Dzień zakończenia nauki szkolnej to od zawsze wyjątkowy moment, czas radości, oczekiwania na odpoczynek. Jednak w bieżącym roku dzień ten przyniósł nieco inne nastroje, bowiem po ponad 3 miesiącach izolacji spowodowanej epidemią, uczniowie mogli się po raz pierwszy spotkać ze swoimi kolegami i koleżankami, nauczycielami i wychowawcami, aby podsumować mijający etap edukacji. Uroczystość zakończenia roku szkolnego miała więc wyjątkowy charakter, nastrój i przesłanie.

Uczestniczyła w niej społeczność szkoły oraz Pani Starosta – Małgorzata Jalowska, która podziękowała za bardzo wysokie wyniki w nauce, odbywającej się w specyficznych warunkach zdalnego nauczania. Ten trudny czas przyniósł nowe doświadczenia, które dla społeczności Bartosza stały się okazją do nabycia nowych umiejętności. W podsumowaniu roku szkolnego 2019/2020 Pani Dyrektor Małgorzata Szczepańska zwróciła uwagę na mobilizację, która przyczyniła się do osiągnięcia bardzo wysokich wyników w nauce i uzyskania przez uczniów wyjątkowo dużej ilości świadectw z wyróżnieniem. Uczniowie z najwyższymi ocenami w poszczególnych typach szkół otrzymali również nominacje do Stypendium Prezesa Rady Ministrów. Są to: Patrycja Zioło, Nikola Bukała, Damian Pawlicki. Jednak wszyscy uczniowie zasługują na wyróżnienie – wszyscy bowiem otrzymali promocje do następnej klasy.

Dzień zakończenia roku szkolnego był też okazją do podziękowania za wieloletnią pracę zawodową Pani Grażynie Stanisławskiej oraz Pani Teresie Szczepańskiej, które odchodzą z pracy na emeryturę. Po wielu latach zawodowych doświadczeń w tej szkole Panie zostały pożegnane kwiatami i brawami.

Na zakończenie uroczystości uczennice kl.I – Martyna Wójcik, Zuzanna Wiśniewska i Alaksandra Czech zaśpiewały piosenki, będące podziękowaniem za całoroczny wysiłek szkolny.

Całej społeczności szkolnej życzymy słonecznych, radosnych wakacji, pięknych wrażeń, niezapomnianych chwil i miłego odpoczynku.

Foto: Jakub Wiącek (klasa 1B)