Łączy nas "Bartosz"
wtorek, 25 października 2016 08:54

W związku z obchodami 100. lecia LO im. B. Głowackiego organizowanych jest wiele przedsięwzięć m.in. wystawy tematyczne związane z historią szkoły. Do tej pory zostały zaprezentowane dwie wystawy – wystawa zdjęć studniówkowych oraz kronik i gazetek szkolnych. Wystawa studniówkowa odbyła się przy okazji Studniówki 2016 – uczniowie, ich osoby towarzyszące oraz rodzice zaproszeni na Studniówkę mieli okazję obejrzeć jak te bale zmieniały się na przestrzeni lat – od lat 70 aż po 2015. Oglądaniu zdjęć towarzyszyło wiele emocji gdy uczniowie rozpoznawali swoich nauczycieli w twarzach młodych chłopców i dziewcząt a zaproszeni goście wspominali urok dawnych imprez i porównywali zmieniające się zwyczaje.

Druga wystawa, prezentująca kroniki szkolne i gazetki, była dedykowana dla uczniów LO i wystawiona była w holu szkoły w pobliżu pracowni historycznych. Uczniowie w oczekiwaniu na lekcje historii mieli okazję dowiedzieć się o wydarzeniach z życia klas, które zostały zapisane na kartach kronik szkolnych. Rozpoczęcia roku, wycieczki szkolne, akademie i apele – to wydarzenia, które uczniowie od lat przeżywają w podobny sposób a jedyne co je różni to zmieniająca się moda i wyposażenie sal lekcyjnych.

 
Ta strona korzysta z plików cookies (tzw. "ciasteczek"). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie. Dowiedz się więcej...