„Liczba Pi jest nieskończona, wieczna i choćbyś przez lat tysiąc pisał, choćbyś przerw nie robił na … choćby spanie i tak nigdy jej całkowicie nie napiszesz i tak nigdy zasady nie znajdziesz….”

Każdego roku, w dniu 14 marca, matematycy obchodzą ważne święto - Dzień Liczby π. Jest to okazja do pokazania matematyki od innej strony – bardziej przyjaznej uczniom, bowiem przedmiot ten uchodzi za trudny. Dlatego Dzień Matematyki zadedykowano w tym roku uczniom klas I, którzy za przykładem koleżanek i kolegów z klasy IV B, najstarszej o profilu matematycznym w szkole, w składzie Monika Orkisz, Karolina Polit, Maciej Pacholczak, Fabian Orzechowski, Dawid Zalewski, Adrian Borzęcki oraz Bartosz Guzal oraz Pani Moniki Wosik, poznawali zagadnienia matematyczne w ciekawy i kreatywny sposób, z elementami humoru i szkolnej rywalizacji.  

 Zmagania matematyczne rozpoczął wykład pod tytułem "Prawie wszystko o Ludolfinie". Uczniowie mieli sposobność dowiedzieć się z niego wielu informacji związanych z liczbą π. Wszyscy uczestnicy z uwagą słuchali wystąpienia, gdyż w trakcie spotkania prowadzące zadawały pytania, a za każdą poprawną odpowiedź przyznawane były słodkie upominki. Na zakończenie chętni uczniowie próbowali swoich sił w wyrecytowaniu zakończenia dziesiętnego liczby π. Zwycięzca otrzymał bon, do wykorzystania na lekcji matematyki. Najważniejszą i najbardziej oczekiwaną atrakcję dnia była Familiada. W dwóch przeciwnych drużynach stanęli przedstawiciele grona nauczycielskiego oraz uczniów. Pytania zadawane przez prowadzącego były zarówno zabawne, jak i zaskakujące, co pozwoliło uczestnikom poczuć ducha matematycznej rywalizacji. Zwycięska drużyna otrzymała drobne nagrody związane z liczbą π. Wydarzenie sprawiło wiele radości całej społeczności szkolnej. Oryginalna i ciekawa organizacja święta pokazała, jak dużą przyjemność można czerpać z nauki matematyki, a ten trudny przedmiot można przedstawić również od tej przyjemnej strony.

Wzorem roku ubiegłego wydarzenie przeprowadzono pod hasłem: "Bartosz kocha Ludolfinę" i odbyło się już po raz drugi, mamy nadzieję, że na trwałe wpisze się w kalendarium wydarzeń szkolnych.