Już ósmego czerwca rozpoczną się egzaminy maturalne i potrwają do dwudziestego dziewiątego czerwca. W trosce o bezpieczeństwo uczniów, nauczyciele „Bartosza” zaangażowani w pracę przy egzaminie, zostali przebadani na obecność COVID-19. To inicjatywa Starosty Opatowskiego Tomasza Stańka, dla którego bezpieczeństwo naszych maturzystów i pracowników jest priorytetem. Szkoła otrzymała także profesjonalne środki do dezynfekcji rąk i powierzchni, które niewątpliwie będą bardzo przydatne w najbliższym czasie. Czyste sale, zdezynfekowane stoliki i krzesła już czekają na maturzystów.

Wdrożone zostały wszelkie środki ostrożności i procedury, dlatego uczniowie wchodzić będą do szkoły pięcioma wejściami i w różnym czasie – powiedziała Pani Dyrektor Małgorzata Szczepańska. To pozwoli uniknąć gromadzenia się dużej ilości osób w jednym miejscu i zmniejszy ryzyko zarażenia się koronawirusem. Dla nauczycieli przygotowane są też przyłbice. Na korytarzach, w łazienkach i w salach lekcyjnych rozmieszczone są pojemniki z płynem dezynfekującym.

Dziękujemy Panu Staroście za tak duże wsparcie w trudnym dla wszystkich czasie. Maturzystom życzymy wiary we własne siły i możliwości oraz satysfakcjonujących wyników egzaminu maturalnego.

Powodzenia! Trzymamy za Was kciuki!