzień Otwarty Szkoły.

Przygotowanie prezentacji poszczególnych profili kształcenia

na rok szkolny 2015/2016

19.05.2016

M. Czerwińska – Minkina

A. Gach

A. Grad

A. Kucharczyk

nauczyciele poszczególnych przedmiotów

I – III

samorząd uczniowski

Opracowanie Diagnozy Potrzeb Szkoły do projektu edukacyjnego EFS.

20.05.2016

M. Kasprzyk

M. Pargieła

Powiatowy Konkurs „Bądź Eko”

dla gimnazjalistów.

23.05.2016

E. Basak

A. Gach

Przygotowanie spotkania z rodzicami połączone z profilaktyką raka piersi

i szyjki macicy oraz Dniem Matki.

23.05.2016

wychowawcy klas II

klasy II

Organizacja warsztatów z doradcą zawodowym.

25.05.2016

A. Miśkiewicz

Ia, Ib, Ic,Ie, IIb, IIe

Przygotowanie listów gratulacyjnych

do wójtów, burmistrzów, dyrektorów szkół i rodziców.

maj 2016

B.Domagała –Rej

Ł. Kasprowicz

J. Lawęda

Promocja szkoły

podczas Jarmarku Opatowskiego

05.06.2016

J. Cheba

A.Gach

A. Grad

Z. Herbuś

Ł. Kasprowicz

M. Kasprzyk

J. Lawęda

A. Nowak

M. Pargieła

E. Wójtowicz

M. Zając

Kurs Ratownictwa Medycznego zorganizowany

przez WSPiNM w Kielcach.

08.06.2016

E. Basak

B.Domagała –Rej

Ia, Ic, Id

Patriotyczna gra terenowa

14.06.2016

P. Kaptur

J. Strzyż

IIa

Finał Festiwalu Kultury Chrześcijańskiej „Eutrapelia”.

Inscenizacja „Epizody z historii Polski w swietle Misterium Męki Pańskiej”

14.06.2016

M. Grządziel

o. Demetriusz

I - III

Prowadzenie strony Facebook dla gimnazjalistów i absolwentów

cały semestr

M. Zając

Audycje w Radio Opatów.

Artykuły w lokalnej prasie.

cały semestr

J. Strzyż

Wystawy z okazji Jubileuszu

100-lecia Szkoły

cały rok

M. Czerwińska – Minkina

A. Grad

A. Kucharczyk

Opieka nad redakcją gazetki szkolnej „Bartek News”.

Wydawanie kolejnych numerów.

cały rok

J. Lawęda

Aktualizacja szkolnej strony internetowej i współpraca z mediami regionalnymi oraz Starostwem Powiatowym.

cały rok

Ł. Kasprowicz

Aktualizowanie bazy danych SIO

cały rok

Ł. Kasprowicz

M. Pargieła

Gromadzenie informacji i opracowanie „Informatora pracy szkoły w I semestrze roku szkolnego 201452016”

oraz „Kalendarium wydarzeń w I semestrze roku szkolnego 2015/2016”.

Korekta artykułów przeznaczonych na stronę internetową szkoły.

cały semestr

E. Wójtowicz

PROJEKTY EDUKACYJNE I INNOWACJE PEDAGOGICZNE

Nazwa projektu

Osoby realizujące

„Firma Marzeń”

(klasy IIa,IIb,IId)

Marek Kasprzyk

Piotr Kaptur

Erasmus +

Marlena Serwicka

„Poznaj swego sąsiada”. Innowacja pedaggogiczna z języka niemieckiego.

Marlena Serwicka

Przygotowanie i realizacja programu zajęć dodatkowych z matematyki dla klasy IId „Analiza matematyczna”

Zuzanna Herbuś

P. Skrzyniarz

Innowacja pedagogiczna z języka francuskiego w klasie IIc

Beata Zwolińska - Kaptur

Innowacja pedagogiczna z fizyk w klasie Ib

Mirosław Pargieła

STUDIA PODYPLOMOWE, WARSZTATY, SZKOLENIA, KURSY

Rodzaj szkolenia (pełna nazwa)

Czas trwania i miejscowość

Nauczyciele biorący udział

Dopalacze i inne środki psychoaktywne. Czym odurza się współczesna młodzież?

30.09.2015

Urząd Miasta i Gminy Opatów

A.Miśkiewicz

Kurs e-learningowy

w zakresie matury z języka angielskiego.

12.12.2015

A.Kucharczyk

Kurs e-learningowy

”Matura z geografii”.

grudzień2015

M. Kołodziej

M. Stępień

Kurs e-learningowy

w zakresie matury z fizyki.

styczeń 2016

M. Pargieła

Udział w debacie społecznej dotyczącej stanu bezpieczeństwa publicznego na terenie miasta i Gminy Opatów.

23.02.2016

A. Miśkiewicz

Obraz i literatura- o kontekstualnej interpretacji tekstów ikonicznych na lekcjach języka polskiego.

24.02.2016

Ostrowiec Świętokrzyski

E. Wójtowicz

Kurs e-learningowy

w zakresie matury z języka polskiego.

luty – kwiecień 2016

A.Gach

J. Lawęda

E. Wójtowicz

M. Zając

Szkolenie z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej.

12.04. 2016

08.06.2016

WSEPiNM

w Kielcach

E. Basak

B. Domagała - Rej

Seminarium Jakości Kształcenia Matematycznego

cały rok szkolny

Kielce

Z. Herbuś

A.Nowak

P. Skrzyniarz

M. Wosik

Konkurs e-learningowy „Szkolny doradca zawodowy”

Studium Prawa Europejskiego

(40 godzin)

A.Miśkiewicz

 


Ta strona korzysta z plików cookies (tzw. "ciasteczek"). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie. Dowiedz się więcej...