W Zespole Szkół Nr 2 w Opatowie realizowany jest projekt „Czas dla profesjonalistów – podniesienie kształcenia praktycznego w Powiecie Opatowskim” w ramach którego grupa 8 uczniów z Technikum Informatycznego oraz Technikum Ekonomicznego uczestniczyła w 50 godzinnym kursie ECDL BASE. Certyfikat ten to podstawowy dokument dla pracowników wszystkich specjalności, którzy na co dzień posługują się komputerem, korzystają z Internetu, tworzą i edytują dokumenty oraz arkusze kalkulacyjne. Jest także ciekawym potwierdzeniem umiejętności komputerowych uczniów szkół różnych poziomów.

Aby zdobyć tan certyfikat należało przystąpić do egzaminu, który odbył się w dniu 27 czerwca 2020 r. i składał się z czterech modułów: podstawy pracy z komputerem, podstawy pracy w sieci, przetwarzanie tekstów oraz arkusze kalkulacyjne. Miło nam poinformować, że wszyscy uczestnicy pomyślnie zdali egzamin i uzyskali certyfikat ECDL BASE.

W poniedziałek 20 lipca br. młodzież uczestnicząca w kursie ECDL Base otrzymała z rąk pani dyrektor Małgorzaty Szczepańskiej certyfikaty wydane przez krajowe biuro ECDL.

Gratulujemy!