JAKUB MASTERNAK to niewątpliwie jeden z najwybitniejszych uczniów w ponad 100-letniej historii Liceum Ogólnokształcącego im. B. Głowackiego w Opatowie. Pasjonują Go przedmioty przyrodnicze i ścisłe. W nauce szuka nowych rozwiązań i kierunków, na bazie poznanej już wiedzy, którą traktuje jako syntezę różnych dyscyplin. Jego pasja naukowa została kolejny raz uhonorowana, bowiem JAKUB MASTERNAK został wyróżniony Stypendium Ministra Edukacji i Nauki przyznanym na wniosek przedłożony przez szkołę. To bardzo prestiżowe stypendium, przyznawane uczniom za wybitne osiągnięcia, indywidualną drogę rozwoju naukowego, realizowaną we współpracy z uczelniami i przynoszącą sukcesy. Uczeń jest też stypendystą Stypendium Prezesa Rady Ministrów.

 Jakub odznacza się kreatywną osobowością, ciekawością świata, wewnętrzną motywacją do odkrywania tajemnic wiedzy ale również otwartością na potrzeby innych ludzi. Chętnie pomaga w nauce swoim kolegom, poświęcając im czas.  W zakresie edukacji licealnej osiągnął już bardzo dużo. To sukcesy w postaci tytułów laureata i finalisty w olimpiadach i konkursach chemicznych i informatycznych na etapach centralnych:

  • Tytuł Laureata 68 Olimpiady Chemicznej
  • I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie „Nowa epoka – nasze życie w kosmosie”
  • I miejsce w konkursie GEEK: Gry eksperymentalne edukacyjne komputerowe, organizowanym przez Polskie Towarzystwo Informatyczne
  • Tytuł Finalisty Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH z przedmiotu chemia
  • II miejsce w Polsce w Konkursie chemicznym Multitest
  • VI miejsce w Polsce w Konkursie Chemicznym Olimpus.

Jakub jest człowiekiem, charakteryzującym się młodzieńczą radością poznawania świata, badaczem tajemnic nauki. Jest otwarty na świat i ludzi. Jest też dumą naszej szkoły.

 Kuba – dziękujemy i życzymy kolejnych sukcesów!!!