Z ogromną radością i dumą informujemy, że opatowski „BARTOSZ” został uhonorowany Złotą Tarczą w kategorii technikum dla Technikum Informatycznego i Technikum Ekonomicznego oraz Srebrną Tarczą w kategorii liceum dla Liceum Ogólnokształcącego im. B. Głowackiego w Opatowie w ogólnopolskim rankingu szkół średnich „Perspektyw”. Technikum zajęło 24 miejsce w kraju, 1 w województwie świętokrzyskim! Liceum zaś uplasowało się na 333 miejscu w kraju, awansując o 146 miejsc w stosunku do ubiegłego roku i 8 miejsce w województwie. To ogromny sukces, o którym zadecydowały wyniki egzaminu maturalnego z obowiązkowych i dodatkowych przedmiotów oraz osiągnięcia w olimpiadach przedmiotowych na szczeblu centralnym.

 

Pani Dyrektor Małgorzata Szczepańska przyjmując tak miłą i znaczącą informację, podkreśliła, że na ten sukces złożyła się bardzo dobra współpraca uczniów i nauczycieli, oparta o kulturę organizacyjną szkoły, w której proces uczenia się jest nieustannie doskonalony. To wynik zaangażowania uczniów i nauczycieli oraz dbałość o własny rozwój, nakierowany na odkrywanie i realizację pasji, co jest nadrzędnym celem w edukacji. Pani Dyrektor podkreśliła także, że Szkoła ma charakter środowiskowy, przychodzą do niej uczniowie o zróżnicowanym potencjale i możliwościach, ale każdy młody człowiek znajduje tu obszar własnej aktywności i rozwoju. Złota i Srebrna Tarcza to wyróżnienie, które motywuje do jeszcze większego wysiłku i starań we wspólnej drodze uczniów i nauczycieli, to zachęta do dalszej pracy, aby Szkoła stała się miejscem rozwijania talentów i uzdolnień w różnych sferach.

Dziękujemy naszym ubiegłorocznym Absolwentom i Uczniom za Ich inspirującą ciekawość świata, zaangażowanie i współpracę, która w efekcie przyniosła sukces i radość całej społeczności Bartosza. Gratulujemy i dziękujemy Rodzicom, że zdecydowali się powierzyć naszej Szkole edukację swoich dzieci. Dziękujemy Nauczycielom, którzy są przewodnikami rozwoju młodych ludzi i wspólnie realizują misję Bartosza – TU DORASTAMY DO MARZEŃ...

Cieszymy się również z sukcesów innych szkół Powiatu Opatowskiego i gratulujemy osiągnięć społeczności Zespołu Szkół Nr 1 w Opatowie oraz Zespołu Szkół im. M. Skłodowskiej-Curie w Ożarowie.